• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 15 czerwca 2024
  • Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Reklama
Wiadomości

Wznowiono prace budowlane w amfiteatrze

Piątek, 24 lutego 2012 16:18

RABKA-ZDRÓJ. Podhalańska Grupa Budowlana ROBEX-BUD Robert Potoczak ze Skawy, która jest głównym wykonawców przebudowy i rozbudowy miejskiego amfiteatru przy ul. Chopina, wróciła na plac budowy po przerwie spowodowanej ostrym atakiem zimy.

Wiersz na cześć Justyny Kowalczyk

Piątek, 24 lutego 2012 14:09

Niecodziennej treści e-maila otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników, pana Bolesława Brzuchacza z Wałbrzycha, który po zwycięstwie naszej utalentowanej biegaczki narciarskich z Kasiny Wielkiej w zawodach Pucharu Świata w Jakuszycach, napisał na jej cześć wiersz.

Justyna ma gdzie biegać. Trasy biegowe w Lubomierzu-Rzekach już otwarte

Czwartek, 23 lutego 2012 21:32

W sobotę otwarto i przekazano do użytku wszystkim aktywnym biegaczom trasy biegowe w Lubomierzu - Rzekach. Długość jednego okrążenia wynosi ok. 4 km, minimalna szerokość trasy na zjazdach 4m, a na podbiegach ok. 10m.
Nowo powstałe trasy biegowe poprowadzone zostały istniejącymi drogami poprzez przez łąki i pola na terenie otuliny Gorczańskiego Parku Narodowego.

Majeranki nagrały płytę z piosenkami dla dzieci

Czwartek, 23 lutego 2012 12:13

"Zapach Majeranku" - taki tytuł nosi najnowsza płyta dziecięcego zespołu regionalnego Majeranki, działającego przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Chabówce, która właśnie się ukazała nakładem tegoż stowarzyszenia.

Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

Czwartek, 23 lutego 2012 12:08

Na stoku narciarskim Lubomierz-Ski odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku 6-14 lat (w dwóch grupach wiekowych). Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Przywłaszczony portfel w centrum handlowym

Środa, 22 lutego 2012 15:27

RABKA-ZDRÓJ: Mieszkaniec Rabki-Zdrój zgłosił na Komisariacie Policji, że zgubił w centrum Handlowym "Małgosia" portfel, a zanim wrócił po niego, nieznany sprawca dokonał jego przywłaszczenia.

Sukces młodych piłkarek z Mszany Dolnej

Środa, 22 lutego 2012 15:05

Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej zajęła 1 miejsce w Turnieju Halowej Piłki Nożnej dziewcząt w ramach Licealiady Młodzieży ur. 1992-1995.

W Rdzawce znaleziono zwłoki mężczyzny. Kolejna ofiara zimy?

Środa, 22 lutego 2012 11:51

Dziś rano w Rdzawce znaleziono zwłoki około 70-letniego mężczyzny, mieszkańca Rdzawki. Policja poinformowała, że ze wstępnych oględzin wynika, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Na pytanie, co było jej powodem, na odpowiedzieć zarządzana sekcja zwłok. Najprawdopodobniej, zdaniem policjantów, mężczyzna zmarł z wychłodzenia.

Wybrano najpopularniejszego piłkarza i trenera ziemi limanowskiej

Wtorek, 21 lutego 2012 15:55

Michał Smoleń, trener "orlików" Dobrzanki oraz i juniorów Turbacza Mszana Dolna oraz Maciej Gąsior, piłkarz Dobrzanki zostali najpopularniejszymi w swoich kategoriach. Plebiscyt na najpopularniejszego piłkarza i trenera ubiegłego roku został już po raz 14 zorganizowany przez Limanowski Podokręg Piłki Nożnej wraz z Powiatem Limanowskim. W gali wzięli udział: Jan Puchała, Starosta Limanowski oraz Wicestarosta Franciszek Dziedzina

Nowe trasy biegowe koło miejskiego stadionu

Wtorek, 21 lutego 2012 15:49

MSZANA DOLNA: Dwaj fani narciarstwa biegowego z Mszany Dolnej - Jerzy Kogut i Antoni Rataj - postanowili zrobić coś dla popularyzacji tej pięknej i zdrowiej dyscyliny sportu. Na stadionie miejskim przy ul. Spadochroniarzy własnymi siłami wytyczyli trasy biegowe, które z mozołem "wydreptali" w ciężkim, świeżym śniegu.

Udana akcja krwiodawstwa w Rabce-Zdroju

Wtorek, 21 lutego 2012 15:41

Jak na dzień po ostatkowych szaleństwach całkiem nieźle. Zgłosiły się 44 osoby (Panie w przewadze). Dwie osoby nie zostały zakwalifikowane. Trzy osoby oddały krew po raz pierwszy. Tym samym zebrano prawie 19 litrów krwi - informuje w imieniu organizatorów akcji Agnieszka Wietrzyk.

Grali i licytowali dla Kuby. Tata chorego 6-latka: Dziękuję Rabko! (zdjęcia i filmik)

Poniedziałek, 20 lutego 2012 17:02

Około 20 tysięcy złotych, jak wynika jeszcze z nieoficjalnych podsumowań, udało się zebrać w niedzielę stowarzyszeniom Kulturowy Gościniec i Lokomotywa na leczenie 6-letniego Kuby Chojneckiego, chłopca chorego na nowotwór złośliwy nadnerczy. Dwa rabczańskie stowarzyszenia połączyły siły i zorganizowały imprezy pod wspólnym hasłem "Dzień dla Kuby". Lokomotywa przygotowała koncerty w kinie Śnieżka, Kulturowy Gościniec aukcję w kawiarni Zdrojowa.

Urzędnicy z Mszany Dolnej dopingowali w Jakuszycach Justynę Kowalczyk

Poniedziałek, 20 lutego 2012 16:08

Grupa kibiców złożona z pracowników Urzędu Gminy zjawiła się na Polanie Jakuszyckiej w piątek, 17.02., na eliminacjach sprintu na 1500 m., by dopingować swoją rodaczkę, pochodzącą z Kasiny Wielkiej Justynę Kowalczyk.

Narkotyki w Tico. 25-latek z Rabki-Zdroju przyznał się do posiadania 108 gramów marihuany

Poniedziałek, 20 lutego 2012 15:17

Rzecznik nowotarskiej policji poinformował, że Rabce-Zdroju policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód Daewoo, Tico w którym przebywało dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat, obaj mieszkańcy Rabki-Zdroju. W trakcie kontroli w samochodzie funkcjonariusze znaleźli susz roślinny koloru zielonego w ilości 108,4 grama.

Znaleziono pistolet maszynowy partyzanta z II wojny światowej (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 lutego 2012 13:21

RABKA-ZDRÓJ: Funkcjonariusze rabczańskiego komisariatu policji znaleźli na strychu jednego z budynków mieszkalnych w Rabce-Zdroju pistolet maszynowy typu MP-40, który w czasie II wojny światowej należał do partyzanta.

Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama