• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości
Data: 11 kwietnia 2012, Środa / Ilość wyświetleń: 2953

Dwaj mszańscy radni stracą mandaty?

"Dziennik Polski" informuje, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie odrzucił skargi dwóch radnych Rady Miasta Mszana Dolna Rafała Dary i Macieja Dulęby. Obaj zaskarżyli uchwałę Rady Miasta, która wygasiła im mandaty, bo prowadzili działalności gospodarczą na majątku gminy. Wyrok sądu jest nieprawomocny - jeśli takim się stanie, obaj radni stracą mandaty.

Od momentu otrzymania uzasadnienia wyroku radni będą mieli miesiąc na odwołanie się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Radni nie wiedzą jeszcze, czy to zrobią. - Nie chciałbym, żeby ktoś miał mówić, że walczę o dietę radnego - powiedział "Dziennikowi Polskiemu" radny Dara twierdząc, że jest gotów na rezygnację z mandatu. Maciej Dulęba jest przekonany o swojej niewinności, bo przeniósł na żonę swoje udziały w spółce dzierżawiącej lokal komunalny i był przekonany, że sprawa jest zamknięta.

Przypomnijmy: w maju ubiegłego roku Wydział Nadzoru Prawnego i Kontroli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wezwał Radę Miasta Mszany Dolnej do podjęcia uchwał w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu obu radnych w związku ze stwierdzeniem, że radni Dara i Dulęba prowadzą działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia gminy w której zostali wybrani, a tego zabrania prawo.

Opracował (mr)
Reklama
Zobacz także

Zmarł Józef Mateja

Poniedziałek, 15 lipca 2024 16:53

Lustro Historii 2024

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:09

Jarmark w Muzeum im. Wł. Orkana

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:07
Reklama