• Gorczański Portal Informacyjny
  • Piątek, 14 czerwca 2024
  • Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Reklama
Wiadomości

Mszana Dolna: szedł pijany środkiem ulicy i udawał redaktora

Poniedziałek, 20 lutego 2012 11:02

Dzisiaj około godz. 4 nad ranem w Mszanie Dolnej po ul. Orkana całą szerokością jezdni chwiejnym krokiem szedł pijany mężczyzna. Zainteresowali się nim mszańscy policjanci, gdyż swoim zachowaniem stwarzał bezpośrednie zagrożenie tak dla siebie jak i kierujących pojazdami, których o tej porze było sporo na drodze.

Prywatyzacji Uzdrowiska Rabka ciąg dalszy. Ministerstwo znowu szuka chętnych do zakupu akcji

Poniedziałek, 20 lutego 2012 10:13

Na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu Państwa pojawiło się dziś zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki „Uzdrowisko Rabka” S.A. z siedzibą w Rabce - Zdroju. To już drugie podejście MSP do prywatyzacji państwowej spółki zajmującej się leczeniem uzdrowiskowym, działalnością hotelową i produkcją kosmetyków na bazie solanki, która zatrudnia 237 osób.

Justyna Kowalczyk wraca do Kasiny

Poniedziałek, 20 lutego 2012 09:55

Po sobotnim zwycięstwie w zawodach Pucharu Świata w biegu na 10 km techniką klasyczną Justyna Kowalczyk ma kilka dni przerwy, bo następne zawody odbędą się dopiero za dwa tygodnie, w fińskim Lahti. W przerwie nasza najlepsza biegaczka odwiedzi rodzinną Kasinę Wielką.

Pijany rowerzysta w Skawie

Poniedziałek, 20 lutego 2012 09:44

Policjanci z Komisariatu w Rabce-Zdroju zatrzymali późnym wieczorem, podczas rutynowej kontroli, mieszkańca Skawy, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,18 (w pierwszym) i 1,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (w drugim badaniu).

Niewielki pożar w Rabie Wyżnej

Poniedziałek, 20 lutego 2012 09:37

Nieszczelność przewodu kominowej, jak stwierdzili po wstępnych oględzinach strażacy, była przyczyną pożaru, który wybuchł w domu mieszkalnym w Rabie Wyżnej. Ogień nie wyrządził jednak wielkich strat - oszacowano je na 3 tys. zł. W budynku paliła się drewniana ściana. W akcji gaśniczej uczestniczyło 5 jednostek straży pożarnej.

Hołd dla Pintscherów

Sobota, 18 lutego 2012 20:41

RABKA-ZDRÓJ: Bronisława i Edward Pintscher, cenieni za życia artyści ludowi i animatorzy kultury ludowej, którzy swoje życie związali z Rabką, byli bohaterami sobotnich „Posiadów Gorczańskich”, zorganizowanych w Galerii „Pod Aniołem” Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju.- To wspomnienie, te posiady należą się państwu Pintscherom - tymi słowami Zbigniew Kopytek, przyjaciel rodziny, rozpoczął wieczorne spotkanie w MOK-u.

InoRos w Mszanie Dolnej - sceniczny dynamit w akcji

Sobota, 18 lutego 2012 20:00

InoRos!to piątka tryskających energią chłopaków. Cześć z nich na co dzień gra tradycyjną muzykę Podhala, natomiast druga część to "starzy rockowi wyjadacze" z bogatym rockandrollowym stażem. Takie połączenie dało barwną i niepowtarzalną mieszankę folkowo rockową, którą zaprezentowali w programie "Must Be The Music". Teraz był czas, żeby wystąpić w Muzycznym Folwarku w Mszanie Dolnej.

Romer na studniówce (zdjęcia)

Sobota, 18 lutego 2012 14:19

Studniówkowy sezon w pełni. 100 uczniów rabczańskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera z Rabki-Zdroju swój ostatni bal przed egzaminem dojrzałości miało w Nowym Targu, w restauracji "Góralsko strawa". W galerii zdjęcia z udanej, jak podkreślali maturzyści, zabawy.

W Rabce-Zdroju zakończyły się XXVIII Mistrzostwa Podhala w Szachach

Sobota, 18 lutego 2012 14:15

W wyniku kilkudniowej rywalizacji Mistrzem Podhala został Oleg Kalinin (LKS Pasjonat Dankowice), który otrzymał nagrodę finansową w wysokości 1200 zł i i Puchar Burmistrz Rabki-Zdroju. II miejsce w grupie A zajął Piotr Śmichur (UKS-Smecz Konin), a III miejsce Aleksander Kaczmarek (KMKSz Victoria Kielce).

Rozdano 50 tys. zł dotacji na kulturę, sztukę, tradycję i ochronę dziedzictwa kulturowego

Sobota, 18 lutego 2012 14:09

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Ewa Przybyło rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w 2012 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dziedzictwa kulturowego i tradycji. Pomiędzy organizacje, które złożyły wnioski o dotacje, rozdysponowano kwotę 50 tysięcy złotych. W tym roku otrzymało je dziesięć stowarzyszeń na dwanaście zgłoszonych projektów.

Małopolskie Mistrzostwa Młodziczek 2012 - brąz dla zawodników z Łostówki

Piątek, 17 lutego 2012 12:52

Drużyna UKS "Oset" Łostówka odnotowała kolejny udany występ w Halowych Mistrzostwach Małopolski Młodziczek w piłce nożnej. W tym roku rozgrywki odbyły się w Myślenicach na hali na Zarabiu.

Biała Rabka

Czwartek, 16 lutego 2012 16:00

Tegoroczna zima pokazała swoje kolejne oblicze. W Rabce-Zdroju, podobnie jak na całym Podhalu, po rekordowych mrozach nastąpiły rekordowe opady śniegu. W nocy przybyło go kilkadziesiąt centymetrów, zasypując posesje, chodniki i drogi. To absolutny rekord tej zimy. Służby drogowe od rana pracują nad ich udrożnieniem. Na chwilę obecną wszystkie drogi i główne ciągi piesze są odśnieżone.

Mali kasinczanie w Zegartowicach

Czwartek, 16 lutego 2012 12:24

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej odwiedzili osoby niepełnosprawne przebywające w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zegartowicach.

22-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju zatrzymany za pobicie nastolatka i próbę wymuszenia pieniędzy

Środa, 15 lutego 2012 18:31

Wczoraj wieczorem w Rabce-Zdroju policjanci zatrzymali 22-letniego rabczanina, który używając przemocy zażądał od niepełnoletniego nastolatka wydania pieniędzy w kwocie 10 zł, a gdy ten odmówił, uderzył go dwukrotnie pięścią w twarz.

Wieża wiertnicza już pracuje. Baseny geotermalne w Porębie Wielkiej coraz bardziej realne

Środa, 15 lutego 2012 17:21

Okazała konstrukcja ma posłużyć pracownikom krakowskiego przedsiębiorstwa poszukiwawczego do potwierdzenia występowania odpowiedniej ilości podziemnych, gorących źródeł. W ten sposób zostanie zrekonstruowany do głębokości dwóch kilometrów istniejący już od lat 70-tych otwór w Porębie Wielkiej.

Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama