• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 18 maja 2024
  • Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Reklama
Wiadomości

Dwa złota, srebro i dwa brązy Kasi Rogowiec w Pucharze Świata w USA

Piątek, 10 lutego 2012 23:06

Na przełomie stycznia i lutego na ekipa: rabczanka Katarzyna Rogowiec i Kamil Rosiek oraz trenerzy Witold Koperniak i Stanisław Ślęzak reprezentowała nasz kraj na Paraolimpiskim Pucharze Świata w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze starty odbyły się w Cable stanie Wisconsin, oraz Minneapolis, gdzie w parku zostały przygotowane piękne trasy.

Mszana Górna: pożar domu mieszkalnego - ogień zabrał wszystko. Gmina nie zostawi pogorzelca samego w nieszczęściu

Piątek, 10 lutego 2012 22:32

Dzisiaj około godz. 6 rano w jednym z domów w Mszanie Górnej wybuchł pożar. Mieszkający tam samotnie 49-letni mężczyzna wybiegł po pomoc do sąsiadów. W tym czasie ogień zajął cały dom.

Ferie w Telecentrum w Rokicinach Podhalańskich

Piątek, 10 lutego 2012 21:53

Dzieci, młodzież i dorośli mogą skorzystać z zajęć pt. "Ferie z Komputerem", które odbywają się w Gminnym Centrum Informacyjnym w Rokicinach Podhalańskich do 24. lutego w godzinach od 10 do 13.

Mszańscy radni nie podjęli uchwały ws. obszaru chronionego krajobrazu

Piątek, 10 lutego 2012 19:57

- Nie możemy głosować nad czymś, z czym się nie zapoznaliśmy - stwierdzili radni Rady Miasta Mszana Dolna i odroczyli głosowanie nad zmianami zaproponowanymi przez Urząd Marszałkowski w Południowo-Małopolskim Obszarze Chronionego Krajobrazu.

Mszana Dolna Cup z udziałem drużyn z całej okolicy

Piątek, 10 lutego 2012 19:06

W dniu 14 lutego w Mszanie Dolnej na hali Zespołu Szkół Miejskich nr 1 odbędzie się turniej halowy trampkarzy starszych (rocznik 97 i młodsi) MSZANA DOLNA CUP 2012. Organizatorami są Grzegorz Szynalik, trener trampkarzy KS Turbacz Mszana Dolna i Ireneusz Potaczek, trener trampkarzy GKS Orkan Niedźwiedź. W imprezie weźmie udział 12 zespołów.

Poseł Antoni Macierewicz przyjedzie za kilka dni do Rabki

Piątek, 10 lutego 2012 13:06

12 lutego w Teatrze Lalek "Rabcio" odbędzie się spotkanie z dwójką posłów Prawa i Sprawiedliwości - Antonim Macierewiczem i Anną Paluch, którzy odwiedzają Rabkę i spotkają się mieszkańcami uzdrowiska na zaproszenie lokalnych struktur partii. Spotkanie z posłami, na które może oczywiście przyjść każdy zainteresowany, odbędzie się w niedzielę 12 lutego. Początek o godz. 17.30.

Lokomotywa i Kulturowy Gościniec razem dla chorego Kuby

Czwartek, 9 lutego 2012 15:18

19 lutego roku może być w Rabce po raz kolejny pięknie. Po raz kolejny może objawić się zwyczajna dobroć i wzajemna solidarność. Zbieramy na leczenie Kuby Chojneckiego!!! Proponujemy "Dzień dla Kuby" czyli miłe i przyjemne, niedzielne popołudnie, a przy tym udział w rzeczy ze wszech miar szlachetnej - pomocy choremu dziecku - zaprasza Jan Ceklarz, prezes stowarzyszenia Kulturowy Gościniec.

69. Tour de Pologne wystartuje z Rabki-Zdroju. Umowa podpisana

Środa, 8 lutego 2012 18:32

Po kilkuletniej przerwie największy wyścig kolarski w Polsce, jeden z ważniejszych w Europie, w dodatku będący największą imprezą sportową w Polsce - Tour de Pologne znowu zawita do Rabki-Zdroju. 14 lipca z Rabki-Zdroju kolarze z całego świata wystartują na trasę piątego etapu wyścigu do Zakopanego. Dziś przed południem w Urzędzie Miejskim burmistrz Ewa Przybyło podpisała z Dyrektorem Generalnym wyścigu Czesławem Langiem umowę w tej sprawie.

Mszana Dolna - znowu problemy z wodą, zamarznięte ujęcie, ograniczone dostawy

Środa, 8 lutego 2012 15:33

W związku z długotrwałymi, bardzo niskimi temperaturami powietrza, powodującymi marznięcie wody w potoku i w infrastrukturze sieciowej, wystąpią czasowe ograniczenia w dostawie wody do nieruchomości zasilanych z ujęcia wody "Szklanówka". Limitowanie wody dotyczy wszystkich mieszkańców ul. Leśnej, Matejki, Malinowej, Szymanowskiego, Flizaka , Rakoczego, Smrekowej, Słomki, okolic Rynku i pojedynczych budynków przy ul. Słonecznej - poinformował w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Tomasz Dul, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Mercedes dla strażaków poświęcony

Środa, 8 lutego 2012 15:25

W Niedźwiedziu odbyła się uroczystość poświęcenia oraz przekazania tutejszym strażakom nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Mercedes Atego 1329.

Honorowi dawcy w ZST-I oddali krew

Środa, 8 lutego 2012 15:15

MSZANA DOLNA: Po raz kolejny uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych nie pozostali obojętni na apel Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. To już druga w tym roku szkolnym akcja oddawania krwi, ale, ze względu na ogromne zainteresowanie, nie ostatnia.

W ferie zniżki na lodowisku i wyciągach narciarskich dla rabczańskich dzieci i młodzieży

Środa, 8 lutego 2012 15:10

W ramach zimowego wypoczynku "Ferie 2012" uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów gminy Rabka-Zdrój będą mogli skorzystać z promocyjnych cen biletów uprawniających do korzystania z lodowiska i wyciągów narciarskich.

Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Środa, 8 lutego 2012 11:07

W nocy około godz 00:15 w Rabce-Zdroju policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali mieszkańca Rabki, który kierował samochodem marki VW będąc w stanie nietrzeźwym. Miał w kolejnych badaniach 0,66 i 0,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymanemu policjanci zabrali prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwym odpowie przed sądem.

Rabczanie rabczanom - podsumowanie kwesty na rzecz chorego Kubusia

Wtorek, 7 lutego 2012 19:09

Zorganizowana przez II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju zbiórka pieniędzy na rzecz Kuby Chojnickiego, sześcioletniego chłopca chorego na neuroblastomę, nowotwór złośliwy nadnerczy, odniosła duży sukces. Udało się zebrać 12627, 43 zł oraz 1,5 euro. Wolontariusze kwestowali w Zespole Szkół, tj. w II LO i w technikum (wśród uczniów i nauczycieli) oraz przed rabczańskimi kościołami.

Tour de Pologne w Rabce-Zdroju - w środę podpisanie umowy

Wtorek, 7 lutego 2012 14:36

W środę 8 lutego na sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się uroczyste podpisanie umowy na organizację w Rabce-Zdroju startu do V etapu 69 wyścigu kolarskiego Tour de Pologne World Tour. Umowę podpiszą burmistrz Ewa Przybyło oraz Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.

Reklama