Radna Dorota Majerczyk o sprawie ul. Zakopiańskiej: dla niektórych mieszkańców to być albo nie być

RABKA-ZDRÓJ: Po niedzieli w sprawie pękniętej jezdni na ul. Zakopiańskiej przy granicy z Chabówką, ma zebrać się komisja osuwiskowa przy Wojewodzie Małopolskim.

- Na dzień dzisiejszy są przygotowywane przez nas dokumenty i mamy je dostarczyć na poniedziałek - powiedział na sesji burmistrz Leszek Świder. W przyszłym tygodniu, na wniosek wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, odbędzie się spotkanie komisji osuwiskowej.

- Liczymy na to, że będą też przedstawiciele PKP i będzie to rzeczowa i merytoryczna rozmowa - mówi. - Wiem, że oczekiwanie mieszkańców jest takie, żeby to już zrobić, ale my musimy mieć najpierw dokumenty, żeby m.in. pozyskać środki, bo nas, jako gminy, nie stać na to, żeby wyłożyć na to całe pieniądze.

- Proszę nas o wszystkim informować, choć oczywiście pan to robi. Proszę też pamiętać o tych wszystkich ludziach, dla których to być albo nie być. Mam tu na myśli choćby tych ludzi, którzy mają w Chabówce sklepiki i jest to ich jedyne źródło dochodu, i którzy cierpią z tego powodu. Dla wszystkich jest to problem, tych, którzy dojeżdżają, którzy mieszkają. Proszę mieć ich na uwadze. Także tych mieszkańców za Rabą, bo tam dochodzi też do trudnych sytuacji, niszczenia mienia, awantur - dodała radna Dorota Majerczyk.

mr/