Zaproszenia

Premiera w Rabciu

Data: 13 stycznia 2017, Piątek / Ilość wyświetleń: 376

Na 13 stycznia Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju przygotował swoje najnowsze premierowe przedstawienie - spektakl autorstwa Jana Brzechwy pt. „Pchła szachrajka”.

Reżyserem spektaklu jest Dariusz Wiktorowicz, któremu asystował Piotr Serafin, za scenografię odpowiada Barbara Wójcik-Wiktorowicz, autorem muzyki jest Michał Makulski, a ruchem scenicznym zajął się Tadeusz Dylawerski. W przedstawieniu grają aktorzy „Rabcia”.

„Pchła szachrajka” Jana Brzechwy, to jedna z najbardziej znanych, napisanych wierszem bajek dla dzieci . Błyskotliwa, inteligentna i pełna elegancji tytułowa bohaterka, wyłania się z obserwacji ludzi. Nieco szalona, umiejętnie sterująca innymi, z właściwą sobie złośliwością wykorzystuje słabości otoczenia. Mała Pchła mimo swej zaradności, rzec by można cwaniactwu, musi jednak w końcu zapłacić za swe wybryki. Ostatecznie zmienia się w przykładną i godną naśladowanie postacią.

Znakomity i błyskotliwie napisany tekst, możemy cytować na wyrywki. Oprócz doskonałej zabawy dostarcza widzowi wielu mądrych rad, bo któż nie krytykuje tak przewrotnie ludzkich wad jak Brzechwa. W najnowszej inscenizacji rabczańskiego teatru, Szachrajkę poznajemy jako wspomnienie dwójki przyjaciół, którzy ze starych fotografii układają opowieść o swojej ekstrawaganckiej i szalonej przyjaciółce.

Oprac. (mr)