• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 18 maja 2024
  • Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Reklama
Wiadomości

Tadeusz Patalita przyznał się do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych

Czwartek, 29 marca 2012 11:15

Przed Sądem Rejonowym w Limanowej zapadł wyrok w sprawie Tadeusza Patality, byłego wójta gminy Mszana Dolna, potem posła, a obecnie pełnomocnika Marszałka Małopolski. Mszański samorządowiec i polityk został obwiniony o to, że w dniu 22 sierpnia 2011 r. w Limanowej, kierując samochodem, w czasie zbliżania się do przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych, w wyniku czego doprowadził do jej potrącenia.

Kwesta w Niedzielę Palmową na rzecz hospicjum

Czwartek, 29 marca 2012 10:31

RABKA-ZDRÓJ. W Niedzielę Palmową (1 IV 2012 r.) po mszach świętych przy kościele pw. Św. Marii Magdaleny i przy kościele pw. Św. Teresy wolontariusze Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Rabce - Zdroju będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

Justyna Kowalczyk - Kobietą Roku

Czwartek, 29 marca 2012 10:07

Pochodząca z Kasiny Wielkiej biegaczka narciarska została Kobieta Roku w plebiscycie magazynu "Twój Styl". Tytuł ten przyznały jej czytelniczki czasopisma.

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej

Środa, 28 marca 2012 19:54

Wójta gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej. Termin składania ofert konkursowych przez kandydatów na to stanowisko wyznaczono na 16 kwietnia.

Spotkanie założycielskie podhalańskiego koła Amazonek

Środa, 28 marca 2012 18:53

RABKA-ZDRÓJ: W sobotę 14-go kwietnia o 11:00 w Zakładzie Przyrodoleczniczym "Uzdrowisko Rabka" S.A. przy ul. Orkana 49 odbędzie się spotkanie założycielskie podhalańskiego koła Amazonek.

Co zrobiono w Rabce-Zdroju w 2011 roku - magistrat składa sprawozdanie

Środa, 28 marca 2012 11:14

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu za 2011 rok. Znalazły się w nim szczegółowe opisy zarówno zadań i kwot, jakie zrealizowano i wydano na konkretne inwestycje w poszczególnych miejscowościach gminy oraz na terenie poszczególnych osiedli miasta.

Katarzyna Rogowiec z Kryształową Kulą Pucharu Świata!

Wtorek, 27 marca 2012 21:42

Rabczanka Katarzyna Rogowiec wygrała Puchar Świata w biegach narciarskich osób niepełnosprawnych sezonu 2011/2012. Kryształową Kulę za ten triumf odebrała dziś w fińskim Vuokatti.

W Rabce-Zdroju będzie szerokopasmowy Internet

Wtorek, 27 marca 2012 21:36

Paweł Świątek, Regionalny Kierownik Inwestycji Telekomunikacji Polskiej SA poinformował w liście do burmistrz Ewy Przybyło, że w ramach porozumienia TP z Urzędem Komunikacji Elektronicznej powstała koncepcja modernizacji infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie miasta Rabka-Zdrój, polegającej na budowie sieci dostępowej do szerokopasmowego Internetu.

Śmietnik koło cmentarza (zdjęcia)

Wtorek, 27 marca 2012 21:29

RABKA-ZDRÓJ: Topniejący śnieg odsłonił kolejne dzikie wysypiska śmieci, które - czego można się domyślać - były regularnie "zasilane" przez całą zimę przez.. kogo? No właśnie, trudno nawet znaleźć cenzuralne określenie takich delikwentów. Te, które dziś uchwyciliśmy w kadrze, znajdują się za murem cmentarza parafialnego przy ulicy Orkana.

Finał badań wód geotermalnych w Porębie Wielkiej - Gorczańskie Wody Termalne coraz bliżej

Wtorek, 27 marca 2012 20:38

W Porębie Wielkiej, na dawnych polach dworskich, gdzie znajduje się odwiert IG-1, dobiegają końca roboty geologiczne związane z badaniem oraz przystosowaniem otworu do eksploatacji wód termalnych.

50 Małopolski Wyścig Górski zagości w Rabce-Zdroju i Mszanie Dolnej

Wtorek, 27 marca 2012 20:23

12 maja z rabczańskiego deptaku odbędzie się start do III etapu tegorocznego 50 Małopolskiego Wyścigu Górskiego, który następnie przejedzie przez Mszanę Dolną, a potem przez Limanową, Ochotnicę Dolną skieruje się do mety w Bukowinie Tatrzańskiej. Organizatorzy imprezy podali właśnie program III etapu.

Dobre wieści z Jarocina - sukcesy mszańskich zawodników taekwondo

Wtorek, 27 marca 2012 19:17

W Jarocinie w dniach 23-25 marca br. odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim. Z siedmiu zawodników mszańskiego klubu UKS KORYO aż czterech uzyskało kwalifikacje do udziału w Mistrzostwa Polski w Taekwondo w Puławach.

Rugby: Jadą na Mistrzostwa Europy do Madrytu!

Wtorek, 27 marca 2012 17:15

Trzech zawodników RC Gorce Raba Niżna dostało powołania do Reprezentacji Polski, z którą wyjadą na Mistrzostwa Europy do Madrytu (30.03-8.04). Swoją szansę występu w Hiszpanii dostali Krzysztof Ząbczyński i Jarosław Michalak z Kasinki Małej oraz Mariusz Knowa z Raby Niżnej. Kadra zbierze się 29 marca w Myślenicach, by dzień później wylecieć z Balic do stolicy Hiszpanii. Pierwszy mecz z Litwą rozegrany zostanie 31 marca.

Artur Ilgner kontra Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 26 marca 2012 19:49

Literat, kabareciarz, dramaturg, autor programów telewizyjnych, rabczanin - znany artysta Artur Ilgner, przekazał nam list, który opublikował "Tygodnik Podhalański", a w którym opisuje on swoje ostatnie kontakty z Urzędem Miejskim w Rabce-Zdroju w sprawie o którą zabiegał. Chodzi o dzierżawę gruntu na skraju Parku Zdrojowego pod budowę kompleksu rekreacyjno- sportowego dla dzieci. Z dzierżawy nic nie wyszło, a pan Ilgner jest mocno zdegustowany tym, jak on i cała sprawa została potraktowana.

Brawa za spektakl (zdjęcia)

Poniedziałek, 26 marca 2012 17:51

Dużo oklasków i pochlebnych komentarzy otrzymali aktorzy i twórcy spektaklu - inscenizacji dramatu "Tango" Sławomira Mrożka - który dwukrotnie wystawiono w miniony weekend w Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. Było to jednocześnie premierowe przedstawienie Grupy Teatralnej "Que pasa" działającej przy Liceum im. Romera.

Reklama