Szpital w Rabce-Zdroju kontra NFZ. Reportaż w Kronice Krakowskiej (zdjęcia)

Dyrekcja Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju domaga się ukarania siedemnastu urzędników Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. Oskarża ich o przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków. Chodzi o to, że choć placówka spełniała wymogi Funduszu w 2010 roku, to nie dostała kontraktu na oddział chorób wewnętrznych i izbę przyjęć. Proces w tej sprawie wciąż nie ruszył. Dzisiaj krakowski sąd odroczył posiedzenie - informuje Kronika Krakowska TVP, która z sporu sądowego między rabczańskim szpitalem a NZF uczyniła główny materiał wieczornego wydania Kroniki.

Sąd miał dziś zdecydować, czy proces w tej sprawie ruszy. Jednak z uwagi na to, że nie wszyscy oskarżeni stawili się na rozprawie, odroczono ją na inny termin.

Przypomnijmy, iż NFZ ostatecznie podpisał kontrakty z rabczańską placówką, ale pieniądze wpłynęły do kasy lecznicy z opóźnieniem i bez wyrównania. Sprawa trafiła do prokuratury, która już dwukrotnie ją umarzała.

W sądzie obecni byli: prezes szpitala Małgorzata Skwarek, burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, wiceburmistrz Robert Wójciak, ordynator Maria Luba i radca prawny Paweł Kukla. Pełnomocnikiem procesowym w tej sprawie jest mecenas Małgorzata Wassermann.

Reportaż Kroniki Krakowskiej można obejrzeć TUTAJ.

Również w Tematach Dnia TUTAJ.(mr)