• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 28 maja 2024
  • Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Reklama
Wiadomości
Data: 11 września 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 5066

Burmistrz Rabki-Zdroju zamierza zrezygnować z zasiadania w radzie społecznej nowotarskiego szpitala

- Powiat nie kiwnął palcem, żeby pomóc ratować szpital w Rabce. Nie czuję się zobowiązana do pomagania staroście w wyprowadzaniu na prostą Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego - oświadczyła na łamach "Tygodnika Podhalańskiego" burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło i zapowiedziała rezygnację z zasiadania w Radzie Społecznej nowotarskiego szpitala.

Jak podaje "TP" Ewę Przybyło zbulwersowały plany starosty Krzysztofa Fabera, który zamiast zamienić nowotarski szpital w spółkę, tak jak to uczyniono w przypadku Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju, zamierza dopłacać do niego z publicznych pieniędzy pochodzących z budżetu powiatu. Zdaniem burmistrz uzdrowiska, takie działanie doprowadzi do tego, że powiatowi zabraknie pieniędzy na remonty dróg czy budowę szkół.

Starosta Krzysztof Faber ripostuje, że burmistrz Rabki-Zdroju i tak bardzo rzadko brała udział w posiedzeniach rady społecznej. Na temat jej odejścia nie zamierza się wypowiadać do czasu aż otrzyma oficjalną rezygnację. Na zarzut o pompowanie publicznych pieniędzy w szpital odpowiada: - Co do pokrycia straty finansowej PSS, to bez względu na to, czy szpital będzie spółką, czy też nie, i tak jego zobowiązania spadną na barki powiatu. Dlatego podejmujemy wysiłki, żeby strata była jak najmniejsza.

Wyjaśnijmy, iż w Radzie Społecznej Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu zasiadają przedstawiciele wszystkich samorządów z terenu powiatu nowotarskiego.

Więcej informacji na ten temat w "Tygodniku Podhalańskim"

Opracował (mr)
Reklama
Zobacz także
Reklama