Koncert kolęd i pastorałek (zdjęcia i video)

W niedzielę 8 stycznia w kościele Św. Teresy w Rabce-Zdroju odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu rabczańskiego chóru Cantantes Angelicus oraz jego solistek - Urszuli Szwab, Alicji Sokołowskiej i Kingi Brandys-Wójciak.

Na koncercie obecna była burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło. Po jego zakończeniu podziękowała ona dyrygent chóru i całemu zespołowi za organizację koncertu i występ, który stał na wysokim poziomie. Podziękowania popłynęły również ze strony chóru - dla ks. proboszcza Paculi za życzliwość, gościnne progi i ciepłe przyjęcie, oraz pod adresem Adama Sularza i Tadeusza Wójciaka za przygotowanie oświetlenia i nagłośnienia. Podziękowania przypadły też burmistrz i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joannie Lelek za wsparcie i okazanie wielkiego serca przy organizowaniu koncertu.

- Dziękujemy, jesteśmy bardzo zbudowani tym, że mimo tej mroźnej pogody Państwo siedzą z nami tu do końca. Mam nadzieję, że jak ks. Andrzej na ogłoszeniach mówił, udało nam się rozgrzać wasze serca do czerwoności i z nowym duchem wracamy do domu. Tego Państwu i sobie życzę na Nowy Rok – powiedziała do zebranych dyrygent chóru Kinga Brandys-Wójciak.

Koncert trwał ponad godzinę, a po jego zakończeniu można było nabyć płytę chóru Cantantes Angelicus, z której dochód zostanie przeznaczony na warsztaty wokalne dla chórzystek.

Źródło: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju