• Wtorek, 22 października 2019
  • Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Zaproszenia

Reggae majówka w Rabce-Zdroju

Data: 1 maja 2019, Środa / Ilość wyświetleń: 2595

W środę 1 maja, na inaugurację tegorocznej Majówki i sezonu letniego w Rabce-Zdroju, w rabczańskim amfiteatrze wystąpią pierwsze zespoły tego sezonu. Będzie można usłyszeć prawdziwą feerię dźwięków spod znaku roots music, reggae, dub i ska w wykonaniu Beniamina (Andrychów) i Ayarise (Lublin). Początek koncertu - godz. 19.00. Wstęp wolny.

Beniamin Sobaniec - wyjątkowo charyzmatyczny i elektryzujący wokalista, autor tekstów, działający na rynku muzycznym od 2010 r. Założyciel i frontman grupy Roots Rockets, z którą nagrał dwie świetnie przyjęte płyty: "RRewolucja" (2013 r.) i "Marsala 2.0.1.5." (2015 r.); występy w programach telewizyjnych, ponad 300 koncertów w Polsce i za granicą: liczne koncerty klubowe oraz największe festiwale: Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Jarocin Festiwal; występy na jednej scenie z Kamilem Bednarkiem (wspólna trasa koncertowa), Anią Rusowicz, Dżemem, LemOnem, Happysad czy Nattali Rize.

Ayarise - zespół z Lublina, wykonujący muzykę z pogranicza gatunków reggae, soul i hip-hop, który jeszcze jako Comeyah, zaliczył w jeden z najbardziej spektakularnych debiutów muzycznych na krajowej scenie reggae. Trzon muzyczny zespołu (Tomasz Klisz, Jarosław Dyś, Grzegorz Huzarek, Łukasz Poździk, Piotr Kiliański i Emil Tarnowski). Do instrumentalistów tej formacji dołączył Artur Zwierzchowski, który wcześniej związany był z warszawską sceną muzyki reggae (zespoły The Train oraz The Riffers). Ayarise był nominowany do tytułu "Polskiej Nadziei 2013" w plebiscycie czasopisma Free Colours. Wcześniej grupa doszła do finału "7. Konkursu młodych talentów im. Ryszarda Sarbaka" podczas festiwalu Reggae na Piaskach oraz zorganizowała mini trasę koncertową Two Bands One Roots z jamajskim zespołem Pentateuch, której lubelska część została uwieczniona na dwupłytowym wydawnictwie DVD "Lublin Sounds Good"

Źródło: UM Rabka-Zdrój