Jan Ziobro podaje przykłady, gdy był dyskryminowany przez trenerów

Skoczek narciarski ze Spytkowic opublikował drugie nagranie na Facebook'u, w którym informuje o przykładach z 2016 roku, kiedy mimo dobrych wyników nie został dopuszczony do startu w zawodach. To kolejna odsłona sporu naszego skoczka z Polskim Związkiem Narciarskim.

Tydzień temu Jan Ziobro poinformował, że zawiesza karierę sportową. Jak powód podał dyskryminację, poniżanie i próbę zniszczenia go jako zawodnika. Chodzi przede wszystkim o sytuacje, gdy będąc w formie by pomijany przy ustalaniu składu na zawody w skokach narciarskich. W opublikowanym wczoraj nagraniu podał dwa przykłady takiej sytuacji:


Wypowiedzi Ziobry skomentował Adam Małysz. - Jeśli on chce zdziałać coś walką, jaką teraz toczy, to może się przeliczyć. Jeśli trenerzy zaczną mówić, jaka była z nim współpraca, to naprawdę się rozczaruje. Niech powie dokładnie - którzy trenerzy? Horngacher? Zidek? Mateja? Sobczyk? Jedno drugiego się nie trzyma. Dlaczego wtedy, kiedy czuł, że jest dyskryminowany, nie przyszedł do trenera? - powiedział dyrektor i koordynator od skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

(mr)