• Gorczański Portal Informacyjny
  • Niedziela, 21 lipca 2024
  • Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Reklama
Wiadomości

Rozmawiali o udziale lokalnych przedsiębiorców w budowie basenów geotermalnych w Porębie Wielkiej

Środa, 7 grudnia 2011 11:38

W poniedziałek (5 grudnia), z inicjatywy Jana Puchały, Starosty Limanowskiego, zarząd spółki Gorczańskie Wody termalne wraz z udziałowcami: Powiatem Limanowskim, Gminą Mszana Dolna, Miastem Mszana Dolna, Gminą Niedźwiedź odbył cykl rozmów z lokalnymi przedsiębiorcami. Tematem rozmów było ewentualne przystąpienie przedsiębiorców do spółki celem realizacji inwestycji polegającej na budowie w ciągu najbliższych kilku lat kompleksu basenów geotermalnych w Porębie Wielkiej.

V Festiwal Nauki w Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej

Środa, 7 grudnia 2011 11:31

Na terenie Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej odbył się V Festiwal Nauki. Festiwal rozpoczął się na sali gimnastycznej. Przybyłych gości, nauczycieli i uczniów powitała dyrektor Marta Skowronek. Następnie wicedyrektor Zbigniew Jarosz podał ramowy plan festiwalu. Po części organizacyjnej uczniowie poszczególnych klas rozeszli się do przygotowanych uprzednio sal, gdzie wzięli udział w przygotowanych przez zaproszonych gości i uczniów prezentacjach, grach i pokazach związanych z tematyką festiwalu.

RABCOOL - Kulturowy Produkt Rabki wybrany. Wygrała Natalia Klęsk i jej damskie torebki z filcu

Wtorek, 6 grudnia 2011 23:01

Wieczorem w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Rabce-Zdroju odbyła się gala podsumowująca projekt pt. Made in Rabka - Kulturowy Produkt Roku RABCOOL 2011. zorganizowany przez Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec. Statuetkę i czek na 1000 złotych odebrała Natalia Klęsk, która zajmuje się wyrobem damskich torebek z filcu. Konkurs internautów wygrała Ewa Piechota, zajmująca się malarstwem, haftem i szydełkowaniem.

Przygniecenie traktorzysty w Rabie Niżnej

Wtorek, 6 grudnia 2011 18:36

5 grudnia około godziny 15:30 w masywie leśnym położonym w Rabie Niżnej, podczas prac leśnych ciągnik rolniczy przygniótł traktorzystę, którym okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w rabczańskich schroniskach

Wtorek, 6 grudnia 2011 13:37

Schroniska na Luboniu Wielkim, Maciejowej i Starych Wierchach wezmą udział w Ósmym Karpackim Finale WOŚP, który odbędzie się 8 stycznia 2012 roku.

Prawie pusta sala na spotkaniu autorskim w rabczańskim MOK-u

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 20:16

Wydarzenia kulturalne organizowane przez ośrodki kultury, często ważne, odkrywające dla świata niezwykłe zjawiska czy nietuzinkowych ludzi, mają zwykle nieliczną widownię. Ale dzisiejsze spotkanie autorskie w Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce-Zdroju z debiutującą pisarką Renatą Klamerus z nieodległych Spytkowic, ustanowiło niechlubny rekord. Przyszło na nie... kilka osób. Autorka, która przyjechała promować swoją baśń pt. "Tami z krainy pięknych koni" wystąpiła przed prawie pustą salą.

Zostań św. Mikołajem - charytatywna impreza w Spytkowicach

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 14:19

W Spytkowicach odbył się już kolejny raz Finał Akcji "Zostań Świętym Mikołajem", zorganizowany przez wójta gminy Franciszka Sidełko i Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Senatora RP Stanisława Koguta.

I Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej: wygrał szczytny cel

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 13:50

I Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej "Siatkarze dzieciom" przeszedł już do historii. Kapitalna atmosfera, kibice na trybunach i znakomici sportowcy, to tylko ułamek tego, co się działo tego dnia.

Niekorzystne zmiany w zasiłkach dla bezrobotnych z powiatu limanowskiego

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 13:39

Bezrobotni mieszkańcy powiatu limanowskiego, którzy zarejestrują się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Limanowej po 1 stycznia 2012 roku, będą pobierać zasiłek dla bezrobotnych tylko przez pół roku, choć do tej pory przyznawany był im na rok.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w gminie Mszana Dolna

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 13:25

Wójt Gminy Mszana Dolna informuje mieszkańców o możliwości bezpłatnego przekazania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniach 14 oraz 15 grudzień.

Rabka-Zdrój: 100 tysięcy złotych na sport

Niedziela, 4 grudnia 2011 15:43

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło ogłosiła doroczny konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań w dziedzinie kultury fizycznej i sportu, w szczególności na: szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, organizację zawodów sportowych, organizację imprez sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców Gminy Rabka-Zdrój, organizację imprez sportowych o lokalnym i ogólnopolskim znaczeniu, turystycznych oraz rekreacyjnych każdego szczebla oraz promujących gminę.

Nowe ceny za wodę i ścieki w Rabce-Zdroju

Niedziela, 4 grudnia 2011 15:30

Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła nowe stawki za zaopatrzenie w wodę i za odprowadzanie ścieków na 2012 rok. Usługi oczywiście zdrożały.

Będą kolejni podejrzani w sprawie korupcji w rabczańskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej

Piątek, 2 grudnia 2011 15:51

Jak informuje "Tygodnik Podhalański" w najbliższym czasie zarzuty usłyszą kolejne osoby. - Oczywiście nie mogę ujawnić personaliów potencjalnych podejrzanych. Potwierdzam, że śledztwo się rozwija. Zgromadzone dowody pozwalają postawić zarzuty kolejnym osobom - mówi w rozmowie z gazetą prokurator Beata Stępień-Warzecha, rzecznik sądeckiej prokuratury.

Nowy członek kabaretu Truteń ze Skawy

Piątek, 2 grudnia 2011 12:46

Góralski Kabaret Truteń pomału wchodzi w 19. rok życia. Na razie trwają próby programu Barbórkowego, natomiast wczoraj odbyła się inicjacja nowego członka kabaretu, Kuby Rusieckiego, który chwilowo zastąpi Pawła Czecha. Testy inicjacyjne, jak wyjaśnia Wanda Czubernatowa, polegały na dręczeniu, molestowaniu, zmuszaniu do różnych czynności na które truteń jest bez przerwy narażony - na przykład robienie zabawnych min, przebieranie się za dziewczynkę i granie na barytonie stroju wiedeńskiego.

Właściciel przychodni lekarskiej w Rabce-Zdroju skazany przez sąd

Piątek, 2 grudnia 2011 11:47

Przed Sądem rejonowym w Nowym Targu zapadł wyrok w procesie przeciwko Rafałowi S., właścicielowi przychodni lekarskich w Rabce-Zdroju i w Czarnym Dunajcu, oskarżonemu o zatrudnianie stomatologów bez prawa do wykonywania zawodu w Polsce.

Reklama