• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
  • Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Reklama
Wiadomości

Piękne, tajemnicze, urzekające - Aleksander Zubek zaprezentował w Mszanie Dolnej swoje dzieła

Poniedziałek, 13 lutego 2012 13:00

Wernisaż wystawy biżuterii z kamieni półszlachetnych oraz metaloplastyki autorstwa Aleksandra Zubka, mieszkańca Mszany Dolnej, wzbudził duże zainteresowanie mimo srogiego mrozu, a wiele prac zostało sprzedanych w czasie trwania wystawy.

Spektakl w wykonaniu rabczańskich licealistów

Poniedziałek, 13 lutego 2012 12:06

"Farrago" Lidii Amejko to tytuł szkolnego spektaklu, zaprezentowanego w sobotę przez uczniów II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Rabce-Zdroju na deskach Teatru Lalek „Rabcio”.

Tłumy na spotkaniu z posłem Antonim Macierewiczem. Nastolatek narobił zamieszania - wyprowadzili go z sali

Niedziela, 12 lutego 2012 23:17

RABKA-ZDRÓJ: Ogromne zainteresowanie towarzyszyło spotkaniu z posłem i byłym ministrem Antonim Macierewiczem, który przyjechał w niedzielę wieczorem do Rabki na zaproszenie lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. W sali Teatru Lalek "Rabcio", w którym odbyło się jego spotkanie z mieszkańcami i sympatykami, zabrakło miejsc siedzących, wiele osób przez 3 godziny stało. Poseł przyjechał w towarzystwie posłanki Anny Paluch. Mimo iż był godzinę spóźniony, otrzymał na wejście owacyjne brawa.

W Rabce-Zdroju stanie pomnik Juliana Zubrzyckiego

Niedziela, 12 lutego 2012 16:28

Po dłuższej przerwie wrócił temat postawienia koło Tężni Solankowej w Parku Zdrojowym pomnika XIX-wiecznego założyciela uzdrowiska, dziedzica i właściciela Rabki Juliana Zubrzyckiego.

Reprezentacja Mszany Dolnej pokonała kadrę Polski

Niedziela, 12 lutego 2012 12:41

5:4 pokonała reprezentacja Mszany Dolnej kadrę Polski 35+, z którą w sobotni wieczór rozegrała towarzyski mecz piłki nożnej w Miejskiej Hali Sportowej.

Nowy numer Wieści Rabczańskich

Niedziela, 12 lutego 2012 12:26

Ukazał się kolejny, piąty numer Wieści Rabczańskich. Bezpłatne wydawnictwo dostępne jest w kioskach Ruchu, kawiarniach, księgarniach, Miejskim Ośrodku Kultury i na poczcie.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego par z gminy Mszana Dolna

Sobota, 11 lutego 2012 17:44

32 pary małżeńskie z gminy Mszana Dolna świętują w tym roku jubileusz "złotych godów". Urząd Gminy, jak to jest w zwyczaju, zaprosił z tej okazji wszystkich jubilatów, tym razem do Kasiny Wielkiej, na mszę świętą w ich intencji oraz na małą uroczystość i wspólny obiad do remizy OSP.

Dwa złota, srebro i dwa brązy Kasi Rogowiec w Pucharze Świata w USA

Piątek, 10 lutego 2012 23:06

Na przełomie stycznia i lutego na ekipa: rabczanka Katarzyna Rogowiec i Kamil Rosiek oraz trenerzy Witold Koperniak i Stanisław Ślęzak reprezentowała nasz kraj na Paraolimpiskim Pucharze Świata w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze starty odbyły się w Cable stanie Wisconsin, oraz Minneapolis, gdzie w parku zostały przygotowane piękne trasy.

Mszana Górna: pożar domu mieszkalnego - ogień zabrał wszystko. Gmina nie zostawi pogorzelca samego w nieszczęściu

Piątek, 10 lutego 2012 22:32

Dzisiaj około godz. 6 rano w jednym z domów w Mszanie Górnej wybuchł pożar. Mieszkający tam samotnie 49-letni mężczyzna wybiegł po pomoc do sąsiadów. W tym czasie ogień zajął cały dom.

Ferie w Telecentrum w Rokicinach Podhalańskich

Piątek, 10 lutego 2012 21:53

Dzieci, młodzież i dorośli mogą skorzystać z zajęć pt. "Ferie z Komputerem", które odbywają się w Gminnym Centrum Informacyjnym w Rokicinach Podhalańskich do 24. lutego w godzinach od 10 do 13.

Mszańscy radni nie podjęli uchwały ws. obszaru chronionego krajobrazu

Piątek, 10 lutego 2012 19:57

- Nie możemy głosować nad czymś, z czym się nie zapoznaliśmy - stwierdzili radni Rady Miasta Mszana Dolna i odroczyli głosowanie nad zmianami zaproponowanymi przez Urząd Marszałkowski w Południowo-Małopolskim Obszarze Chronionego Krajobrazu.

Mszana Dolna Cup z udziałem drużyn z całej okolicy

Piątek, 10 lutego 2012 19:06

W dniu 14 lutego w Mszanie Dolnej na hali Zespołu Szkół Miejskich nr 1 odbędzie się turniej halowy trampkarzy starszych (rocznik 97 i młodsi) MSZANA DOLNA CUP 2012. Organizatorami są Grzegorz Szynalik, trener trampkarzy KS Turbacz Mszana Dolna i Ireneusz Potaczek, trener trampkarzy GKS Orkan Niedźwiedź. W imprezie weźmie udział 12 zespołów.

Poseł Antoni Macierewicz przyjedzie za kilka dni do Rabki

Piątek, 10 lutego 2012 13:06

12 lutego w Teatrze Lalek "Rabcio" odbędzie się spotkanie z dwójką posłów Prawa i Sprawiedliwości - Antonim Macierewiczem i Anną Paluch, którzy odwiedzają Rabkę i spotkają się mieszkańcami uzdrowiska na zaproszenie lokalnych struktur partii. Spotkanie z posłami, na które może oczywiście przyjść każdy zainteresowany, odbędzie się w niedzielę 12 lutego. Początek o godz. 17.30.

Lokomotywa i Kulturowy Gościniec razem dla chorego Kuby

Czwartek, 9 lutego 2012 15:18

19 lutego roku może być w Rabce po raz kolejny pięknie. Po raz kolejny może objawić się zwyczajna dobroć i wzajemna solidarność. Zbieramy na leczenie Kuby Chojneckiego!!! Proponujemy "Dzień dla Kuby" czyli miłe i przyjemne, niedzielne popołudnie, a przy tym udział w rzeczy ze wszech miar szlachetnej - pomocy choremu dziecku - zaprasza Jan Ceklarz, prezes stowarzyszenia Kulturowy Gościniec.

69. Tour de Pologne wystartuje z Rabki-Zdroju. Umowa podpisana

Środa, 8 lutego 2012 18:32

Po kilkuletniej przerwie największy wyścig kolarski w Polsce, jeden z ważniejszych w Europie, w dodatku będący największą imprezą sportową w Polsce - Tour de Pologne znowu zawita do Rabki-Zdroju. 14 lipca z Rabki-Zdroju kolarze z całego świata wystartują na trasę piątego etapu wyścigu do Zakopanego. Dziś przed południem w Urzędzie Miejskim burmistrz Ewa Przybyło podpisała z Dyrektorem Generalnym wyścigu Czesławem Langiem umowę w tej sprawie.

Zaproszenia
Zdjęcia
Ogłoszenia
Reklama