Ranking szkół średnich - Rabka-Zdrój przegrywa z Nowym Targiem i Zakopanem, ale jest na podium

II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju zajęło 412 miejsce w rankingu liceów miesięcznika "Perspektywy". Wyżej, bo na 266 miejscu, znalazło się I LO im. Goszczyńskiego z Nowym Targu. Na trzecie miejsce na podium podhalańskich szkół średnich zepchnęło rabczańską szkołę I Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem, które uplasowało się na 292 miejscu.

I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera w Rabce-Zdroju zostało sklasyfikowane w rankingu na 434, a II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu znalazło się poza pierwszą 500.

W rankingu techników Technikum Informatyczne w Zespole Szkół w Rabce-Zdroju zdobyło 56 miejsce. 39 było natomiast Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, które sklasyfikowano na 39 miejscu w Polsce.

Przypomnijmy, iż jeszcze w 2015 roku było odwrotnie. II LO im. Ks. Józefa Tischnera zajęło 280 miejsce (19 miejsce w Małopolsce), a I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera 333 (23 w województwie). Rabczańskie licea okazały się wtedy lepsze niż szkoły nowotarskie czy zakopiańskie.

(mr)