• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 20 czerwca 2024
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama
Wiadomości

Dwaj mszańscy radni stracą mandaty?

Środa, 11 kwietnia 2012 10:55

"Dziennik Polski" informuje, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie odrzucił skargi dwóch radnych Rady Miasta Mszana Dolna Rafała Dary i Macieja Dulęby. Obaj zaskarżyli uchwałę Rady Miasta, która wygasiła im mandaty, bo prowadzili działalności gospodarczą na majątku gminy. Wyrok sądu jest nieprawomocny - jeśli takim się stanie, obaj radni stracą mandaty.

Rabczański szpital na finansowym plusie

Środa, 11 kwietnia 2012 10:23

Szpital zakończył ubiegły rok dodatnim wynikiem finansowym w wysokości ok. 39 tysięcy złotych - poinformował Robert Wójciak, wiceburmistrz oraz przewodniczący rady nadzorczej spółki gminnej Szpital Miejski w Rabce-Zdroju.

Rabka-Zdrój: uroczystości z okazji tragedii w Katyniu i katastrofy w Smoleńsku

Wtorek, 10 kwietnia 2012 16:59

Pod Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Orkana rozpoczęły się dziś obchody rocznicowe dwóch polskich tragedii narodowych, organizowane przez Burmistrz Miasta Ewę Przybyło i rabczański Klub "Gazety Polskiej". To obchody 2. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i 72. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Hasło połączonych uroczystości to "KATYŃ 1940, SMOLEŃSK 2010 - Pamiętamy".

Powstała Gorczańska Organizacja Turystyczna

Wtorek, 10 kwietnia 2012 13:20

Celem nadrzędnym Gorczańskiej Organizacji Turystycznej będzie kreowanie i promowanie pozytywnego i atrakcyjnego wizerunku regionu Gorców i Beskidu Wyspowego, Beskidu Sądeckiego, Pienin ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Kamienica, w której Fundacja ma swoją siedzibę.

Wiosenny konkurs fotograficzny dla amatorów

Wtorek, 10 kwietnia 2012 10:36

Rabczańskie Towarzystwo Fotograficzne i portal Gorce24.pl zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Wiosna w obiektywie". Konkurs skierowany jest do fotografów-amatorów, a do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Termin nadsyłania prac to 9 maja.

Historyczny dramat na deskach rabczańskiego teatru (zdjęcia)

Wtorek, 10 kwietnia 2012 09:24

RABKA-ZDRÓJ: Wczoraj na scenie Teatru Rabcio odbyła się premiera "Pokutnika z Osjaku", dramatu Romana Brandstaettera, w adaptacji księdza Włodzimierza Kurka z parafii św. Marii Magdaleny.

Alleluja!

Sobota, 7 kwietnia 2012 19:59

Zdrowych, radosnych, spędzonych w gronie krewnych i przyjaciół Świąt Wielkanocnych - życzy Czytelnikom redakcja Gorczańskiego Portalu Informacyjnego Gorce24.pl.

IX Święto Zwyków Wielkanocnych, czyli tradycja w Rabce nie ginie (zdjęcia)

Sobota, 7 kwietnia 2012 18:57

RABKA-ZDRÓJ: Kilkaset osób wzięło udział w XI Święcie Zwyków Wielkanocnych, które rokrocznie odbywa się w Wielką Sobotę przy Starym Kościółku - Muzeum Orkana. Zebrani przy świątyni wysłuchali prelekcji etnolog Doroty Majerczyk na temat zwyczajów wielkanocnych na terenie Zagórza i Podhala - część z nich została zaprezentowana przez dziecięcy zespół regionalny "Majeranki" działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej. Na koniec - jak co roku - ksiądz Włodzimierz Kurek z parafii pw.w. Św. Marii Magdaleny poświęcił koszyki ze święcieliną.

