• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 18 maja 2024
  • Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Reklama
Wiadomości

Historyczny wyczyn mszańskich siatkarzy. Wygrali 10 mecz z rzędu i pokonali lidera

Niedziela, 15 stycznia 2012 20:09

MSZANA DOLNA: Po niezwykle dramatycznym meczu, do jakich zresztą mszańscy siatkarze już nas przyzwyczaili, MGKS Mszanka Mszana Dolna pokonał u siebie 3-2 aktualnego lidera rozgrywek IV ligi siatkówki mężczyzn - LKS BOBOWĄ. - Dzisiaj po raz kolejny przeżyłem chwile, których nie zapomnę do końca życia - powiedział po meczu trener gospodarzy Artur Żaba.

Odkryj Beskid Wyspowy - znamy szczegóły tegorocznej edycji

Sobota, 14 stycznia 2012 12:28

Organizatorzy akcji turystycznej "Odkryj Beskid Wyspowy" spotkali się w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju, żeby omówić tegoroczną edycję imprezy. Nowością jest porozumienie miedzy gminami na podstawie którego Fundacja Rozwoju Regionu Rabka złoży wniosek do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego o sfinansowanie inwestycji w infrastrukturze turystycznej na terenie Beskidu Wyspowego.

Ostrzeżenie przed dużymi opadami śniegu i zawiejami śnieżnymi

Sobota, 14 stycznia 2012 12:05

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie poinformowało, że w ciągu najbliższych 24 godzin przewiduje wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 15 cm, lokalnie w obszarach podgórskich do 20 cm. Przejściowo wystąpią zawieje śnieżne, spowodowane umiarkowanym północno-zachodnim wiatrem, osiągającym w porywach do 50 km/h, w nocy stopniowo słabnącym - czytamy w komunikacie CBPM IMGiW. Ostrzeżenie jest skierowane do regionu Podhala i Beskidu Sądeckiego.

Miasto przebuduje blok operacyjny, który budzi zastrzeżenia sanepidu

Sobota, 14 stycznia 2012 11:07

RABKA.-ZDRÓJ: Szpital Miejski otrzymał decyzję sanepidu, która informuje, że blok operacyjny nie spełnia wymagań i powinien być zmodernizowany.

Ferie 2012 - rady limanowskiej policji

Piątek, 13 stycznia 2012 20:52

W związku z tym, że na terenie kraju od 16.01.2012 r. rozpoczną się zimowe ferie, które potrwają do 26 lutego, policjanci podejmą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, oraz wszystkim, którzy wypoczywając przemieszczać się będą przez teren powiatu limanowskiego. Chociaż ferie w Małopolsce rozpoczną się dopiero 13 lutego, to jednak trzeba mieć na uwadze, że turyści z innych województw będą chcieli spędzić czas na naszym terenie. Dlatego policjanci cały czas będą prowadzić działania, których celem będzie zapewnienie wszystkim wypoczywającym bezpieczeństwa, tak w ruchu drogowym jak i na stokach.

Ks. Paweł Duźniak i zespół góralski z Ponic uhonorowani przez powiat

Piątek, 13 stycznia 2012 11:50

Ks. dr Paweł Duźniak, proboszcz parafii p.w. Świętej Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju został odznaczony przez starostę nowotarskiego Krzysztofa Fabra Medalem Pamiątkowym Podhala w uznaniu zasług dla rozwoju regionu. Za zasługi dla rozwoju kultury Nagrodą Starosty został uhonorowany natomiast zespół góralski "Prymni" z Ponic.

Bezpieczne zimowisko - strażnica w Rabce-Zdroju otwarta w ferie do zwiedzania

Czwartek, 12 stycznia 2012 14:35

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu informuje, że w okresie ferii zimowych istnieje możliwość zwiedzania Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych na terenie powiatu nowotarskiego przez zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.

