• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 20 maja 2024
  • Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Reklama
Wiadomości

ONR znowu oplakatował Rabkę-Zdrój

Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 10:40

RABKA-ZDRÓJ: Narodowcy ze Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale Koło Rabka-Zdrój oraz ich sympatycy przeprowadzili na terenie swojego miasta kolejną akcję informacyjno-plakatową.

Tradycyjny Konkurs Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju (wyniki i zdjęcia)

Niedziela, 1 kwietnia 2012 18:36

Trzy główne nagrody w Konkursie Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju zdobyli: Anna i Wojciech Dulańscy za Najbardziej Tradycyjną Palmę, dziecięcy zespół regionalny "Robcusie" za Najpiękniejszą Palmę oraz Kamila i Benek Wietrzyk za Najoryginalniejszą Palmę.

Powstaje spółdzielnia socjalna: szansa dla bezrobotnych z miasta i gminy Rabka-Zdrój, wygoda dla władz miasta

Sobota, 31 marca 2012 18:08

RABKA-ZDRÓJ: Samorząd sam będzie decydował, komu powierzyć utrzymanie czystości i porządku w Parku Zdrojowym, a potem może też w całym mieście. Nie będzie trzeba organizować przetargów i być "skazanym" na firmę, która go wygra. Nie bez znaczenia jest też pomoc miejscowym bezrobotnym. To główne argumenty, które zdecydowały, że Rada Miejska Rabki-Zdroju zdecydowała, że miasto utworzy wspólnie z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej "Carlina" - Rabczańską Spółdzielnię Socjalną "Dziewięćsił".

Niszczeją nowe ławki w Parku Zdrojowym. Rabczańska firma naje się wstydu?

Sobota, 31 marca 2012 12:11

RABKA-ZDRÓJ: Rewitalizacja Parku Zdrojowego jeszcze formalnie się nie zakończyła, a nowe ławki zamontowane przy alejkach sypią się, łuszczy się na nich lakier - twierdzą władze miasta i m.in. z tego powodu nie chcą zapłacić wykonawcy za ostatnie faktury.

Burmistrz Rabki-Zdroju odpowiada na krytyczne artykuły

Piątek, 30 marca 2012 22:36

W nawiązaniu do informacji zawartych w artykule "Burmistrz odpowie za łamanie prawa" oraz "Burmistrz może stracić fotel za łamanie prawa" chciałabym poinformować wszystkich czytelników "Dziennika Polskiego", że skargi, o których mowa w artykułach autorstwa redaktora Zbigniewa Bartusia, to skargi 5 osób skupionych wokół byłego radnego, który zawsze pozostaje w opozycji niezależnie od tego, kto w danym okresie sprawuje funkcję Burmistrza (Gmina Rabka-Zdrój liczy 17 400 mieszkańców) - napisała burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło w liście do Marka Kęskrawca, Redaktora Naczelnego "Dziennika Polskiego". List opublikowano dziś wieczorem na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

III miejsce Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej w konkursie wiedzy o Janie Pawle II

Piątek, 30 marca 2012 22:31

W Dobczycach odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ojcu Świętym pt. "Pielgrzymi Szlak Jana Pawła II – III Pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny". Dwie przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej - Joanna Cieżak i Weronika Skalska - uczennice klasy V zajęły III miejsce w tych zmaganiach.

Mszana Dolna: oddaj stary telewizor na złom

Piątek, 30 marca 2012 20:33

3 kwietnia w godzinach 9.00-17.00 przy ul. Starowiejskiej na parkingu obok dawnego Motelu (przy Szałasie) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - RTV i AGD. Tak zwane elektrośmieci można będzie oddać za darmo do kontenera udostępnionego przez firmę ŁOMZIK zajmującą się recyklingiem tego typu odpadów.

