Uroczyste otwarcie stadionu (zdjęcia)

W sobotę oficjalnie został otwarty po przebudowie Stadion Miejski im. Antoniego Matery przy ulicy Jana Pawła II w Rabce-Zdroju. Inwestycja, zrealizowana za ok. 6 milionów złotych, objęła m.in. wymianę murawy na sztuczną, montaż bramek, urządzeń lekkoatletycznych, budowę bieżni, remont trybun i budynku szatniowego. W oficjalnym otwarciu wzięły udział władze miasta i zaproszeni goście.

Obecny był burmistrz Leszek Świder z zastępcą Małgorzatą Gromalą, przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron z radnymi, w tym przewodniczącą Komisji Kultury i Sportu Dorotą Majerczyk, poseł i sekretarz stanu Edward Siarka, radny wojewódzki Bogdan Pęk, radny powiatowy Marek Szarawarski, córka patrona obiektu Antoniego Matery - Bożena Ilgner oraz zaproszeni gości, rabczanie, kibice i sportowcy.

Burmistrz Leszek Świder przyznał, że inwestycja była duża, jak na możliwości gminy i wiele udało się zrobić. - Cieszę się, że ten dzień stał się faktem – podkreślił. Włodarz miasta dziękował radnym, którzy poparli realizację tej inwestycji. - Jest to kolejne miejsce użyteczności publicznej, które będzie służyło dzieciom, młodzieży i dorosłym. Na pewno stanie się ważnym ośrodkiem sportowym naszego regionu, gdzie będziemy mieli możliwość organizowania profesjonalnych zawodów sportowych. Czuję wielką radość i satysfakcję z tej inwestycji. Cieszę się z faktu, że ta wieloletnia inwestycja, po przezwyciężeniu się wielu trudności pojawiających się w trakcie jej realizacji, w końcu została ukończona. To piękny i nowoczesny stadion. Stadion dla wszystkich rabczan, dzięki któremu będą mogli przeżywać niezapomniane emocje. Liczę, że w niedługim czasie odbywać się tu będą nie tylko zajęcia szkolne, treningi, ale także spotkania i zawody klubowe i ligowe. Burmistrz zaznaczył, że stadion jest otwarty dla wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych – oraz sportowców reprezentujących różne dyscypliny sportowe. - Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył wielu pokoleniom rabczan - dodał.

Leszek Świder przypomniał, że gmina na realizację inwestycji otrzymała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w tym na infrastrukturę lekkoatletyczną 8844 tys. zł, na modernizację boiska do piłki nożnej ponad milion złotych, a na termomodernizację budynku ze środków Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich 120 tys. zł. W oficjalny przecięciu wstęgi udział wzięli: burmistrz Leszek Świder, przewodniczący rady Michał Skowron, sekretarz stanu Edward Siarka, radny Bogdan Pęk, Leszek Wcisło, Grzegorz Leszczyński i Bożena Ilgner. Burmistrz podziękował i wręczył pamiątkowe statuetki tym, dzięki którym udało się zrealizować inwestycję. Szczególne podziękowania skierował do Arkadiusza Mularczyka, Edwarda Siarki, i Bogdana Pęka za współprace i pomoc przy modernizacji stadionu. Dziękował wykonawcom – Leszkowi Wcisło i Grzegorzowi Leszczyńskiemu, Stanisławowi Kośmidrowi oraz Rafałowi Koniecznemu. Inspektorom: Tomaszowi Dąbrowskiemu, Pawłowi Rapaczowi, Wioletcie Miśkowiec oraz skarbnik miasta i gminy Grażynie Dziechciowskiej. Leszek Świder dziękował również za wsparcie Teresie i Janowi Luberdom oraz Renacie Skawskiej. Sekretarz stanu Edward Siarka gratulował inwestycji. - Mam nadzieję, że na tym stadionie będą wyrastać nowego pokolenia sportowców, z których kiedyś będziemy dumni – powiedział. Słowa uznania wyraził również radny Bogdan Pęk, odczytano także list od posła Arkadiusza Mularczyka. Na koniec głos zabrała Bożena Ilgner, córka Antoniego Matery – patrona stadionu. Jak zaznaczyła, jest dumna z faktu, że jej ojciec pozostał patronem obiektu. Wyraziła dumę, że obiekt będzie służył dzieciom i młodzieży. Ma nadzieję, dodała, że tak jak dawniej, z powrotem znajdą tu miejsce przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych, by tak jak kiedyś, miejsce to było domem dla wielu różnych sportowców, a Rabka słynęła ich sukcesów. Oprawę muzyczną wydarzenia zadbał zespół regionalny Powicher ze Rdzawki, zaś o podniebienia gości zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rdzawki.

Źródło: UM Rabka