• Gorczański Portal Informacyjny
  • Niedziela, 14 lipca 2024
  • Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Reklama
Wiadomości

TVP Kraków w Lubomierzu

Wtorek, 28 lutego 2012 12:07

W sobotę, 25 lutego, na stoku narciarskim SKI Lubomierz ekipa popularnego w TVP KRAKÓW programu telewizyjnego „Ślizg” nagrywała kolejny odcinek tego cyklu.

Nie żyje Władysław Szepelak z Bielanki, poeta, były więzień Auschwitz i Palace

Wtorek, 28 lutego 2012 09:17

Zmarł w szpitalu w Nowym Targu w wieku 88 lat. Za życia został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz krzyżami Armii Krajowej, krzyżem Partyzanckim i Oświęcimskim.

Za szybko wszedł autem w zakręt i rozbił się na słupie elektrycznym

Poniedziałek, 27 lutego 2012 14:13

W Mszanie Dolnej na ul. Zakopiańskiej kierujący samochodem VW Golf 40-letni mężczyzna, z powodu niedostosowania prędkości na łuku drogi utracił panowanie nad kierownicą i wypadł. Samochód rozbił się o słup trakcji elektrycznej.

Pomysł na biznes - konkurs dla młodzieży

Poniedziałek, 27 lutego 2012 12:17

Ogłoszono VII edycję konkursu pt. "Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim". Jego organizatorem jest Powiat Limanowski. Celem konkursu jest promocja postaw przedsiębiorczości wśród młodzieży szkół ponadgimnzjalnych z terenu powiatu.

Osiemnastolatka ze Skawy została I wicemiss Podhala (zdjęcia)

Niedziela, 26 lutego 2012 11:25

Iwona Rapacz ze Skawy w gminie Raba Wyżna zdobyła tytuł I-wszej vice Miss Podhala w konkursie na najpiękniejsza mieszkankę Podhala, który odbył się w sobotę wieczorem w restauracji "Góralsko strawa" w Nowym Targu. Miss Polonią Podhala została 18-letnia Małgorzata Stoch z Nowego Targu.

Wstępne wyniki badań złóż wód termalnych w Porębie Wielkiej są optymistyczne: jest ciśnienie, jest solanka, jest wysoka temperatura

Piątek, 24 lutego 2012 16:35

Wspólnicy spółki Gorczańskie Wody Termalne wizytowali wczoraj prace wieży wiertniczej przy otworze IG - 1 w Porębie Wielkiej. Wstępne wyniki badań są bardzo optymistyczne. Potwierdzają się, znane już od lat 70-tych ubiegłego wieku fakty, a są nimi - ciśnienie wody, jaka wypływa z otworu oraz jej temperatura. Co więcej, aktualne wyniki są lepsze, niż się spodziewano.

Informacja o pogodzie: weekend ciepły i deszczowy

Piątek, 24 lutego 2012 16:23

WEEKEND W GÓRACH: Przewiduje się temperaturę powietrza od 2C do 5C, powodującą topnienie pokrywy śnieżnej i roztopy. Prognozowana prędkość wiatru od 20 do 30 km/h w porywach do 60 km/h. Suma opadów w prognozowanym okresie wyniesie do 8 mm - poinformowały w komunikacie służby meteorologiczne.

Wznowiono prace budowlane w amfiteatrze

Piątek, 24 lutego 2012 16:18

RABKA-ZDRÓJ. Podhalańska Grupa Budowlana ROBEX-BUD Robert Potoczak ze Skawy, która jest głównym wykonawców przebudowy i rozbudowy miejskiego amfiteatru przy ul. Chopina, wróciła na plac budowy po przerwie spowodowanej ostrym atakiem zimy.

Wiersz na cześć Justyny Kowalczyk

Piątek, 24 lutego 2012 14:09

Niecodziennej treści e-maila otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników, pana Bolesława Brzuchacza z Wałbrzycha, który po zwycięstwie naszej utalentowanej biegaczki narciarskich z Kasiny Wielkiej w zawodach Pucharu Świata w Jakuszycach, napisał na jej cześć wiersz.

Justyna ma gdzie biegać. Trasy biegowe w Lubomierzu-Rzekach już otwarte

Czwartek, 23 lutego 2012 21:32

W sobotę otwarto i przekazano do użytku wszystkim aktywnym biegaczom trasy biegowe w Lubomierzu - Rzekach. Długość jednego okrążenia wynosi ok. 4 km, minimalna szerokość trasy na zjazdach 4m, a na podbiegach ok. 10m.
Nowo powstałe trasy biegowe poprowadzone zostały istniejącymi drogami poprzez przez łąki i pola na terenie otuliny Gorczańskiego Parku Narodowego.

Majeranki nagrały płytę z piosenkami dla dzieci

Czwartek, 23 lutego 2012 12:13

"Zapach Majeranku" - taki tytuł nosi najnowsza płyta dziecięcego zespołu regionalnego Majeranki, działającego przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Chabówce, która właśnie się ukazała nakładem tegoż stowarzyszenia.

Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

Czwartek, 23 lutego 2012 12:08

Na stoku narciarskim Lubomierz-Ski odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku 6-14 lat (w dwóch grupach wiekowych). Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Przywłaszczony portfel w centrum handlowym

Środa, 22 lutego 2012 15:27

RABKA-ZDRÓJ: Mieszkaniec Rabki-Zdrój zgłosił na Komisariacie Policji, że zgubił w centrum Handlowym "Małgosia" portfel, a zanim wrócił po niego, nieznany sprawca dokonał jego przywłaszczenia.

Sukces młodych piłkarek z Mszany Dolnej

Środa, 22 lutego 2012 15:05

Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej zajęła 1 miejsce w Turnieju Halowej Piłki Nożnej dziewcząt w ramach Licealiady Młodzieży ur. 1992-1995.

W Rdzawce znaleziono zwłoki mężczyzny. Kolejna ofiara zimy?

Środa, 22 lutego 2012 11:51

Dziś rano w Rdzawce znaleziono zwłoki około 70-letniego mężczyzny, mieszkańca Rdzawki. Policja poinformowała, że ze wstępnych oględzin wynika, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Na pytanie, co było jej powodem, na odpowiedzieć zarządzana sekcja zwłok. Najprawdopodobniej, zdaniem policjantów, mężczyzna zmarł z wychłodzenia.

Reklama