• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
  • Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Reklama
Wiadomości

Katarzyna Rogowiec triumfuje na starcie rywalizacji paraolimpijczyków w Stanach Zjednoczonych

Sobota, 28 stycznia 2012 16:15

Rabczanka Katarzyna Rogowiec i Kamil Rosiek wraz z trenerami Witoldem Koperniakiem i Stanisławem Ślęzakiem są w Stanach Zjednoczonych w miejscowości Cable w stanie Wisconsin, miejscu kolejnych zmagań biegowych i biatlonowych.

Rabka-Zdrój: prezenty dla najmłodszych

Sobota, 28 stycznia 2012 15:11

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rabce-Zdroju pamięta o dzieciach. W ramach akcji Noworoczny Upominek realizowanej przez filie ChSCh w całym kraju także wolontariusze z Rabki postanowili sprawić radość maluchom. 25 stycznia odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4.

Gala, podziękowania i statuetki dla sympatyków oraz sponsorów sekcji piłkarskiej KS Turbacz

Piątek, 27 stycznia 2012 22:03

MSZANA DOLNA. Urząd Miasta, Komisja Sportu Rady Miasta oraz Zarząd Klubu Sportowego Turbacz byli organizatorami uroczystej gali w pensjonacie Janda, na którą zaproszeni zostali sympatycy i sponsorzy klubu. To dzięki nim Turbacz w ciągu roku odbił się od dna, w połowie sezonu jest liderem tabeli klasy A i pewnie zmierza po awans do okręgówki.

Mszana Dolna przyjęła budżet na 2012 rok

Piątek, 27 stycznia 2012 17:21

Jednogłośnie, bez jednego głosu krytyki i sprzeciwu Rada Miasta Mszany Dolnej przyjęła tegoroczny budżet, który pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa.

Chudy rok w gminie Raba Wyżna. Oszczędności, skromne inwestycje, spłata długów

Piątek, 27 stycznia 2012 15:35

- Budżet roku 2012 jest budżetem oszczędnościowym. Zapewnia środki na podstawową działalność gminy, zapewnia środki na wkład własny w inwestycje współfinansowane z innych źródeł, daje też obniżenie poziomu zadłużenia gminy - poinformował radnych wójt gminy Andrzej Dziwisz. Największa gminne zadanie przewidziane na ten rok, to montaż solarów. Poza tym są same drobne inwestycje. Chyba, że "wpadną" jakieś niespodziewane pieniądze lub pojawią się interesujące propozycje współpracy.

Firma z Kasinki Małej wygrała przetarg na budowę hali sportowej w Porębie Wielkiej

Piątek, 27 stycznia 2012 09:52

Urząd Gminy w Niedźwiedziu rozstrzygnął przetarg na budowę hali sportowej wraz z zapleczem przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej (etap II). Komisja przetargowa zdecydowała, że jej wykonawcą będzie Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Czesław Stożek z Kasinki Małej.

Akcja krwiodawstwa w Romerze

Piątek, 27 stycznia 2012 09:42

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju honorowo oddali krew. W przeprowadzonej na terenie szkoły przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oddział terenowy Nowy Targ - akcji krwiodawstwa, wzięło udział 39 osób. Oddano 17,550 l. krwi.

Mszana Dolna: powiat popiera budowę chodnika wzdłuż ulicy Orkana

Piątek, 27 stycznia 2012 09:25

- Jesteśmy do tego projektu pozytywnie nastawieni - powiedział goszczący na sesji Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej wicestarosta limanowski Franciszek Dziedzina. Zaznaczył jednak, że przygotowanie tej inwestycji może rodzić problemy.

MGKS Mszanka Mszana Dolna wygrywa kolejny mecz na szczycie IV ligi siatkówki mężczyzn

Piątek, 27 stycznia 2012 08:04

Tym razem na wyjeździe, w hali vicelidera tabeli zespołu Tarnovii Tarnów, Mszanka pokonała gospodarzy 3-2, potwierdzając starą siatkarską zasadę "kto nie wygrywa 2-0, ten przegrywa 2-3".

Zagórzańska Dziatwa z Mszany Górnej z gościnną wizytą w Wielkopolsce

Czwartek, 26 stycznia 2012 16:12

"Górole, górole, góralsko muzyka, cały świat łobyjdzies, ni ma takie nika" - ta wesoła piosenka towarzyszyła grupie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej, którzy w dniach 21-22 stycznia gościnnie kolędowali w Pogorzeli i Gostyniu w Wielkopolsce.

Kolejne wyróżnienia dla zawodników rugby RC Gorce

Czwartek, 26 stycznia 2012 16:11

Miniony weekend przyniósł dobre wieści dla zawodników klubu RC Gorce Raba Niżna. Statuetkę za debiut 2011 roku trzech powiatów: limanowskiego, nowosądeckiego i gorlickiego na gali, która odbyła się 20 stycznia w Klubie Level w Nowym Sączu, odebrał Krzysztof Ząbczyński.

Uczniowie z Kasinki Małej z kolędą w Ośrodku Leczniczo-Opiekuńczym w Rabie Wyżnej

Czwartek, 26 stycznia 2012 16:08

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wraz ze swoimi opiekunami Barbarą Łojas i Agatą Ziębą odwiedzili chorych przebywających w Ośrodku Leczniczo-Opiekuńczym w Rabie Wyżnej.

Wypadki w Kasince Małej

Czwartek, 26 stycznia 2012 11:00

Opady śniegu znacznie pogorszyły warunki drogowe, co przyczyniło się do kilku kolizji (ośmiu) na terenie powiatu limanowskiego, w tym dwóch, na szczęście bez ofiar, w Kasince Małej.

Mieszkaniec Mszany Górnej zatrzymany w Nowym Targu za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym

Czwartek, 26 stycznia 2012 10:32

24 stycznia o godz 23:10 w Nowym Targu tamtejsi policjanci dokonali zatrzymania mieszkańca Mszany Górnej, który kierował samochodem osobowym marki Polonez będąc w stanie nietrzeźwym. Wcześniej sąd już dwukrotnie orzekał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu. Mężczyzna nic sobie jednak z tego nie robił. -Sprawcy pobrano krew i zatrzymano w policyjnych aresztach - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Rodzinne Niedziele w Szkole Podstawowej w Sieniawie

Środa, 25 stycznia 2012 18:00

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie pod kierunkiem p. Zdzisławy Czyszczoń po raz pierwszy uroczyście przedstawili przygotowane przez siebie jasełka. W tym dniu bardzo licznie zgromadzona publiczność mogła cofnąć się w czasie i obejrzeć historię, która wydarzyła się ponad dwa tysiące lat temu w biednej stajence w Betlejem.

Zaproszenia
Zdjęcia
Ogłoszenia
Reklama