Prezydent w Rabce (zdjęcia)

Przed godz. 14 do Rabki-Zdroju przyjechał prezydent RP Andrzej Duda. W pierwszej kolejności udał się na wyciąg narciarski Polczakówka, gdzie uhonorował zwycięzców VI Memoriału Narciarskiego im. Marii Kaczyńskiej.

Wysiadającego z samochodu prezydenta witali w Rabce-Zdroju posłanka Anna Paluch, pomysłodawczyni i główna organizatorka memoriału, senator Jan Hamerski, burmistrz Ewa Przybyło, wiceburmistrz Robert Wójciak, wojewoda Piotr Ćwik, wiceminister finansów Wiesław Janczyk, szefowa koła Prawa i Sprawiedliwości w Rabce-Zdroju Kazimierza Warciak i prezes Gniazda Integracji Lokalnej Stanisław Kiersztyn.

Prezydent obiecał przed lat, że będzie przyjeżdżał do Rabki-Zdroju na memoriał i jest tu rokrocznie. W tym roku, wyjątkowo, nie zabrał ze sobą nart i nie przejechał się po stoku, jak to miał zwyczaju.

Głównym punktem wizyty prezydenta na Polczakówce był udział w ceremonii wręczenia dyplomów i medali zwycięzcom pierwszego dnia zawodów. W wygłoszonym przemówieniu prezydent dziękował wszystkim za przygotowanie memoriału i kultywowanie pamięci o śp. prezydentowej Marii Kaczyńskiej. Przypomniał również jej związki z Rabką-Zdrojem z lat młodości. - Dziękuję, że w ten sportowy sposób zachowujecie pamięć o niej. Jestem wam za to ogromnie wdzięczny - dodał.

W planach prezydent ma jeszcze w planie złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą absolwentom i Marii Kaczyńskiej w Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romer w Rabce-Zdroju, weźmie też udział w mszy św. w kościele św. Marii Magdaleny w intencji śp. Pary Prezydenckiej i ofiar katastrofy smoleńskiej.

(mr)