• Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
  • Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

Zaproszenia

Pokazy Mobilnego Ogrodu Doświadczeń w Rabce-Zdroju

Data: 18 sierpnia 2019, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1043

W ramach promocji idei parków doświadczeń w każdym mieście i rozwoju naukowego młodzieży, podczas Święta Rabczańskiej Solanki (17-18 sierpnia) odbędzie się m.in. pokazy Mobilnego Ogrodu Doświadczeń.

Są to pokazy małych elementów, których większe eksponaty na stałe pragniemy rozlokować na terenie parków miejskich i placów zabaw w każdym mieście Polski! Jest to projekt organizacji “ThinkVille - Miasto pomysłów”, wspierającej rozwój małych i średnich miast.

Docelowo projekt zakłada umożliwienie bliższej styczności dzieci i młodzieży z nauką dzięki pojedynczym eksponatom w parkach i na placach zabaw gdzie całe rodziny mogłyby poznawać osiągnięcia nauki i ich praktycznego wykorzystywania od dźwigni i innych maszyn prostych przez generowanie prądu z sił mechanicznych i innych do programowania i automatyzacji. Umiejętności te są niezmiernie przydatne już dziś zaś w przyszłości będą niezbędne.

Podczas wydarzeń promocyjnych jak to prosimy głos poparcia w budżecie obywatelskim Małopolski na wspólny projekt dla Rabki Zdrój i Nowego Targu we wrześniu: “Edukacyjna trasa “Szlak solny wzdłuż Raby na Węgry” przez Dobczyce, Myślenice, Rabkę i Nowy Targ”. Zakłada on m.in. rowerowe i piesze gry miejskie na trasie VeloRaba i w 4 miastach z kontekstem historycznym karawan kupców z solą.

“Mobilny Ogród Doświadczeń” - https://www.facebook.com/MobilnyOgrodDoswiadczen/

“ThinkVille - Miasto pomysłów” - https://www.facebook.com/Myslenice.miastopomyslow

Mobilny Ogród Doświadczeń na Święcie Solanki 17-18 VIII: facebook.com/events/2084237505219312/

“Szlak solny wzdłuż Raby - Dobczyce, Myślenice, Rabkę i Nowy Targ”: fb.com/events/381368379256953/

Organizatorem akcji jest stowarzyszenie “ThinkVille - Miasto pomysłów”.

Materiały prasowe, oprac. (mr)