Piętnasta rocznica otwarcia Centrum Flebologii Chiramed (zdjęcia) (materiał promocyjny)

W styczniu mija piętnaście lat od utworzenia Centrum Flebologii Chiramed w Rabce-Zdroju. Zespół lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej, flebologii, radiologii i anestezjologii oraz wyspecjalizowanych pielęgniarek – oferuje pacjentom możliwość profesjonalnej diagnostyki i kompleksowego leczenia choroby żylnej.

W Centrum FLebologii z powodzeniem stosowane są różnorodne metody leczenia, takie jak przezskórne laserowe zamykanie naczyń, skleroterapia, miniflebektomia, mechaniczno-chemiczna ablacja systemem Flebogrif, wewnątrz żylna termiczna laserowa ablacja (EVLA), leczenie żylaków falami radiowymi (EVRF), zabiegi hybrydowe (łączące poszczególne metody) a także najnowocześniejsza i minimalnie inwazyjna metoda leczenia żylaków parą wodną (SVS).


Właśnie w styczniu 2018 r. niejako na ukoronowanie piętnastoletniej działalności wykonano w Chiramedzie pierwszy w Małopolsce zabieg leczenia rozległych żylaków parą wodną (SVS). A w połowie lutego zabiegi u rabczańskich pacjentów wykonywać będzie profesor Rene Milleret twórca tej metody. Będzie to doskonała okazja do doskonalenia umiejętności pracującego w Chiramedzie zespołu lekarzy i pielęgniarek.


Centrum Flebologii zostało ostatnio przemianowane na Klinikę Medycyny Estetycznej. Dysponuje ona doskonałą bazą diagnostyczną i leczniczą. Zbiegi wykonywane są w ramach chirurgii jednego dnia, na profesjonalnym Bloku Operacyjnym. Po zabiegach pacjenci przebywają w komfortowych warunkach oddziału pooperacyjnego pod opieką wykwalifikowanych pielęgniarek.


W trakcie piętnastoletniej działalności Chiramed przekształcił się z lokalnej przychodni w ośrodek leczniczy, do którego przyjeżdżają pacjenci z odległych zakątków Polski, a także z zagranicy.