• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 27 września 2023
  • Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Reklama
Informacje

Nowa nawierzchnia i chodnik na ul. Kościuszki w uzdrowisku

Czwartek, 1 września 2011 10:42

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na wykonanie nowej nawierzchni na ulicy Kościuszki na odcinku 535 metrów (od górnego liceum w dół) i budowę chodnika przy ulicy. Inwestycja będzie kosztowała prawie 400 tys. zł i w większości (300 tys. zł) jest finansowana z dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi.

Otwarto most na Kasprowicza

Czwartek, 1 września 2011 09:49

Rabka-Zdrój: Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, dziś rano otwarto dla samochodów przejazd remontowany most na ulicy Kasprowicza (koło Tech-Budu) na potoku Słonka.

Dobrze utkany dzień...

Środa, 31 sierpnia 2011 16:06

W ostatni poniedziałek wakacji, 29 sierpnia, bladym świtem udaliśmy się do malowniczej Sieniawy. Celem naszej podróży były warsztaty tkactwa u Państwa Teresy i Jana Rusnaków. Już w samym progu Pani Teresa powitała nas promiennym uśmiechem, zapraszając na drugie śniadanie, które miało dodać nam sił do wytężonej pracy przy krośnie. Po późniejszym przygotowaniu stanowisk tkackich pojawili się pierwsi goście.

Otwarcie przejazdu przez most na ul. Kasprowicza w Rabce-Zdroju

Środa, 31 sierpnia 2011 14:52

Jutro, czyli 1 września, ma zostać udostępniony samochodom przejazd przez wciąż remontowany most na ul. Kasprowicza nad potokiem Słonka. Dzisiaj na przejeździe przez most położono nowy dywanik asfaltowy. Inwestycja powoli dobiega już końca. Mimo otwarcia przejazdu, roboty na moście będą trwały nadal. Firma Kośmider, która jest wykonawcą inwestycji, musi jeszcze dokończyć budowę chodników i zamontować barieroporęcze.

Mszana Dolna: miasto sprzedaje atrakcyjne działki budowlane

Wtorek, 30 sierpnia 2011 20:02

Urząd Miasta Mszany Dolnej ogłosił sprzedaż działek budowlanych na osiedlu Pańskim i przy ulicy Leśnej.

Kolejna udana akcja krwiodawstwa w Rabce-Zdroju

Wtorek, 30 sierpnia 2011 10:32

Podczas niedzielnej akcji krwiodawstwa, przeprowadzonej w salkach przy plebani parafii p.w. Marii Magdaleny, zarejestrowano 43 dawców . Zakwalifikowano do oddania 38 osób. Po raz pierwszy podzieliło się bezcennym darem krwi 9 nowych osób. W sumie zebrano ponad 16 litrów krwi.

Konkurs na niepowtarzalną pamiątkę z regionu Mszany Dolnej - nierozstrzygnięty

Sobota, 27 sierpnia 2011 22:27

Konkurs na pamiątkę kojarzącą się z regionem, z terenu Lokalnej Grupy Działania stowarzyszenie "Piękna Ziemia Gorczańska", obejmującego swym działaniem gminy Mszana Dolna i Niedźwiedź, nie został rozstrzygnięty - poinformowali organizatorzy konkursu, dodając jednocześnie, że w związku z tym konkurs został przedłużony i kolejne prace można przysyłać w terminie do 30 września.

Powstał nowy szlak turystyczny z Rabki-Zdroju do Mszany Dolnej

Sobota, 27 sierpnia 2011 21:22

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Rabce-Zdroju zaprasza do wzięcia udziału w otwarciu i do przejścia nowym szlakiem turystycznym im. Elfrydy Trybowskiej i Juliana Tolińskiego Rabka-Zdrój - Mszana Dolna.

Jak Trutnie świętowały osiemnastkę w Zakopanem, czyli działo się, oj, działo...

Piątek, 26 sierpnia 2011 20:26

Urodzinowy występ Trutni na scenie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich Zakopanem poprzedził koncert znakomitego zespołu Hajlandery, po czym weszli na scenę bohaterowie wieczoru. Będący w znakomitej formie kabareciarze ze Skawy rozbawili do łez wymagającą zakopiańską publiczność, a potem już tylko przyjmowali życzenia z okazji 18-lecia pożycia, życia… niech będzie: działalności artystycznej.

Mieszkańcom przeszkadzają burdy pod klubem Infinium

Piątek, 26 sierpnia 2011 16:00

Odbyło się spotkanie z udziałem władz Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, policji, straży miejskiej, mieszkańców osiedla Słoneczne, przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowej i właścicielki klubu Infinium przy ul. Poniatowskiego, którego tematem były negatywne skutki działalności klubu. Okoliczni mieszkańcy od dłuższego czasu skarżą się na burdy pod klubem, głośne zachowanie klientów i chuligańskie wybryki.

Zbiórka elektrośmieci

Piątek, 26 sierpnia 2011 16:00

30 i 31 sierpnia na terenie Gminy Rabka-Zdrój przeprowadzona zostanie zbiórka elektrośmieci. Należy je wystawić w miejscach niezagrażających uczestnikom ruchu drogowego, według wskazówek, z którymi można się zapoznać poniżej. Co ważne, oddawać można tylko te elektrośmieci, które są wyszczególnione na załączonym plakacie – inne nie będą odbierane.

Otwarta Pracownia na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła w Sieniawie

Piątek, 26 sierpnia 2011 10:45

Co to są gobeliny? Jak powstają? Czego potrzeba do stworzenia tkaniny artystycznej z wełny? Odpowiedź na te i wiele innych pytań będzie można poznać w trakcie spotkania z państwem Teresą i Janem Rusnakami, w ramach Otwartych Pracowni na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła. Warsztaty odbędą się 29 sierpnia 2011 r. w godz. 10.00-18.00, w domu artystów w Sieniawie.

Zagłosuj na plac zabaw w Skawie - wesprzyj swoich!

Czwartek, 25 sierpnia 2011 20:01

Spośród zgłoszonych miejscowości, Skawa ma realną szansę wygrać w konkursie firmy NIVEA, która na 100-lecie swojej działalności wyposaża 100 placów zabaw w całej Polsce. W tym głosowaniu decydują tylko i wyłącznie głosy internautów. Gmina Raba Wyżna zgłosiła lokalizację w centrum wsi, gdzie obecnie znajduje się teren niezagospodarowany, służący za skład odpadów budowlanych.

Z kroniki policyjnej...

Czwartek, 25 sierpnia 2011 11:08

Mieszkaniec Rabki-Zdroju zgłosił policji, że trzech nieznanych sprawców napadło go i zadając mu uderzenie w twarz, zażądało od niego wydania pieniędzy w kwocie 2 złotych. Zamierzonego celu - jak podkreślił rabczanin - nie osiągnęli, z uwagi na jego zdecydowaną postawę obronną.

Wybory w oddziale OSP gminy Rabka-Zdrój

Środa, 24 sierpnia 2011 12:01

W Rabce-Zdroju odbył się wczoraj X Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP na którym delegaci z Chabówki, Ponic, Rdzawki oraz gospodarze wybrali nowe władze oddziału.

Reklama