• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 18 maja 2024
  • Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Reklama
Wiadomości

Wieża wiertnicza już pracuje. Baseny geotermalne w Porębie Wielkiej coraz bardziej realne

Środa, 15 lutego 2012 17:21

Okazała konstrukcja ma posłużyć pracownikom krakowskiego przedsiębiorstwa poszukiwawczego do potwierdzenia występowania odpowiedniej ilości podziemnych, gorących źródeł. W ten sposób zostanie zrekonstruowany do głębokości dwóch kilometrów istniejący już od lat 70-tych otwór w Porębie Wielkiej.

Bardzo trudne warunki na drogach. W nocy będą duże opady śniegu

Środa, 15 lutego 2012 16:04

Intensywne opady śniegu i towarzyszące im zawieje i zamiecie pogorszyły warunki na drogach Rabki-Zdroju, Mszany Dolnej i całej okolicy. Najczęściej jezdnie są białe i śliskie. Służby drogowe nie nadążają z odśnieżaniem. Tymczasem synoptycy przewidują na noc z środy na czwartek dalsze silne opady śniegu. Tej nocy w terenach górskich może spaść nawet do 30 centymetrów białego puchu.

Rabka-Zdrój: walentynkowy konkurs poetycki rozstrzygnięty

Środa, 15 lutego 2012 12:25

116 wierszy 42 autorów w kategorii do lat 15 oraz 167 wierszy 58 autorów w kategorii powyżej 15 lat napłynęło na jubileuszowy XX Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Serduszkowy wiersz", zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rabce-Zdroju.

Udany maraton w Rabce-Zdroju, czyli nowinki ze świata fitness

Środa, 15 lutego 2012 12:00

Po raz kolejny klub Fitnessland gościł pasjonatów spinningu i fitnessu. Dla uczestników przygotowano nie lada gratkę, bowiem każdy uczestnik mógł wybrać coś dla siebie spośród trzech rodzajów aktywności fizycznej. Całą imprezę otworzył czterogodzinny maraton spinning - trening na specjalnych rowerkach stacjonarnych.

Gmina Mszana Dolna: mieli 1,5 promila i opiekowali się 2,5 letnią dziewczynką. Dziecko miało widoczne poparzenia

Wtorek, 14 lutego 2012 14:06

Wczoraj około godziny 20:45 mszańscy policjanci udali się na interwencję do jednej z miejscowości położonych na terenie gminy Mszana Dolna, gdzie według zgłoszenia Kuratora Sądowego, nietrzeźwe osoby dorosłe mają pod swoją opieką dziecko.

Mszana Dolna: problemów z wodą ciąg dalszy

Wtorek, 14 lutego 2012 14:02

W związku z awarią studni "zerowej" na ul. Leśnej, dnia 15 lutego do godzin popołudniowych woda nie będzie dostarczana odbiorcom zasilanym z ujęcia "Szklanówka" - poinformował Tomasz Dul, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej był dziś zamknięty - awaria centralnego ogrzewania

Poniedziałek, 13 lutego 2012 18:52

Mszański magistrat został dziś zamknięty z powodu zbyt niskiej temperatury w budynku, która nie pozwalała urzędnikom pracować. Powodem wyziębienie Urzędu Miasta była awaria pieca centralnego ogrzewania.

Rabka-Zdrój: kradzież samochodu

Poniedziałek, 13 lutego 2012 14:28

W okresie od popołudnia 11 lutego do godzin porannych 12 lutego z jednego z parkingów na terenie Rabki-Zdroju skradziony został samochód osobowy marki Volkswagen Sharan koloru czarnego, rocznik 2003, o wartości 40 000 złotych.

Piękne, tajemnicze, urzekające - Aleksander Zubek zaprezentował w Mszanie Dolnej swoje dzieła

Poniedziałek, 13 lutego 2012 13:00

Wernisaż wystawy biżuterii z kamieni półszlachetnych oraz metaloplastyki autorstwa Aleksandra Zubka, mieszkańca Mszany Dolnej, wzbudził duże zainteresowanie mimo srogiego mrozu, a wiele prac zostało sprzedanych w czasie trwania wystawy.

Spektakl w wykonaniu rabczańskich licealistów

Poniedziałek, 13 lutego 2012 12:06

"Farrago" Lidii Amejko to tytuł szkolnego spektaklu, zaprezentowanego w sobotę przez uczniów II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Rabce-Zdroju na deskach Teatru Lalek „Rabcio”.

Tłumy na spotkaniu z posłem Antonim Macierewiczem. Nastolatek narobił zamieszania - wyprowadzili go z sali

Niedziela, 12 lutego 2012 23:17

RABKA-ZDRÓJ: Ogromne zainteresowanie towarzyszyło spotkaniu z posłem i byłym ministrem Antonim Macierewiczem, który przyjechał w niedzielę wieczorem do Rabki na zaproszenie lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. W sali Teatru Lalek "Rabcio", w którym odbyło się jego spotkanie z mieszkańcami i sympatykami, zabrakło miejsc siedzących, wiele osób przez 3 godziny stało. Poseł przyjechał w towarzystwie posłanki Anny Paluch. Mimo iż był godzinę spóźniony, otrzymał na wejście owacyjne brawa.

W Rabce-Zdroju stanie pomnik Juliana Zubrzyckiego

Niedziela, 12 lutego 2012 16:28

Po dłuższej przerwie wrócił temat postawienia koło Tężni Solankowej w Parku Zdrojowym pomnika XIX-wiecznego założyciela uzdrowiska, dziedzica i właściciela Rabki Juliana Zubrzyckiego.

Reprezentacja Mszany Dolnej pokonała kadrę Polski

Niedziela, 12 lutego 2012 12:41

5:4 pokonała reprezentacja Mszany Dolnej kadrę Polski 35+, z którą w sobotni wieczór rozegrała towarzyski mecz piłki nożnej w Miejskiej Hali Sportowej.

Nowy numer Wieści Rabczańskich

Niedziela, 12 lutego 2012 12:26

Ukazał się kolejny, piąty numer Wieści Rabczańskich. Bezpłatne wydawnictwo dostępne jest w kioskach Ruchu, kawiarniach, księgarniach, Miejskim Ośrodku Kultury i na poczcie.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego par z gminy Mszana Dolna

Sobota, 11 lutego 2012 17:44

32 pary małżeńskie z gminy Mszana Dolna świętują w tym roku jubileusz "złotych godów". Urząd Gminy, jak to jest w zwyczaju, zaprosił z tej okazji wszystkich jubilatów, tym razem do Kasiny Wielkiej, na mszę świętą w ich intencji oraz na małą uroczystość i wspólny obiad do remizy OSP.

Reklama