Firma z Rabki-Zdroju podbija e-commerce

Portal sprzedażowy eBay zaprezentował swoich wyróżniających się sprzedawców. Jest wśród nich firma DTP-SOFT z Rabki-Zdroju Bożeny Kondys, którą założyła wraz z mężem Darkiem w 2006 roku. Dziś razem ze swoim zespołem nie tylko dostarcza oprogramowanie komputerowe klientom biznesowym z całego świata, ale pracuje także nad autorskimi grami komputerowymi dla dzieci.

- Wierzę, że kluczem do sukcesu w każdej branży jest innowacyjność. Inwestuję czas i kapitał w pracę nad nowoczesnymi rozwiązaniami zarówno w obszarze samej sprzedaży, jak kontaktu z zagranicznym klientem. W przypadku mojej firmy innowacyjność to klucz do sukcesu - mówi Bożena Kondys.

Pasją do nowinek technologicznych zaraził Bożenę jej mąż Dariusz, z którym wspólnie wpadli na pomysł rozkręcenia własnego biznesu. Bożena szybko dostrzegła duży potencjał w handlu oprogramowaniem i jako prezes stanęła na czele firmy DPT-SOFT. Decyzja o dołączeniu do eBay zapadła niemal od razu po założeniu firmy i w ciągu pierwszego roku przyniosła 30-procentowy wzrost sprzedaży. Dziś ponad 90% produktów trafia do klientów spoza Polski, w tym głównie do UE, Kanady, USA, Australii czy krajów azjatyckich.

Bożena razem ze swoim mężem nie spoczywają jednak na laurach i niebawem wypuszczą na rynek już trzecią autorską grę edukacyjną dla dzieci na urządzenia mobilne. Obecnie ich firma zatrudnia łącznie około 50 osób, z czego prawie połowa to informatycy i graficy komputerowi.

Źródło: materiały prasowe