Jest firma, która dokończy wodny plac zabaw! Miasto dopłaci duże pieniądze, żeby zakończyć pechową inwestycję

RABKA-ZDRÓJ: Firma Profes ze Skawy dokończy budowę wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym. - Trwa procedura podpisania umowy - powiedziała na sesji wiceburmistrz Małgorzata Gromala. Już wiadomo, że miasto zapłaci więcej niż planowało - 4,4 mln zł.

Początkowo samorząd planował wydać ok. 2,5 mln zł na dokończenie pechowej inwestycji, ale ostatecznie władze miasta uznały, że mimo wysokich wydatków, trzeba w końcu skończyć inwestycję. Szczegóły mają zostać podane na sesji Rady Miejskiej zaplanowanej na 22 września.

Budowa tej atrakcji, która sąsiaduje z placem zabaw, stanęła ponad rok temu w wyniku sporu miedzy urzędnikami a wykonawcą, firmą APIS z Jarosławia. Od roku Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, wskutek m.in. odwołań, nie mógł wybrać wykonawcy do dokończenia budowy.

Przypomnijmy, iż docelowo wodny plac zabaw składał się będzie z kilku fontann m.in. fontanny skalnej, edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, wiru wodnego i kuli wodnych. Będzie też strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przewidziano rabaty z zielenią oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami.

(mr)