• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 21 maja 2024
  • Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana
Reklama
Zdjęcia
Data: Piątek, 4 maja 2012 / Ilość wyświetleń: 3366

Zbigniew Jakubek Quartet - koncert w Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej

Do tej pory uważaliśmy, że jeżeli muzycy o mocnych charakterach artystycznych rozstają się aby realizować własne ambicje muzyczne to zawsze odbywa się to z korzyścią dla nas widzów. Mamy zamiast jednego zespołu min. dwa solidne składy. Jednak od teraz - warto głośno powiedzieć na szczęście CI FACECI GRAJĄ RAZEM !!! Takiego nasienia GWIAZD POLSKIEJ MUZYKI JAZOWEJ w Muzycznym Folwarku nie było od czasu gdy na naszej scenie wystąpił Chris Barber - najlepszy puzon EUROPY i Jazz Band Ball Orchestra. Zbigniew Jakubek Quartet - za sprawą Marka Radulego, który zagrał u nas już po raz drugi - wystąpił w składzie:

ZBIGNIEW JAKUBEK „Walk Away”
MAREK RADULI BUDKA SUFLERA - Powraca po 2 latach do Folwarku !!!
TOMASZ GRABOWY Krystyna Prońko, „Walk Away”
ARTUR LIPIŃSKI Urszula Dudziak, T. Love, Goya

Od powstania “Walk Away” każdy z jego muzyków zaistniał później, jako leader własnego składu. Kwestią czasu było pojawienie się na scenie firmowanego nazwiskiem Jakubka zespołu. W 2004 doszło do pierwszych prób z całkowicie nowymi utworami skomponowanymi specjalnie na potrzeby kwartetu, choć idea powstała kilka lat wcześniej. Zbyszek sięgnął po koncepcję “fusion”, w której muzycznie wyrastał i czuje się znakomicie. Kompozycje były pisane pod kątem brzmień instrumentów poszczególnych muzyków. Sięgnął przy tym po znakomite brzmienie gitary Marka Radulego, z basową podporą elektrycznego basu Tomasza Grabowego, przy rytmicznym, nowoczesnym wsparciu perkusji Artura Lipińskiego. Jednak zawsze sukcesem jest autorski program. Większość kompozycji, to kompozycje leadera, przez co kwartet ma swoje niepowtarzalne, muzyczne brzmienie.

Już teraz zadajemy sobie pytanie. Z kim po raz 3 Marek Raduli zawita do Muzycznego Folwarku. Najpierw było to wspaniałe trio z Krzysztofem Ścierańskim teraz po 2 latach Gwiazdorski skład Zbigniew Jakubek Quartet. Czekamy z niecierpliwością na ciąg dalszy!!!

Na koniec wielkie dzięki uznanie dla naszej wspaniałej Folwarcznej PUBLICZNOŚCI, bez której koncerty w Muzycznym Folwarku nie miały by sensu.

Zapraszam za tydzień będzie fajny wernisaż i koncert Franka Moreya.

Źródło: organizatorzy, zdjęcia: Andrzej Popiołek

Reklama
Zobacz także
Reklama