• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 15 czerwca 2024
  • Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Reklama
Wiadomości

Święcone u Podhalan

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 20:18

Członkowie i sympatycy Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju spotkali się w niedzielę 22 kwietnia w kościele pw. Marii Magdaleny na dorocznym „święconym”. Poświąteczne posiady rozpoczęli tradycyjnie mszą świętą, którą odprawił dla nich kapelan Gorczańskiego Oddziału ks. dr Paweł Duźniak.

Anna Kaciczak laureatką konkursu wiedzy chemicznej

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 15:23

Sukces Anny Kaciczak uczennicy klasy II D LO w Zespole Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej, która została Laureatką w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej organizowanym przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ma wyrok, ale dalej będzie pracować w Urzędzie Gminy

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 15:16

Była dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie Anna A., skazana w piątek przez Sąd Rejonowy w Limanowej za mobbing i przyczynienie się do samobójstwa nauczycielki, nadal będzie pracować w Urzędzie Gminy w Niedźwiedziu - informuje "Dziennik Polski".

Rabka-Zdrój: śmiertelne potrącenie

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 12:32

83-letnia mieszkanka Rabki-Zdroju zmarła w wyniku obrażeń, jakie odniosła po tym, jak potrącił ją samochód.

Kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 12:01

MSZANA DOLNA. Po sukcesie niedawnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, które towarzyszyło ogromne zainteresowanie, zapadła decyzja o organizacji kolejnej.

Czytelniczka: wszechobecny fetor, smród, bród i brak światła w szaletach w Parku Zdrojowym

Niedziela, 22 kwietnia 2012 12:28

Droga redakcjo, odwiedziłam Rabkę po rewitalizacji parku i jestem lekko zniesmaczona tym co zobaczyłam - pisze w liście do redakcji Gorce24.pl pani Czesława Rusiecka.

Burmistrz Filipiak wyjaśnia: do Hiszpanii jadę za własne pieniądze

Niedziela, 22 kwietnia 2012 10:57

"Bardzo często, niestety, mijacie się Państwo-forumowicze z prawdą - krytykujcie, wytykajcie błędy, napiętnujcie nepotyzm, informujcie o nadużyciach i niegospodarności, ale nie obrażajcie, nie rzucajcie oszczerstw, nie kłamcie i zostawcie nasze rodziny w spokoju" - apeluje do Internautów burmistrz Mszany Dolnej Tadeusz Filipiak.

Dyrektor Muzeum Orkana złożyła rezygnację

Sobota, 21 kwietnia 2012 10:19

Dominika Wachałowicz-Kiersztyn złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora Muzeum Regionalnego im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju. Jej powody nie zostały podane do publicznej wiadomości. Zarząd Powiatu Nowotarskiego przyjął rezygnację i wyznaczył tymczasowo do pełnienia obowiązków dyrektora muzeum - Zbigniewa Wójciaka, dyrektora Teatru Lalek "Rabcio".

Była dyrektor szkoły w Podobinie winna samobójstwa nauczycielki

Piątek, 20 kwietnia 2012 17:34

Przed Sądem Rejonowym w Limanowej zapadł wyrok w głośnej sprawie mobbingu w Zespole Placówek Oświatowych w Podobinie (gmina Niedźwiedź). Na ławie oskarżonych zasiadała Anna A., była dyrektorka szkoła, której prokuratura zarzuciła, że nękając psychicznie podwładnych jej nauczycieli doprowadziła do tego, że jeden z nich, nauczycielka Bernadetty G., popełniła w 2010 roku samobójstwo. Sąd uznał ją za winną i skazał na karę łączną dwóch lat pozbawienia wolności w warunkowym zawieszeniu na okres próby wynoszący 5 lat.

Gigantyczna dewastacja drzew na Maciejowej. Policja i straż leśna szukają wandali

Piątek, 20 kwietnia 2012 16:33

300 młodych drzewek, kilkunastoletnich jodełek, połamali i zniszczyli nieznani sprawcy w prywatnym lesie na Maciejowej w Gorcach, na terenie Rabki-Zdroju. Sprawców tego bulwersującego aktu wandalizmu poszukuje policja i straż leśna. - Prosimy mieszkańców oraz ewentualnych świadków o wszelkie informacje w tej sprawie apelują leśnicy.

Mszańska policja ostrzega przed nieuczciwymi handlarzami dekoderów

Piątek, 20 kwietnia 2012 15:03

MSZANA DOLNA: Do Policji docierają sygnały o nieuczciwych handlowcach namawiających do kupna dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej. Usiłują oni sprzedać towar za kilkaset złotych, gdy tymczasem w sklepach tego rodzaju sprzęt kosztuje około 100 złotych - ostrzega Marek Szczepański, komendant Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej.

Zdobywaj Gorce w Lubomierzu

Piątek, 20 kwietnia 2012 13:59

"Zdobywamy Gorce" to nowa propozycja Stacji Narciarskiej SKI Lubomierz na lato. Jej organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na wyjścia w góry i nordic walking po szlakach Gorczańskiego Parku Narodowego i okolicach Stacji Narciarskiej. Wyjścia odbywać się będą w dniach 28.04 - 06.05, czyli w okresie Weekendu Majowego.

Wybory w Mszanie Dolnej

Piątek, 20 kwietnia 2012 13:42

Na 24 czerwca Wojewoda Małopolski wyznaczył termin wyborów uzupełniających do Rady Miasta Mszany Dolnej. Odbędą się one w okręgu wyborczym nr 8, gdzie mieszkańcy wybiorą następcę radnego Stanisława Dziętło, który niespodziewanie zmarł.

W Rabce-Zdroju anonimowi stróże prawa nękają kierowców, którzy parkują w niedozwolonych miejscach

Czwartek, 19 kwietnia 2012 17:45

Nie wiadomo kto, nie wiadomo kiedy wkłada za wycieraczki samochodów wulgarne, choć profesjonalnie przygotowane ulotki kierowcom, którzy parkują w niedozwolonych miejscach. Do kilku takich przypadków doszło już na ulicy Orkana. W każdym z nich, jak ustaliliśmy, anonimowi stróże prawa mieli rację - samochody stały w niedozwolonych miejscach np. blokując wyjazdy z posesji. Czy w Rabce powstał ruch społeczny, który wypowiedział wojnę nieprawidłowo parkującym kierowcom?

Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 na Słonem

Czwartek, 19 kwietnia 2012 17:30

RABKA-ZDRÓJ: Pną się w górę mury sali gimnastycznej, która powstaje przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju na Słonem. Potężna inwestycja, która ma zakończyć się w połowie 2014 roku, powoli nabiera kształtów.

Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama