• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
  • Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Reklama
Wiadomości

Rabka-Zdrój: park i plac zabaw z nowym regulaminem

Czwartek, 1 grudnia 2011 20:48

Odnawiany Park Zdrojowy w Rabce-Zdroju ma też nowy regulamin korzystania z niego. Choć nadal nie wiadomo, kiedy zostanie definitywnie ukończony i oficjalnie otwarty, wiadomo już, co w nim będzie można robić, a co nie. Na sesji Rada Miejska uchwaliła listę zakazów i nakazów.

Nieznacznie, ale jednak - wzrosły podatki w Rabce-Zdroju

Czwartek, 1 grudnia 2011 19:47

Podobnie jak inne gminy, także Rabka-Zdrój podniosła podatki od nieruchomości i środków transportu. Nowe stawki uchwaliła na środowej sesji Rada Miejska.

Pasowanie 4 i 6-latków w przedszkolu w Kasinie Wielkiej

Czwartek, 1 grudnia 2011 18:28

W Przedszkolu w Kasinie Wielkiej odbyła się uroczystość pasowania przedszkolaków, która już na stałe zagościła w kalendarzu imprez naszej placówki. Jest ona szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci. Pasowanie było pierwszą otwartą imprezą w tym roku, w której mogli uczestniczyć wszyscy rodzice. Uroczystość ta połączyła ślubowanie przedszkolaków z zabawą andrzejkową.

Co z chodnikami przy drogach wojewódzkiej i krajowej w mieście i gminie Mszana Dolna?

Środa, 30 listopada 2011 21:10

Władze miasta i gminy Mszana Dolna prowadziły w ostatnim czasie rozmowy z zarządcami dróg wojewódzkich i krajowych na temat możliwości budowy chodników, których domagają się mieszkańcy. Pewne nadzieje na ich powstanie są, ale konkretów nie ma. Wszystko, jak zwykle, zależy od pieniędzy.

W Rabce-Zdroju otwarto pierwszy w uzdrowisku Punkt Informacji Turystycznej

Środa, 30 listopada 2011 20:52

Od dziś każdy turysta, który przyjedzie do Rabki-Zdroju, może przyjść do budynku Urzędu Miejskiego i zapytać w nowo otwartym Punkcie Informacji Turystycznej, jak miło i ciekawie spędzić w uzdrowisku i w okolicy wolny czas. Czeka tu na niego codziennie od poniedziałku do piątku wykwalifikowany pracownik wyposażony w wiedzę i materiały promocyjne.

Rabka-Zdrój: sąd nad radcą prawnym Urzędu Miejskiego. Nie dotrzymuje terminów i naraża miasto na kary - twierdzą radni

Środa, 30 listopada 2011 16:08

Grzywny na kwotę około 45 tys. zł, jak wyliczyła przewodnicząca Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Maria Górnicka-Orzeł, to wynik opieszałości radcy prawnego Urzędu Miejskiego Pawła Kukli. Radca nie dotrzymuje terminów przesyłania skarg mieszkańców do sądu. Część kar została już zasądzona - decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie Rada Miejska ma zapłacić 10 tysięcy złotych grzywny. Burmistrz Ewa Przybyło zapewnia, że wszystkie grzywny radca pokryje z własnej kieszeni. I choć ubolewa nad jego postępowaniem - zwolnić go nie zamierza.

Na terenie Rabki-Zdroju i Mszany Dolnej trwają poszukiwania złóż zasobów naturalnych

Wtorek, 29 listopada 2011 20:21

Od jakiegoś czasu, głównie w lasach i terenach górskich naszego regionu, spotkać można maszyny, charakterystyczne samochody i pracowników firmy Geofizyka Kraków. Firma ta, na zlecenie inwestora, prowadzi badania geofizyczne - sejsmiczne i odwierty, poszukując pod ziemią zasobów złóż naturalnych m.in. gazu.

Rekord krwiodawstwa w Rabce-Zdroju

Wtorek, 29 listopada 2011 19:53

Jak poinformowała w imieniu organizatorów Agnieszka Wietrzyk, podczas niedzielnej Akcji Krwiodawstwa w Rabce-Zdroju zebrano rekordową ilość 22,95 litra krwi.

Wzrosły podatki w gminie Raba Wyżna

Wtorek, 29 listopada 2011 19:50

W Rabie Wyżnej, podobnie jak we wszystkich ościennych gminach, radni podnieśli podatki od nieruchomości i od środków transportowych. Podwyżka, jak zapewniają władze, jest niewielka. Wśród radnych nie było wobec niej sprzeciwu.

Mszański magistrat ogłosił przetarg na zakup fotoradaru

Wtorek, 29 listopada 2011 18:30

Oficjalna nazwa zamówienia to: Dostawa urządzenia do pomiaru prędkości i samoczynnego rejestrowania pojazdów przekraczających dopuszczalną prędkość w ruchu drogowym.

W Mszanie Górnej o cyberprzemocy

Wtorek, 29 listopada 2011 16:08

W Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej podsumowano projekt edukacyjny pod hasłem "Dzieci w sieci - powiedz stop cyberprzemocy". Głównym celem projektu było zwrócenie uwagi na problem przemocy rówieśniczej przy użyciu mediów elektronicznych, przybliżenie zasad bezpieczeństwa w Internecie oraz uświadomienie młodzieży, że cyberprzemoc to poniżanie, straszenie kogoś poprzez Internet lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody, publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają oraz podszywanie się pod kogoś w Sieci.

Nietrzeźwy mieszkaniec Raby Wyżnej spowodował wypadek

Wtorek, 29 listopada 2011 07:55

Wczoraj o godz 16:45 w Rabie Wyżnej mieszkaniec tejże miejscowości, kierując samochodem marki Fiat, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki Toyota, kierowanym przez mieszkankę Raby Wyżnej.

Zawodnicy RC Gorce Raba Niżna pojechali z reprezentacją do Belgii

Poniedziałek, 28 listopada 2011 20:31

W poniedziałek rano (28.11) dwóch zawodników RC Gorce Raba Niżna wyjechało do Belgii na oficjalny mecz Reprezentacji Polski z tamtejszą ekipą narodową. W 26-osobowej kadrze znaleźli się Mariusz Knowa z Raby Niżnej i Krzysztof Ząbczyński z Kasinki Małej.

MGKS Mszanka na fali. Wygrana po dramatycznym meczu i tie-breaku

Poniedziałek, 28 listopada 2011 19:02

To już siódmy mecz mszańskich siatkarzy na IV ligowych parkietach - jak na beniaminka MGKS Mszanka radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Tylko dwie porażki i aż pięć zwycięstw pozwala drużynie spod Lubogoszcza plasować się na wysokim, czwartym miejscu tabeli małopolskiej IV ligi mężczyzn. Tym razem do Mszany Dolnej zjechała ekipa KS Ryglice, w tabeli zajmująca miejsce siódme.

Niewielka podwyżka podatków w gminie Mszana Dolna

Poniedziałek, 28 listopada 2011 12:09

O 3% wzrosły podatki od nieruchomości i od środków transportowych w gminie Mszana Dolna. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Gminy. Radni mieli wątpliwości, czy podnosić podatki, ale przekonały ich argumenty, że wzrostu podatków nie było od trzech lat i że podwyżka jest minimalna.

Zaproszenia
Zdjęcia
Ogłoszenia
Reklama