Zagórzańskie kolędowanie (zdjęcia)

Orkiestra dęta wraz z jednostką OSP z Mszany Górnej tradycyjnie już rozpoczęła adorację przy żłóbku w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, która poprzedziła dziękczynną mszę świętą w intencji orkiestry i straży pożarnej. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz, Jerzy Raźny.

Podczas adoracji i mszy św. muzycy orkiestry zagrali i zaśpiewali kolędy i regionalne pastorałki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem zebranych.

W święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – członkowie tej orkiestry wraz z jednostką OSP i Chórem parafialnym z parafii p. w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej oraz miejscowym księdzem proboszczem, Marianem Bańskim i liczną grupą parafian uczestniczyli we mszy św. dziękczynnej na Jasnej Górze. Zapewnili tam oprawę muzyczną i wokalną uroczystości. Po eucharystii orkiestra wraz z chórem i jednostką OSP koncertowała w bazylice i przy żłóbku prezentując tradycyjne kolędy i pastorałki zagórzańskie.

Orkiestra wystąpiła w tradycyjnych strojach zagórzańskich, które zostały zakupione z dotacji otrzymanej z Urzędu gminy Mszana Dolna w ramach otwartego konkursu ofert oraz ze środków własnych.

Tomasz Węglarz, fot. arch. orkiestry, Biuro Prasowe Jasnej Góry