• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
  • Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Reklama
Wiadomości

Rodzinne Niedziele w Szkole Podstawowej w Sieniawie

Środa, 25 stycznia 2012 18:00

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie pod kierunkiem p. Zdzisławy Czyszczoń po raz pierwszy uroczyście przedstawili przygotowane przez siebie jasełka. W tym dniu bardzo licznie zgromadzona publiczność mogła cofnąć się w czasie i obejrzeć historię, która wydarzyła się ponad dwa tysiące lat temu w biednej stajence w Betlejem.

VI Festiwal Kolęd

Środa, 25 stycznia 2012 14:39

W Łętowni odbył się VI Festiwal Kolęd „ HEJ KOLĘDA, KOLĘDA” zorganizowany przez Parafię Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza oraz Stowarzyszenie „Chór Bel Canto” w Jordanowie. Wzięli w nim udział również reprezentanci Rabki-Zdroju i Raby Wyżnej.

Powiat przekazał sprzęt mszańskim strażakom

Środa, 25 stycznia 2012 13:53

Zgodnie ze złożoną jakiś czas temu obietnicą, Starostwo Powiatowe w Limanowej zakupiło specjalistyczne wyposażenie i sprzęt strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej. Przekazania daru dokonał Franciszek Dziedzina, wicestarosta limanowski.

Rekordową kolekcję grzywien - w sumie 33 600 zł - zgromadziła burmistrz Ewa Przybyło. Kolejne 10 tys. zł ma zapłacić rabczańska Rada Miejska

Środa, 25 stycznia 2012 09:58

Co druga sprawa rozpatrywana przez II Wydział Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie dotyczyła grzywien dla Ewy Przybyło, burmistrz Rabki. Sąd początkowo nie stosował kar, ale w końcu uznał, że za notoryczne łamanie prawa trzeba zapłacić - informuje "Dziennik Polski".

Olszowianie z noworoczną wizytą u kardynała Stanisława Dziwisza

Wtorek, 24 stycznia 2012 18:29

Grupa 62-ciu dzieci należących do zespołu regionalnego Olszowianie na czele z p. dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce - Bogusławą Pajdzik, opiekunami zespołu p. Zofią Piekarczyk, p. Wiolettą Kraus i p. Bogusławem Nawarą oraz przedstawicielami rodziców udała się na spotkanie z Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem do siedziby Kurii przy ulicy Franciszkańskiej 3.

Samochód ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedźwiedziu

Wtorek, 24 stycznia 2012 18:25

Ochotnicza Straż Pożarna w Niedźwiedziu wzbogaciła się o nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy warty 615 600,00 zł. Posiada on napęd na wszystkie koła oraz zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów. Jest to pojazd przystosowany do działania w trudnych warunkach, do których niewątpliwie należą Gorce.

Pijany kierowca uciekał przed policją

Wtorek, 24 stycznia 2012 17:49

Kilka minut po północy w Mszanie Dolnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Słomka samochód marki VW Golf. Młody kierowca zatrzymał pojazd, po czym wysiadł z niego i zaczął uciekać.

Uzdrowisko Rabka S.A. nie zostanie sprywatyzowane. Przynajmniej na razie

Wtorek, 24 stycznia 2012 09:35

Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o zamknięciu bez rozstrzygnięcia negocjacji na nabycie akcji spółki Uzdrowisko Rabka S.A. z siedzibą w Rabce-Zdroju - poinformował w oficjalnym komunikacie resort.

Wspólne kolędowanie z chórem Cantabile

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 22:10

Działający pod auspicjami Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku chór Cantabile dyrygowany przez Irenę Szubę przypomniał w niedzielę rabczanom, i nie tylko rabczanom, że trwa jeszcze poświąteczny okres kolędowania, który tradycyjnie kończy się 2 lutego w święto Matki Boskiej Gromnicznej.

Straż Miejska poszukuje właściciela psa

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 15:58

Właściciel zostawił swojego pupila na terenie przychodni lekarskiej przy ul. Poniatowskiego w Rabce-Zdroju.

XIII Regionalny Przegląd Kolędniczy w Kasinie Wielkiej - wyniki

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 15:25

W Kasinie Wielkiej odbył się XIII Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych pn. "Zagrojcie ta turoniowi". Wystąpiło na nim 18 grup kolędniczych, w tym 5 grup dziecięcych, 3 grupy młodzieżowe i 10 grup dorosłych z powiatu limanowskiego, prezentujące folklor górali zagórzańskich i lachów sądeckich.

Zmarł Stefan Macioł, zasłużony strażak i działacz OSP w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 13:20

Miał 81 lat. W straży pożarnej działał można powiedzieć od zawsze. Ostatnio był skarbnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabce-Zdroju, wcześniej, przez lata pełnił różne funkcje w zarządzie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 24 stycznia. O godz. 13 w kościele p.w. Św. Teresy rozpocznie się msza święta pogrzebowa po której zmarły zostanie odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku - cmentarz parafialny przy ul. Orkana.

Wybita szyba w tężni

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 12:08

RABKA-ZDRÓJ: W miniony weekend nieznany sprawca nieustalonym narzędziem rozbił szybę w oknie budynku tężni solankowej znajdującej się na terenie Parku Zdrojowego. Straty oszacowano na sumę 400 złotych na szkodę firmy "Uzdrowisko Rabka" S. A.

Karius i Baktus zadebiutowali na scenie przy ul. Orkana

Niedziela, 22 stycznia 2012 14:47

RABKA-ZDRÓJ: W teatrze Lalek "Rabcio" miała miejsce premiera najnowszego spektaklu dla dzieci pod tytułem "Karius i Baktus", autorstwa norweskiego pisarza Thorbjørna Egnera.

Pierwszy numer nowego czasopisma internetowego dla organizacji pozarządowych w Rabce-Zdroju

Sobota, 21 stycznia 2012 19:33

Ukazał się pierwszy numer biuletynu informacyjnego "Rabczańskie Wieści Pozarządowe", skierowanego do organizacji pozarządowych w gminie Rabka-Zdrój. Redagowane są przez stowarzyszenie Forum Rdzawka, a ich wydawcą i redaktorem naczelnym jest Mateusz Wójtowicz. "RWP" dostępne są tylko w wersji elektronicznej.

Zaproszenia
Zdjęcia
Ogłoszenia
Reklama