Rabka-Zdrój: woźnica spowodował wypadek - był nietrzeźwy

Piątek, 30 marca 2012 09:25

Wczoraj o godzinie 21.25 doszło w Rabce-Zdroju do nietypowego wypadku. Na jednej z ulic rabczanin prowadzący zaprzęg konny zjechał nagle na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki Honda, kierowanym również przez mieszkańca Rabki-Zdroju.

Uwaga, fałszywy pracownik wodociągów

Piątek, 30 marca 2012 09:22

Mieszkanka Rabki-Zdroju zawiadomiła wczoraj policję, że nieznani sprawcy, w tym jeden podający się za pracownika wodociągów, weszli do jej mieszkania i wykorzystując jej nieuwagę dokonali kradzieży pieniędzy z szafki w kuchni w kwocie 2600 zł.

Mszana Dolna: potrzebne bezpieczne przejście dla dzieci koło stacji paliw przy ul. Krakowskiej

Piątek, 30 marca 2012 08:55

Mszańska radna powiatowa Władysława Anna Jamróz zwróciła się do starosty limanowskiego o podjęcie działań w celu stworzenia oznakowanego przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej w Mszanie Dolnej - w rejonie oczyszczalni ścieków i stacji paliw na ul. Krakowskiej.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Lubomierzu

Piątek, 30 marca 2012 08:00

29 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu odbył się Dzień Otwarty. Była to okazja do zaprezentowania działań placówki, przedstawienia  zajęć dla dzieci, prezentacji sal, poznania kadry pedagogicznej, zapoznania się z ofertą wychowawczo, edukacyjno - opiekuńczą. Bo jak wiadomo szkoły myślą nie tylko o zapewnieniu dzieciom opieki, beztroskiej zabawy, ale i nauce poprzez zabawę.

Burmistrz Rabki-Zdroju grozi utrata stanowiska?

Czwartek, 29 marca 2012 20:38

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewie Przybyło przybywa kar za przetrzymywanie skarg mieszkańców. Tymczasem według ustawy o samorządzie, w razie powtarzającego się naruszenia prawa przez burmistrza, wojewoda wzywa do zaprzestania naruszeń, a jeśli nie da to efektu, występuje do premiera z wnioskiem o odwołanie włodarza - informuje "Dziennik Polski".

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej

Czwartek, 29 marca 2012 19:40

Już po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Na ratunek Ziemi", który w tym roku patronatem honorowym objęli Kuratorium Oświaty w Krakowie i Wojewoda Małopolski. Tradycyjnie mottem rozgrywek ekologicznych są słowa Jana Pawła II: "Dar panowania nad przyrodą winniśmy wykorzystać w poczuciu odpowiedzialności, świadomości, że jest to wspólne dobro ludzkości".

Uzdrowisko Rabka S.A. - trzech zainteresowanych kupnem spółki

Czwartek, 29 marca 2012 11:24

Trzy odpowiedzi wpłynęły do Ministerstwa Skarbu Państwa na zaproszenie do udziału w negocjacjach w sprawie nabycia ponad 91,06% akcji Uzdrowiska Rabka S.A. w Rabce-Zdroju. Zainteresowani kupnem spółki są: Europejskie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne LOTOS sp. z o.o. z Rabki-Zdroju, PTS RABKA Sp. z o.o. z siedzibą w Rokicinach Podhalańskich oraz Jan Andrzej Wieczorkowski, zamieszkały w Krakowie.

Zmarł mszański radny Stanisław Dziętło - pożegnanie

Czwartek, 29 marca 2012 11:16

MSZANA DOLNA: Na wiadomość o śmierci nigdy nie jesteśmy przygotowani. Zwykle przychodzi niespodziewanie, jak złodziej. A nawet, jeśli ją dopuszczamy do siebie, to pogodzić się z nią trudno. Dziś 29 marca, o brzasku dnia nasze miasto obiegła smutna wiadomość - nie żyje Stanisław Dziętło (53 l.).

Reklama