• Gorczański Portal Informacyjny
  • Niedziela, 14 lipca 2024
  • Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Reklama
Wiadomości

5700 złotych zebrano na I Balu Charytatywnym Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce-Zdroju

Czwartek, 17 maja 2012 11:42

I Bal Charytatywny zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce-Zdroju. Mottem balu było hasło: “Dobroć jet bramą do szczęścia”. Patronat honorowy nad balem objął pan Marek Sowa -Marszałek Województwa Małopolskiego.

Pijany 20-latek jechał 160 km/h, ścigała go policja, rozbił się w rowie. Popełnił 5 wykroczeń i przestępstwo

Czwartek, 17 maja 2012 09:23

42 punkty karne "zarobił" 20-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna, kierowca VW Golfa, który wczoraj pod wieczór po pijanemu uciekał przed policją - po Mszanie Dolnej pędził 100 km/h, a wjeżdżając do Podobina miał na liczniku 160 km/h. Tam też złapali go policjanci po tym, jak wypadł z zakrętu i wjechał do rowu.

Orkiestra OSP Mszana Dolna wierna majówkowej tradycji

Środa, 16 maja 2012 14:21

Zgodnie z tradycja sięgającą 1945 roku, w miesiącu maju z wieży kościoła św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej płyną melodie pieśni Maryjnych. Codziennie, gdy tylko ucichnie dzwon oznajmiający godzinę 6 rano, kilku członków Orkiestry OSP zaczyna półgodzinny koncert ku czci Najświętszej Marii Panny.

Instruktorzy nurkowania szkolą się... w górach (zdjęcia i film)

Środa, 16 maja 2012 13:35

MSZANA DOLNA: W całej Polsce są cztery miejscach w których prowadzone są szkolenia instruktorów nurkowania przez największą na świecie federację nurkową PADI. Dwa znajdują się w Małopolsce, a jedno z nich w Mszanie Dolnej. Okazuje się, że wykwalifikowanym instruktorem nurkowania można zostać nawet w górach.

Orkiestra dęta z Kasinki Małej grała na Jasnej Górze (zdjęcia)

Środa, 16 maja 2012 12:28

Orkiestra dęta "Sami Swoi" w ramach swojego zadania z zakresu upowszechniania kultury na rok 2012 koncertowała na Jasnej Górze. W pierwszej części orkiestra przygrywała pieśni nabożne pielgrzymom z Kasinki Małej - Zagródca na Drodze Krzyżowej po jasnogórskich wałach. Następnie, przy pomniku błogosławionego Jana Pawła II, pod transparentem Gmina Mszana Dolna i Orkiestry "Sami Swoi" odegrała pieśni Maryjne oraz pieśni ulubione naszego Ojca Świętego.

Prywatyzacja tuż, tuż, a Uzdrowisko Rabka SA już myśli o... budowie browaru i sprzedaży uzdrowiskowego piwa

Środa, 16 maja 2012 10:47

RABKA-ZDRÓJ. W oczekiwaniu na decyzję Ministerstwa Skarbu Państwa w sprawie dalszego etapu prywatyzacji, Uzdrowisko Rabka SA. poinformowało o planach rozwoju, które zakładają m.in. powstanie browaru z uzdrowiskowym piwem.

Pewny awans kadetów z Raby Niżnej do finałów Mistrzostw Polski w rugby

Środa, 16 maja 2012 09:43

Kadeci z Raby Niżnej udali się do Łodzi na półfinałowy Turniej Mistrzostw Polski w Rugby 7. Zajęli w nim 3 miejsce premiowane awansem do turnieju finałowego dosłownie o włos tracąc szansę na walkę o zwycięstwo. Górale w całym turnieju nie przegrali bowiem żadnego spotkania remisując tylko z Orkanem Sochaczew, który wyprzedził nas lepszym bilansem małych punktów. W meczu o 3 miejsce Gorce po bardzo emocjonującym meczu pokonali Budowlanych Lublin 7:5.

X Spartakiada Integracyjna

Wtorek, 15 maja 2012 20:25

"Z wyrazami uznania dla moich Drogich Małych Sportowców, którzy lepiej ode mnie potrafią walczyć ze swoimi słabościami" -napisał do uczestników X Spartakiady Integracyjnej, która rozpoczęła się w Rabce-Zdroju były mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski, który jest jej honorowym patronem.

Mszana Dolna: Janda wyremontuje ulice Konopnickiej i Cmentarną

Wtorek, 15 maja 2012 14:57

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej rozstrzygnął przetarg w którym wybrał wykonawcę remontu kapitalnego dwóch miejskich ulic - Konopnickiej i Cmentarnej. Obie ulice mają być gotowe do połowy lipca.

Zbliża się historyczny sukces piłkarzy z Mszany Dolnej

Wtorek, 15 maja 2012 13:21

Dziś, na kilka kolejek przed końcem rundy kończącej zmagania sezonu 2011/12 nikt pod Lubogoszczą nie wątpi, że jesienią jedenastka Turbacza Mszana Dolna pod wodzą Franciszka Mrózka awansuje i pokaże charakter już na boiskach ligi okręgowej.

Bilety na wycieczkę do Chabówki pociągiem retro wyprzedane

Wtorek, 15 maja 2012 13:20

Nie ma już biletów na wycieczkę z Nowego Sącza do Chabówki, przez Kasinę Wielką, Mszanę Dolną i Rabkę, pociągiem retro złożonym z lokomotywy parowej Ty2-911 z 1944 roku oraz zabytkowych wagonów. Wyjazd po hasłem "Kolej na majówkę! Parowozem przez Galicyjską Kolej Transwersalną" zaplanowano na 20 maja.

Dwie kandydatki na stanowisko kierownika referatu budżetu i podatków w mszańskim urzędzie gminy

Wtorek, 15 maja 2012 12:10

Monika Marszalik z Kasinki Małej i Maria Pachowicz z Podobina to kandydatki na stanowisko Kierownika Referafu Budżetowego i Podatkowego w Urzędzie Gminy Mszana Dolna. To spośród nich zostanie wybrany nowy szef referatu. Decyzja ma zapaść już niedługo.

Nagroda dla teatralnej grupy apostolskiej i księdza Włodzimierza Kurka

Poniedziałek, 14 maja 2012 17:40

"Grupa Apostolska Rabka-Zdrój" za spektakl pt. "Dziady - część III" w reżyserii księdza Włodzimierza Kurka zdobyła I miejsce na XXXII Archidiecezjalnym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatru Religijnego im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły, odbywającego się pod honorowym patronatem Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza.

Nowe władze Rabczańskiego Towarzystwa Fotograficznego - prezesem Andrzej Grygiel (zdjęcia)

Poniedziałek, 14 maja 2012 14:16

RABKA-ZDRÓJ. Andrzej Walawski zrezygnował ze stanowiska prezesa Rabczańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zastąpił go Andrzej Grygiel, wybrany w głosowaniu zdecydowaną większością głosów.

Cztery dyrektorskie posady do wzięcia...

Poniedziałek, 14 maja 2012 13:22

RABKA-ZDRÓJ: Magistrat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów: Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju, Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Rabce-Zdroju, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rdzawce oraz Przedszkola w Chabówce.

Reklama