Wypadek w Kasince - policja apeluje o rozważną jazdę

Wczoraj na terenie powiatu limanowskiego doszło do 9 kolizji na drogach. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce o godz. 15:50 w Kasince Małej. 29-letni kierowca fiata, skrętu w lewo stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg i zderzył się z samochodem jadącym z naprzeciwka.

- Pasażerka jednego z pojazdów została zabrana do szpitala. Na drodze kilka godzin prowadzony był ruch wahadłowy - informuje mł.asp. Jolanta Mól z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi czy błotem pośniegowym wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, pokonywanie zakrętów może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia. Pamiętajmy aby w czasie trudnych warunków atmosferycznych takich ja intensywne opady deszczu, śniegu, czy mróz poruszać się z prędkością BEZPIECZNĄ!!

Źródło: KPP Limanowa