Tęczowa flaga LGBT na pomniku św. Mikołaja (zdjęcia)

RABKA-ZDRÓJ: Po południu powiesili ją zwolennicy ideologii domagającej się większych praw dla homoseksualistów czy transwestytów. Straż Miejska, która zastała na miejscu dwie osoby, nakazała usunąć flagę, bo obecni nie mieli zgody na powieszenie jej na miejskim pomniku. Wobec odmowy, strażnicy zdjęli, zarekwirowali tęczową flagę i zabrali ją na komendę.

Przy pomniku pojawiła się też odezwa: "Drogie osoby LGBT. Wszystko z wami w porządku. Jesteście wspaniałe i silne. Jeśli Kościół zwraca się przeciwko wam - to grzeszy Kościół nie wy. Homofobia nie jest chrześcijańską wartością. Jeżeli zarzuca się wam niszczenie rodziny - obnaża to tylko słabość polskiej rodziny. Homofobia nie łączy rodzin - ona je rozbija. Homofobia nie jest patriotyczna - ona dzieli kraj. Jesteście dzielne, jesteście ważne - my o was walczymy. Przyzwoici rabczanie".

Wydarzenie to nie wzbudziło zainteresowania.

Przypomnijmy, iż rok temu pod pomnikiem św. Mikołaja odbyły się dwie manifestacje - zwolenników i przeciwników LGBT. Pierwsi domagali się tolerancji i szacunku dla inności, drudzy - poszanowania dla tradycyjnych polskich i katolickich wartości. Obrońców tradycyjnych wartości było co najmniej dwa razy więcej.

(mr)