Dzień Babci i Dziadka świętowali po Zagórzańsku (zdjęcia)

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. Wtedy szczególnie Babcie i Dziadkowie obdarzani są dowodami miłości. 7 stycznia Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej odbyła się uroczystość z okazji tego wyjątkowego święta.

Mimo dużego mrozu, zaproszeni dziadkowie i babcie przybyli licznie aby podziwiać występy swoich wnucząt. Swoją obecnością organizatorów i seniorów zaszczycił również Wójt Gminy Mszana Dolna, Bolesław Żaba. Dla kochanych gości rodzice przygotowali poczęstunek, a dzieci wspaniały program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła klasa 0, która piosenką i wierszami wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Potem wystąpiła kl. II - świetnie zatańczony przez dzieci rock and roll zaprosił wszystkich do zabawy. W kolejnej części uroczystości wystąpiła klasa III wraz z Zespołem Regionalnym ,,Mali Zagórzanie’’. W ich programie nie zabrakło pięknie zaśpiewanych kolęd i pastorałek oraz tańców regionalnych. Nie mogło zabraknąć życzeń, tym razem wyśpiewanych i skierowanych do najbliższych. Każda Babcia i Dziadek otrzymali piękny upominek wykonany własnoręcznie przez zespół ,,Mali Zagórzanie”. Wzruszeniom nie było końca; w niejednych oczach widać było radość i szczęście. Oklasków nie brakowało.

Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali również dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy – słowa wdzięczności za okazana pomoc przekazują szkolni koordynatorzy święta.

Do życzeń dla wszystkich Babć i Dziadków dołączyła się dyrektor Marta Skowronek; nie zapomniała również o nauczycielach dziękując im za przygotowanie uroczystości.

Jadwiga Borowiecka / materiały prasowe szkoły