• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości
Data: 10 kwietnia 2012, Wtorek / Ilość wyświetleń: 4735

Rabka-Zdrój: uroczystości z okazji tragedii w Katyniu i katastrofy w Smoleńsku

Pod Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Orkana rozpoczęły się dziś obchody rocznicowe dwóch polskich tragedii narodowych, organizowane przez Burmistrz Miasta Ewę Przybyło i rabczański Klub "Gazety Polskiej". To obchody 2. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i 72. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Hasło połączonych uroczystości to "KATYŃ 1940, SMOLEŃSK 2010 - Pamiętamy".

W uroczystości wzięło udział około 30 osób, w tym m.in. burmistrz Ewa Przybyło, która wraz z dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanną Lelek reprezentowała rabczański samorząd i Jacek Klinowski, radny powiatowy, przewodniczący Komisji Kultury Rady Powiatu, reprezentujący drugiego organizatora, czyli klub "GP". Zabrakło pocztów sztandarowych, które w poprzednich latach towarzyszyły katyńskim uroczystościom.

Na cmentarzu wygłoszono okolicznościowe przemówienia, złożono wiązanki kwiatów pod krzyżem, a następnie uroczystości przeniosły się na cmentarz komunalny na Zaborni, gdzie burmistrz Ewa Przybyło złożyła kwiaty i zapaliła znicze w Alei Dębów Pamięci.

Dalsza część połączonych uroczystości w czwartek. O godz. 17.00 w kościele św. Teresy odprawiona zostanie msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem Orkiestry Dętej OSP, a godzinę później w kawiarni "Zdrojowa" odbędzie się patriotyczny program słowno-muzyczny oraz spotkanie z gościem honorowym uroczystości - Małgorzatą Wasserman, córką zmarłego tragicznie w Smoleńsku ministra i posła Zbigniewa Wassermana.

(mr)
Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

inka
12.04.2012 09:48
IP: 176.100.192.49

Moim zdaniem nie powinno się łączyć tych dwóch "wydarzeń'...

Zobacz także

Zmarł Józef Mateja

Poniedziałek, 15 lipca 2024 16:53

Lustro Historii 2024

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:09
Reklama