Tłumy wiernych na Drodze Krzyżowej w Mszanie Dolnej (zdjęcia)

Sobota, 7 kwietnia 2012 16:08

Doroczna, wielkopiątkowa, IX Droga Krzyżowa w Mszanie Dolnej w tym roku prowadziła z kościoła Miłosierdzia Bożego do kościoła św. Michała Archanioła. Nocnemu nabożeństwu w którym wzięło udział według szacunków około 2000 wiernych przewodniczył ks. Stanisław Parzygnat.

List otwarty Pani Burmistrz Rabki, a prawo do rzetelnej wymiany argumentów i troska o Gminę

Piątek, 6 kwietnia 2012 18:49

POLEMIKA. "Można mieć poważne wątpliwości, kto tu bardziej dba o interes Gminy. Czy tak działająca Pani Burmistrz - czy jeden obywatel, który śmiał w tej Gminie wystawić głowę ponad wiejącą z siła huraganu poprawnością i układnością" - pisze w liście przesłanym redakcji Gorce24.pl dr inż. Feliks Stalony-Dobrzański. To jego polemika z listem otwartym burmistrz Ewy Przybyło, w którym odpowiadała na krytyczne artykuły "Dziennika Polskiego" m.in. "Burmistrz odpowie za łamanie prawa" oraz "Burmistrz może stracić fotel za łamanie prawa".

Wicestarosta nowotarski: działania burmistrz Rabki-Zdroju to bezsensowna próba wojowania z aptekarzami

Piątek, 6 kwietnia 2012 16:23

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło zarzuca władzom powiatu, że wskutek ich decyzji żadna z siedmiu działających na terenie Rabki-Zdroju aptek nie pełni nocnych dyżurów. Wcześniej w tej samej sprawie protestowała Szczawnica. - Harmonogram pracy aptek to martwe prawo, nie możemy aptekarzy do niczego zmusić - odpowiada jej wicestarosta Maciej Jachymiak. O sprawie pisze portal Podhale24.pl.

Kalwaryjska droga Jana Cieplińskiego

Czwartek, 5 kwietnia 2012 17:30

RABKA-ZDRÓJ: Na otwartej w Starym Kościółku wystawie, rabczański fotograf-dokumentalista Jan Ciepliński zaprezentował zdjęcia, które w okresie kilku lat wykonał podczas słynnego religijnego widowiska teatralnego - Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Małgorzata Wasserman przyjedzie do Rabki-Zdroju na uroczystości katyńsko-smoleńskie

Czwartek, 5 kwietnia 2012 12:36

"KATYŃ 1940, SMOLEŃSK 2010 - Pamiętamy" - pod tym hasłem we wtorek 10 kwietnia rozpoczną się w Rabce-Zdroju obchody rocznicowe dwóch polskich tragedii narodowych, organizowane przez Burmistrz Miasta i rabczański Klub "Gazety Polskiej". Gościem uroczystości będzie Małgorzata Wasserman, córka tragicznie zmarłego polityka Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Wassermana

Rabczanie znowu hojni - tym razem dla zakopiańskiego hospicjum

Czwartek, 5 kwietnia 2012 12:14

W Niedzielę Palmową przy kościele p.w. św. Marii Magdaleny, przy kościele p.w. św. Teresy oraz przy Starym Kościółku wolontariusze Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Rabce - Zdroju kwestowali na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Rabczanie po raz kolejny okazali się bardzo hojni. Tego dnia zebrano kwotę 6.502 zł 98 gr.

Konkurs na wielkanocny stroik

Czwartek, 5 kwietnia 2012 12:11

Stowarzyszenie "Przyjazna Dolina Raby" z siedzibą w Rokicinach Podhalańskich ogłosiło konkurs pt. "Stroik Wielkanocny - Wiosna w LGD". Uczestnikami konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, podmioty gospodarcze oraz organizacje pozarządowe z terenu działania LGD - gminy Raba Wyżna, Spytkowice, Rabka - Zdrój.

Reklama