• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 6 grudnia 2023
  • Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Reklama
Informacje

Przewoźnik zrezygnował z wożenia dzieci do szkoły

Środa, 14 września 2011 15:00

Zaledwie po tygodniu pracy - przewoźnik ze Spytkowic, który wygrał przetarg na dowóz dzieci z Zarytego do gimnazjum w Rabce-Zdroju i z Rdzawki do miejscowego gimnazjum (dla dzieci, które miały do szkoły ponad 3 km) - zrezygnował ze świadczenia usług i wypowiedział Urzędowi Miejskiemu umowę.

Gorce z lotu ptaka i ich skrzydlaci mieszkańcy, czyli góry i ptaszki w rabczańskim MOK-u

Środa, 14 września 2011 14:24

Od dziś do 14 października, codziennie od poniedziałku do piątku w g. 8-16, w galerii "Pod Aniołem" Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju można oglądać wystawę zdjęć pt. "Gorce z lotu ptaka", przygotowaną przez Gorczański Park Narodowy. Patronem medialnym wystawy jest portal Gorce24.pl.

Lucjan Kapera pozostaje na stanowisku dyrektora szkoły w Chabówce

Środa, 14 września 2011 13:11

Lucjan Kapera będzie dyrektorem Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Chabówce przez kolejnych pięć lat. Taką decyzję podjęła burmistrz miasta i gminy Rabka-Zdrój Ewa Przybyło.

Ruszyła budowa mostu na granicy Raby Niżnej i Mszany Dolnej

Środa, 14 września 2011 12:43

Na czas przebudowy starego mostu na rzece Raba, położonego w ciągu drogi krajowej 28, wykonano most tymczasowy, którym prowadzi teraz przejazd. Jednocześnie trwa rozbiórka starego mostu. Inwestycja obejmuje demontaż istniejącego mostu i budowę w jego miejscu całkowicie nowego obiektu.

Nowy asfalt na ul. Starowiejskiej jeszcze w tym tygodniu (Nowe! Zmiana terminu)

Wtorek, 13 września 2011 15:00

Dobiega końca przebudowa ulicy Starowiejskiej w Mszanie Dolnej. Wczoraj informowaliśmy, że w tym tygodniu ma rozpocząć się asfaltowanie. Tymczasem dziś (14 września), Urząd Miejski poinformował, że ze względu na awarię techniczną automatyki rozścielacza początek asfaltowania firma Limdrog przesunęła na dni 21-22 września.

Kobieta, która dźgnęła nożem konkubenta, wyszła na wolność

Wtorek, 13 września 2011 13:18

Zarzut uszkodzenia ciała usłyszała 61-letnia rabczanka, która w nocy z niedzieli na poniedziałek, będąc w stanie nietrzeźwym, ugodziła swojego konkubenta nożem w brzuch. Obrażenia okazały się na szczęście niegroźne. 39-letni mężczyzna nadal przebywa w szpitalu, ale obrażenia jakie odniósł, nie zagrażają jego życiu.

Wypadek rabczańskiego busa na "Zakopiance"

Poniedziałek, 12 września 2011 21:47

Dwanaście osób zostało rannych wypadku do którego doszło na "Zakopiance" w Krzyszkowicach koło Myślenic. W wypadku uczestniczył bus wożący pasażerów na trasie Rabka-Zdrój - Kraków.

Rabczańsko-nowotarski InoRos podbija muzyczne szoł Must Be The Music w TV Polsat

Poniedziałek, 12 września 2011 20:58

Cztery razy "tak" usłyszeli od jury członkowie grupy InoRos, w której występują muzycy z Nowego Targu i Rabki-Zdroju, w czasie występu w programie Must Be The Music w TV Polsat. Zespół bardzo się spodobał m.in. Korze Jackowskiej, która zasiada w jury i bez problemu przeszedł do kolejnego etapu programu.

Beskid Wyspowy odkryty po raz drugi, ale nie ostatni

Poniedziałek, 12 września 2011 19:33

Regionowi rabczańsko-mszańskiemu przybyła w niedzielę nowa atrakcja: 16-kilometrowy, czarny szlak turystyczny z Rabki-Zdroju do Mszany Dolnej, przez góry Grzebień, Potaczkowa i Adamczykowa. Szlak powstał na finał drugiej edycji akcji pn. "Odkryj Beskid Wyspowy", której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest ceniony i lubiany mszański notariusz Czesław Szynalik.

Ugodziła konkubenta nożem w brzuch

Poniedziałek, 12 września 2011 10:30

W nocy, około godziny 23.40, w Rabce-Zdroju (policja nie podaje przy której ulicy), 61-letnia kobieta ugodziła nożem w brzuch swojego 39-letniego konkubenta. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Kobietę zatrzymała policja.

Burmistrz Rabki-Zdroju zamierza zrezygnować z zasiadania w radzie społecznej nowotarskiego szpitala

Niedziela, 11 września 2011 17:16

- Powiat nie kiwnął palcem, żeby pomóc ratować szpital w Rabce. Nie czuję się zobowiązana do pomagania staroście w wyprowadzaniu na prostą Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego - oświadczyła na łamach "Tygodnika Podhalańskiego" burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło i zapowiedziała rezygnację z zasiadania w Radzie Społecznej nowotarskiego szpitala.

Podwyżka cen wody w Mszanie Dolnej. Ale w okolicznych miastach np. Rabce jeszcze drożej...

Piątek, 9 września 2011 16:23

Z 2,16 zł na 2,58 zł wzrośnie od 1 października cena m.sześć. wody pitnej w Mszanie Dolnej. W górę idzie również wysokość opłaty abonamentowej do 2,50 zł za miesiąc.

Rabka: protestują, bo nie opłaca im się leczyć dzieci

Piątek, 9 września 2011 12:40

Zakłady uzdrowiskowe z całej Polski - w tym również Uzdrowisko Rabka S.A. grożą, że jeśli ustalane przez Narodowy Fundusz Zdrowia stawki za osobodzień nie wzrosną, to "będą zmuszone do rozważenia likwidacji działalności w zakresie szpitalnego lecznictwa uzdrowiskowego dzieci".

Wiejski masarz - ginący zawód w obiektywie Jana Cieplińskiego

Piątek, 9 września 2011 08:47

W Muzeum Regionalnym im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju (w starym kościółku) otwarto wystawę zdjęć rabczańskiego fotografa Jana Cieplińskiego pt. "Ginące zawody - wiejski masarz".

Wspomnienia z pobytu syna nazisty w Rabce-Zdroju

Czwartek, 8 września 2011 15:04

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec opublikowało na swojej stronie internetowej - www.kulturowygosciniec.region-rabka.pl - wspomnienia, refleksje i relacje z niedawnej wizyty w Rabce-Zdroju pastora Werdera Odera, syna zbrodniarza wojennego Wilhelma Odera, który działał w uzdrowisku w czasie II wojny światowej. Warto się z nimi zapoznać chociażby z uwagi na fakt, że cała sprawa elektryzowała rabczańskie środowiska, a samo spotkanie miało ogromne zainteresowanie.

Reklama