Rabka z przewodnikiem - spacer na Maciejową

Za nami szósty spacer w ramach wakacyjnej akcji „Rabka z przewodnikiem 2020”. Tym razem wycieczka prowadziła na Maciejową. Tak naprawdę do schroniska górskiego na Polanie Przysłop 852 m. n.p.m.

W szóstym spacerze wzięło udział 12 uczestników. Byli to rodzice z dziećmi i osoby dorosłe. Trasa naszej wycieczki prowadziła szlakiem koloru czerwonego – gorczańskim fragmentem Głównego Szlaku Beskidzkiego. Wycieczkę rozpoczęliśmy w Parku Zdrojowym przy Grzybku, a następnie ulicą Nowy Świat, Dietla i Gorczańską udaliśmy się na nasz górski spacer. Po drodze podziwialiśmy piękne widoki na Kotlinę Rabczańską, Góry Gorce i Beskid Wyspowy. W górskim schronisku była zasłużona przerwa i degustacja specjału – ciasta marchewkowego, które wszystkim bardzo smakowało. W drogę powrotną udaliśmy się również szlakiem koloru czerwonego. Tym razem przez całą drogę towarzyszył nam widok na Babią Górę – Królową Polskich Beskidów.

Spacer prowadził przewodnik górski PTTK Bogusław Paciga.

Oddział PTTK Rabka wraz z Urzędem Miejskim w Rabce Zdroju zapraszają do udziału w kolejnych wycieczkach. Kolejna w niedzielę, 16 sierpnia odbędzie się szlakiem zabytków Rabki. Miejsce zbiórki to fontanna ze słoniami obok Kawiarni Zdrojowej - spotykamy się o godz. 9:30.

Organizatorzy