Setne urodziny mieszkańca Rabki-Zdroju (zdjęcia)

Jan Kierzyk z Rabki-Zdroju obchodzi 100 urodziny.

- W imieniu władz samorządowych Gminy Rabka-Zdrój oraz własnym pragnę złożyć dostojnemu jubilatowi najserdeczniejsze gratulacje i życzenia z okazji 100-lecia urodzin - winszował mu burmistrz Leszek Świder, który odwiedził jubilata. - Dzień setnych urodzin w życiu człowieka to chwila niecodzienna i doniosła, której niewielu z nas będzie zapewne miało szanse doświadczyć. Dane było Panu przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Był Pan obserwatorem zmieniającego się świata, jak również świadkiem wielu spektakularnych wydarzeń wpływających na życie każdego z nas. Jubileusz 100 urodzin, to także swego rodzaju nagroda za własną dbałość o zdrowie, odpowiedni tryb życia i pogodę ducha.

- Dzisiejszy dzień jest wyjątkowym świętem, jest chwilą radości dla Pana, dla Pana bliskich i okazją do spotkań z rodziną i przyjaciółmi - dodał. - Życzę, aby kolejne lata mijały Panu w atmosferze miłości i wsparcia, niech każda chwila będzie dla Pana źródłem szczęścia, spokoju i zdrowia.

Jan Kierzyk urodził się 18 sierpnia 1920 r. Dzieciństwo i młodość spędził w Skrzydlnej (powiat Limanowski), gdzie ojciec uczył go zawodu stolarza. Po wojnie w poszukiwaniu pracy w 1947 r. przyjechał do Rabki. Rok ten wspomina jako rok wielkiej powodzi. W 1949 r. ożenił się z Józefą z domu Czyszczoń, z którą spędził ponad 50 szczęśliwych lat życia. W Rabce zbudował dom, który jest gniazdem dla całej rodziny. Ma czworo kochających dzieci: syna i trzy córki. Doczekał się 9 wnuków i 5 prawnuków. Cieszy się znakomitym zdrowiem i sprawnością fizyczną. Jest pogodnym człowiekiem, nastawionym pozytywnie do ludzi. Syn i synowa otoczyli go wspaniałą opieką. Przez całe życie ciężko pracował w zawodzie; m.in. w Szpitalu Miejskim, Instytucie Chorób Płuc oraz Przedsiębiorstwie Uzdrowiskowym. Bardzo lubi spędzać czas w ogrodzie na świeżym powietrzu, opalając się. Słońce dodaje mu energii i wspomaga odporność. Pobyt na łonie natury zawsze przybliżał go do Boga. To Jemu zawierzył swoje życie i czerpie łaski z Bożej opieki. Kilka lat temu opowiedział nam swój sen. Przyśnił Mu się Pan Jezus, który powiedział mu: "Jasiu, za to, że tak bardzo rozczuliłeś się nad moja męką, będziesz żył ponad sto lat".

Podczas spotkania jubilatowi przekazano również list gratulacyjny od premiera i wojewody małopolskiego.

Warto podkreślić, że w tym roku w gminie Rabka-Zdrój setne urodziny będą obchodzić jeszcze dwie osoby.

Oprac. (mr)