Posiady kolędnicze z charytatywnym akcentem (zdjęcia)

W Zespole Placówek Oświatowych w Koninie odbyły się doroczne posiady kolędnicze. W tym roku były to szczególne posiady, gdyż była to impreza charytatywna, z której dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację małej Jowitki oraz rozwój rodzeństwa Halama.

W trakcie posiadów zaprezentowała się młodzież z ZPO w Koninie z jasełkami, grupa kolędnicza z Lubomierza, dzieci i młodzież z jasełkami ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej, Gminna Orkiestra Dęta z Niedźwiedzia oraz grupa kolędnicza uczniów klasy 5b z ZPO w Koninie.

W trakcie całej imprezy trwała loteria fantowa oraz licytacja różnych przedmiotów przekazanych jako wsparcie dla idei „Wielkie serca mamy, naszym dzieciom pomagamy” przez okoliczne firmy i osoby prywatne.

Za przygotowanie imprezy odpowiadał Zespół Placówek Oświatowych w Koninie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Kultury Ziemi Gorczańskiej wsi Konina.

Organizatorzy posiadów składają serdeczne podziękowania wszystkim firmom i osobom prywatnym, które wsparły finansowo, rzeczowo lub własną pracą całe przedsięwzięcie oraz tym wszystkim, którzy bawiąc się uczestniczyli w loteriach fantowych i licytacjach. Dzięki ofiarności i zaangażowaniu wielu osób posiady kolędnicze zamknęła kwota 10 821,60 zł.

Źródło: szkoła