Mszana Dolna: jubileusz zagórzańskiego projektu i uroczyste zakończenie kulturalnego projektu

Czwartek, 12 stycznia 2012 14:18

Spotkamy się jeszcze nieraz w naszych górach pod Tatrami" - to tytuł projektu, którego realizacja zakończyła się wraz z uroczystym jubileuszem 5-lecia istnienia Zagórzańskiego Zespołu Folklorystycznego "Dolina Mszanki". Projekt trwał od maja do grudnia 2011 r. W ramach zadań zespół uczestniczył w warsztatach tanecznych na Orawie oraz gościł u siebie trenerów tańca podhalańskiego. Wartość przedsięwzięć opiewała na kwotę 39992,00 zł i była dofinansowana ze środków Funduszu Inicjatyw Społecznych.

Pożar w budynku przy ul. Wójtowiczowej. W środku znaleziono zwłoki mężczyzny

Czwartek, 12 stycznia 2012 12:07

RABKA-ZDRÓJ: Według wstępnych ustaleń mężczyzna znaleziony w spalonym domu to najprawdopodobniej były mąż właścicielki budynku. Trwają czynności, które mają ostatecznie potwierdzić te ustalenia - informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Zbiórka pieniędzy dla chorego 6-latka

Środa, 11 stycznia 2012 21:01

Zwracam się z gorącą prośbą o upublicznienie informacji o akcji "Zbieram dla Kuby": jest to akcja zbiórki środków na leczenie dla małego Jakuba, którego tata pochodzi z Rabki. Można przelać pieniądze na konto i przekazać 1% podatku z rocznego PIT-a - napisała w liście do naszej redakcji pani Anna Kowalcze-Pawlik.

Rabczański herb z guzików

Środa, 11 stycznia 2012 20:02

Pani Liliana Gronuś z Wałbrzycha to kobieta wielu talentów - pisze bajki dla dzieci, wiersze, zajmuje się ceramiką i - co jest obecnie jej największa pasją - „maluje” obrazy z guzików. W swoim dorobku ma ich 50. Niektóre z nich obejrzeć można między innymi w rabczańskim Rabkolandzie - w Muzeum Rekordów i Osobliwości. Jej najnowszym dziełem jest wykonany tą właśnie oryginalną techniką herb Rabki-Zdroju.

Jechał samochodem choć był pozbawiony uprawnień do kierowania pojazdami za jazdę po pijanemu

Środa, 11 stycznia 2012 15:39

O godzinie 1:40 w nocy w Łostówce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Golfem. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Limanowej. Był trzeźwy, ale w trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Rugbyści z Raby Niżnej zaproszeni na turniej w Moskwie

Środa, 11 stycznia 2012 15:37

W dniach 8-9 stycznia na terenie gminy Mszana Dolna gościła drużyna Rugbystów z Moskwy, wraz z delegacją Departamentu do Spraw Rodziny i Polityki Społeczno-Młodzieżowej. Ziemię zagórzańsko-gorczańską odwiedzili: Naczelnik Wiktoria Konkowa oraz poseł i dyrektor klubu Rugby Zelonogród Władimir Jezditimow, wielokrotny reprezentant Rosji oraz zasłużony trener rugby.

Oświadczenie spółki Gorczańskie Wody Termalne w odpowiedzi na krytyczne artykuły

Środa, 11 stycznia 2012 13:31

W odpowiedzi na artykuły w lokalnej prasie dotyczące niejasnych powiązań spółki Gorczańskie Wody Termalne, na zlecenie której w Porębie Wielkiej prowadzone są odwierty badające właściwości lecznicze i termalne tutejszych wód, z warszawską firmą Velacorp Sp. z o.o., wspólnicy gorczańskiej spółki wydawali w tej sprawie oświadczenie. Podpisali się pod nim wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, wójt Niedźwiedzia Janusz Potaczek, burmistrz Mszany Dolnej Tadeusz Filipiak i starosta limanowski Jan Puchała.

Jasełkowe msze święte w Kasinie Wielkiej

Środa, 11 stycznia 2012 13:30

W Święto Trzech Króli, już po raz trzeci, w kościele parafialnym w Kasinie Wielkiej, przeżywaliśmy "Jasełkowe msze święte". Dzięki wspaniałej inicjatywie ks. proboszcza Wiesława Maciaszka dzieci z naszej szkoły mogły zaprezentować przed szeroką publicznością swoje aktorskie talenty.

Reklama