Ulicami Rabki-Zdroju przeszedł Orszak Trzech Króli (zdjęcia i video)

Mimo siarczystego mrozu, który szczypał w policzki, kilkuset rabczan i wypoczywających w Rabce-Zdroju turystów, wzięło udział w zorganizowanym kolejnym rok z rzędu Orszaku Trzech Króli.

Wydarzenie to rozpoczęła msza święta, z oprawą muzyczną przygotowaną przez kapelę góralską i scholę, którą w kościele św. Teresy odprawił ks. proboszcz Dariusz Pacula. Po mszy uczestnicy orszaku, z muzyką Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan i Orkiestry Dętej OSP, przeszli do Amfiteatru. Większość miała na głowie okolicznościowe, papierowe korony, część dźwigała flagi, a dzieci wymachiwały balonami. Po drodze śpiewali kolędy.

Pod muszlą uczestnicy orszaku obejrzeli jasełka przygotowane przez zespół Robcusie i Gorczański Oddział Związku Podhalan w Rabce-Zdroju. Ogromną popularnością cieszyli się trzej królowie, za których przebrali się Wiktor Zachwieja, Edward Żarnowski i Kazimierz Zapała (członkowie władz Związku Podhalan), z którymi wiele osób robiło sobie pamiątkowe zdjęcia.

Po jasełkach odbyło się wspólne kolędowanie.

Organizatorami orszaku byli: Parafia Św Teresy, Burmistrz Rabki-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury i Fundacja Trzech Króli.

(mr)