• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 29 lutego 2024
  • Imieniny:
Reklama
Wiadomości

Rabczańsko-nowotarski InoRos podbija muzyczne szoł Must Be The Music w TV Polsat

Poniedziałek, 12 września 2011 20:58

Cztery razy "tak" usłyszeli od jury członkowie grupy InoRos, w której występują muzycy z Nowego Targu i Rabki-Zdroju, w czasie występu w programie Must Be The Music w TV Polsat. Zespół bardzo się spodobał m.in. Korze Jackowskiej, która zasiada w jury i bez problemu przeszedł do kolejnego etapu programu.

Beskid Wyspowy odkryty po raz drugi, ale nie ostatni

Poniedziałek, 12 września 2011 19:33

Regionowi rabczańsko-mszańskiemu przybyła w niedzielę nowa atrakcja: 16-kilometrowy, czarny szlak turystyczny z Rabki-Zdroju do Mszany Dolnej, przez góry Grzebień, Potaczkowa i Adamczykowa. Szlak powstał na finał drugiej edycji akcji pn. "Odkryj Beskid Wyspowy", której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest ceniony i lubiany mszański notariusz Czesław Szynalik.

Ugodziła konkubenta nożem w brzuch

Poniedziałek, 12 września 2011 10:30

W nocy, około godziny 23.40, w Rabce-Zdroju (policja nie podaje przy której ulicy), 61-letnia kobieta ugodziła nożem w brzuch swojego 39-letniego konkubenta. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Kobietę zatrzymała policja.

Burmistrz Rabki-Zdroju zamierza zrezygnować z zasiadania w radzie społecznej nowotarskiego szpitala

Niedziela, 11 września 2011 17:16

- Powiat nie kiwnął palcem, żeby pomóc ratować szpital w Rabce. Nie czuję się zobowiązana do pomagania staroście w wyprowadzaniu na prostą Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego - oświadczyła na łamach "Tygodnika Podhalańskiego" burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło i zapowiedziała rezygnację z zasiadania w Radzie Społecznej nowotarskiego szpitala.

Podwyżka cen wody w Mszanie Dolnej. Ale w okolicznych miastach np. Rabce jeszcze drożej...

Piątek, 9 września 2011 16:23

Z 2,16 zł na 2,58 zł wzrośnie od 1 października cena m.sześć. wody pitnej w Mszanie Dolnej. W górę idzie również wysokość opłaty abonamentowej do 2,50 zł za miesiąc.

Rabka: protestują, bo nie opłaca im się leczyć dzieci

Piątek, 9 września 2011 12:40

Zakłady uzdrowiskowe z całej Polski - w tym również Uzdrowisko Rabka S.A. grożą, że jeśli ustalane przez Narodowy Fundusz Zdrowia stawki za osobodzień nie wzrosną, to "będą zmuszone do rozważenia likwidacji działalności w zakresie szpitalnego lecznictwa uzdrowiskowego dzieci".

Wiejski masarz - ginący zawód w obiektywie Jana Cieplińskiego

Piątek, 9 września 2011 08:47

W Muzeum Regionalnym im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju (w starym kościółku) otwarto wystawę zdjęć rabczańskiego fotografa Jana Cieplińskiego pt. "Ginące zawody - wiejski masarz".

Wspomnienia z pobytu syna nazisty w Rabce-Zdroju

Czwartek, 8 września 2011 15:04

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec opublikowało na swojej stronie internetowej - www.kulturowygosciniec.region-rabka.pl - wspomnienia, refleksje i relacje z niedawnej wizyty w Rabce-Zdroju pastora Werdera Odera, syna zbrodniarza wojennego Wilhelma Odera, który działał w uzdrowisku w czasie II wojny światowej. Warto się z nimi zapoznać chociażby z uwagi na fakt, że cała sprawa elektryzowała rabczańskie środowiska, a samo spotkanie miało ogromne zainteresowanie.

Dziupla z kradzionymi samochodami odkryta przez policję w Mszanie Dolnej

Środa, 7 września 2011 15:14

Policjanci z Mszany Dolnej wspólnie z policjantami z Limanowej zatrzymali trzy osoby podejrzewane o handel kradzionymi samochodami i częściami pochodzącymi z samochodów skradzionych we Włoszech lub w okolicach Krakowa. Zatrzymani to 26 i 32-letni mieszkańcy Mszany Dolnej i 29-letni mieszkaniec Lubnia.

Zaginął pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej

Środa, 7 września 2011 14:17

3 września wyszedł z Domu Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej i nie wrócił Tadeusz Byrdak. Ubrany był w spodnie dresowe, jasno popielate z niebieskimi lampasami, koszulę w drobną kratkę granatowo popielatą. Wzrost 176 cm, 55 lat, szczupły, krótko przycięte włosy ciemny blond, brak uzębienia, niewyraźna wymowa.

Wojewódzkie zawody w sporcie pożarniczym

Wtorek, 6 września 2011 19:21

Rabka gościła dziś uczestników XII Wojewódzkich Zawodów Państwowych Straży Pożarnych w Sporcie Pożarniczym. Na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej rozegrano dziś pierwsza konkurencję tzw. hakówkę, czyli wspinanie się po drabinie hakowej na trzecie piętro wieży. Widowiskowej konkurencji rozgrywanej na czas przyglądali się m.in. przedstawiciele władz Małopolskiej Komendy Straży Pożarnej i Rabki-Zdroju. Najlepsi okazali się strażacy z komendy miejskiej w Krakowie.

Nowi (ostatni) kandydaci do Sejmu w naszym okręgu

Wtorek, 6 września 2011 12:29

Niedawno, w tekście "Gorczańscy kandydaci do Sejmu", informowaliśmy na kogo będziemy mogli głosować w październikowych wyborach do Sejmu. W ostatnich dniach doszły jeszcze dwie listy kandydatów - Ruchu Palikota i Polska Jest Najważniejsza - którzy także będą ubiegać się o głosy mieszkańców okręgu nowosądecko-podhalańskiego nr 14. Na listach jest kilku kandydatów z naszego regionu.

Pijany rolnik zatrzymany w Chabówce

Wtorek, 6 września 2011 09:08

Wczoraj około godz 17:00 w Chabówce policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali 48-letniego mieszkańca Chabówki, który kierował ciągnikiem rolniczym marki Ursus po pijanemu - podczas dwóch kolejnych badań alkometr wykazał u niego 2,56 i 2,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwym rolnik stanie przed sądem.

Puchar Szlaku Solnego w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 5 września 2011 21:31

Dobra organizacja, trudna trasa, wytrawni kolarze i emocjonująca rywalizacja - niedzielny Puchar Miasta Rabki-Zdroju w kolarstwie górskim, rozegrany w ramach tegorocznej edycji Pucharu Szlaku Solnego, był imprezą bardzo udaną.

Zazi nagrał płytę

Poniedziałek, 5 września 2011 19:30

Rabczański raper i autor tekstów Łukasz „Zazi” Zazula (rocznik 1991) ukończył pracę nad pierwszą solową płytą pt. "To Ja Zazi Człowiek Prosty!", na której gościnie głosu udzieliła Klaudia "Aurelia" Ścianek. Zazi współpracował m. in. z ZWR, Dżerardem, Erbeką, Sensu Chmury. 

Reklama