Szkolne obchody Święta Niepodległości (zdjęcia)

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbyła się akademia z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie młodzież oddziałów gimnazjalnych przedstawiła program słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem Doroty Borowiec przybliżający społeczności szkolnej tematykę święta. Wspaniałą ozdobą przedstawienia był występ szkolnego chóru prowadzonego przez Elżbietę Strug i Łukasza Szlachetkę.

Kasinczańscy uczniowie przypomnieli, jak drogo kosztowała wolność naszego państwa, ile poświęcili dla niej nasi przodkowie. W kilku scenkach opowiedzieli o utracie niepodległości, zaborach i o radości ze wskrzeszenia Polski w 1918 r. W tok narracji wpleciono utwory poetyckie skłaniające do refleksji nad przeszłością i współczesnością naszej Ojczyzny. Całość dopełniły pieśni patriotyczne wykonane przy akompaniamencie instrumentów muzycznych.
Zaprezentowany przez uczniów program artystyczny podkreślił wyjątkowość święta. Akademia była wspaniałą lekcją historii, przypominającą o walce naszych przodków za wolność i lepszą przyszłość.

Dorota Borowiec materiały szkolne