• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 18 maja 2024
  • Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Reklama
Wiadomości

Podwójne święto Uniwersytetu III Wieku w Rabce-Zdroju

Wtorek, 27 września 2011 21:01

Słuchacze Rabczańskiego Uniwersytetu III Wieku, w towarzystwie zaproszonych gości, świętowali dziś w restauracji Zdrojowa w Rabce-Zdroju podwójnie: uroczyście inaugurując kolejny rok akademicki i obchodząc jubileusz pięciolecia działalności.

Koniec remontu mszańskiej "Schetynówki"

Wtorek, 27 września 2011 19:00

MSZANA DOLNA: Definitywnie zakończył generalny remont ul. Starowiejskiej. Inwestycja realizowana była w oparciu o dotację pochodzącą z tzw. "Schetynówki". Ulica ma nową nawierzchnię na długości 1600 metrów i chodniki po obu stronach. Ulica jest także oświetlona. Dopuszczalna prędkość wynosi tu 50 km/h.

Czytelnik interweniuje: przepełnione kosze i śmieci wokół w miasteczku komunikacyjnym

Wtorek, 27 września 2011 17:24

RABKA-ZDRÓJ: Czy w miasteczku komunikacyjnym opróżnia się śmieci z koszy i czy straż miejska zapuszcza się w ten rejon? Wieczorami to strach tam chodzić, chmara wyrostków chodzi pijana i zaczepia przechodniów - interweniuje nasz Czytelnik, pisząc do nas pod pseudonimem Gumiś. Jako dowód swoich słów wysyła nam zdjęcia z miasteczka komunikacyjnego wykonane w sobotę 24 września.

Udany sezon letni Patrycji Wąchały

Wtorek, 27 września 2011 16:54

Narciarska biegowa Patrycja Wąchała, wychowanka KS Witów Mszana Górna, tegoroczny, letni sezon spędziła trenując na nartorolkach i startując w zawodach. Zaliczy go z pewnością do udanych. Zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. W swoim sprawozdaniu z występów informuje, co robiła przez całe lato i jakie sukcesy odniosła.

Promesy na nowe wozy strażackie dla OSP

Wtorek, 27 września 2011 15:56

Siedem małopolskich jednostek OSP otrzymało dziś promesy na zakup nowych samochodów bojowych. Są to ochotnicze straże z Nowego Targu, Kościeliska, Pleśnej, Bukowiny Tatrzańskiej, Niedźwiedzia i Poręby.

Majeranki na Przeziyracce

Poniedziałek, 26 września 2011 18:43

Zespół Majeranki działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Rabce-Zdroju zajął dwa miejsca w czołówce XXIV Przeziyracki Młodych Toniecników i Spiywoków Góralskich, imprezie, która odbyła się w niedzielę w Ratułowie. Wystąpiły na niej 22 dziecięco-młodzieżowe zespoły regionalne kultywujące tradycje podhalańskie w tańcu i śpiewie.

Poseł Patalita wygrywa proces wyborczy

Poniedziałek, 26 września 2011 14:51

Sąd zakazał Kazimierzowi Niżnikowi z Raby Niżnej rozpowszechniać informację, że obecny poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Patalita, w czasie kiedy był wójtem gminy Mszana Dolna, defraudował pieniądze przekazywane przez gminę na inwestycje.

Kryminalny weekend: dwa poważne wypadki

Poniedziałek, 26 września 2011 14:34

W Kasinie Wielkiej i w Mszanie Dolnej doszło w miniony weekend do dwóch poważnych wypadków. W pierwszym ranna została osoba jadąca ciągnikiem, w drugim pięć osób, w tym 2,5-letnie dziecko.

OSP Chabówka najlepsza w gminie

Niedziela, 25 września 2011 19:15

Na stadionie w Chabówce rozegrano dziś po południu Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Rabka-Zdrój. Zdecydowanie wygrali je gospodarze, którzy okazali się najlepsi w obu przeprowadzonych konkurencjach - ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej 7x50 m. z przeszkodami. Zwycięzcy otrzymali puchary.

Osuwisko zagraża bezpieczeństwu mieszkańców os. Borki w Lubomierzu

Sobota, 24 września 2011 16:07

- Jak coś się tam stanie, to odpowiemy za to przed prokuratorem. Jeśli ktoś spadnie z tej skarpy, to koniec - ostrzegał kolegów radnych i wójta gminy Mszana Dolna Bolesława Żabę radny Piotr Doll z Lubomierza. Chodzi o osuwisko, które zabiera jedyną drogę dojazdową do osiedla Borki.

Kupili działkę w Mszanie Górnej pod przyszłą salę sportową

Sobota, 24 września 2011 14:57

Urząd Gminy Mszana Dolna kupił za 53900 zł działkę przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej. Na przylegającej do szkoły nieruchomości ma w przyszłości powstać szkolna sala sportowa.

Będą nowe wybory do Rady Gminy Mszana Dolna w okręgu Olszówka-Glisne

Sobota, 24 września 2011 14:52

Rada Gminy Mszana Dolna podjęła uchwałę w sprawie wygaśnięcia mandatu Andrzeja Żurka. Lubiany i ceniony radny zmarł pod koniec sierpnia w wieku 43 lat.

Rabczańscy oldboye nie chcą rdzewieć. W przyszłym roku planują zaprosić do rywalizacji kolegów z Mszany Dolnej

Sobota, 24 września 2011 13:15

W Rabce-Zdroju zakończył się, trwający od lipca, a odbywający się pod auspicjami Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury, II Turniej Tenisa Ziemnego Lato 2011 dla Oldboyów. Wzięło w nim udział 10 zawodników, mieszkańców miasta, przeważnie emerytów. Mecze rozgrywane były na kortach przy "Kresówce".

Będzie zakaz jazdy gokartami po rabczańskim parku

Sobota, 24 września 2011 13:08

Coraz więcej doniesień wpływa do Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej i na policję w sprawie gokartów siejących postrach wśród osób spacerujących po Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Doszło już do kilku potrąceń przechodniów.

Sieniawa: Nie usunie kapliczki z drogi choć nakazał mu to sąd

Czwartek, 22 września 2011 19:12

Tadeusz Węglarczyk, mieszkaniec wsi Sieniawa w gminie Raba Wyżna, nie zamierza usunąć kapliczki, którą postawił na drodze na swoim osiedlu. Mężczyzna od lat toczy spór z gminą twierdząc, ze gminna droga powstała na jego działce.

Reklama