• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości

Mszański magistrat ogłosił przetarg na zakup fotoradaru

Wtorek, 29 listopada 2011 18:30

Oficjalna nazwa zamówienia to: Dostawa urządzenia do pomiaru prędkości i samoczynnego rejestrowania pojazdów przekraczających dopuszczalną prędkość w ruchu drogowym.

W Mszanie Górnej o cyberprzemocy

Wtorek, 29 listopada 2011 16:08

W Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej podsumowano projekt edukacyjny pod hasłem "Dzieci w sieci - powiedz stop cyberprzemocy". Głównym celem projektu było zwrócenie uwagi na problem przemocy rówieśniczej przy użyciu mediów elektronicznych, przybliżenie zasad bezpieczeństwa w Internecie oraz uświadomienie młodzieży, że cyberprzemoc to poniżanie, straszenie kogoś poprzez Internet lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody, publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają oraz podszywanie się pod kogoś w Sieci.

Nietrzeźwy mieszkaniec Raby Wyżnej spowodował wypadek

Wtorek, 29 listopada 2011 07:55

Wczoraj o godz 16:45 w Rabie Wyżnej mieszkaniec tejże miejscowości, kierując samochodem marki Fiat, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki Toyota, kierowanym przez mieszkankę Raby Wyżnej.

Zawodnicy RC Gorce Raba Niżna pojechali z reprezentacją do Belgii

Poniedziałek, 28 listopada 2011 20:31

W poniedziałek rano (28.11) dwóch zawodników RC Gorce Raba Niżna wyjechało do Belgii na oficjalny mecz Reprezentacji Polski z tamtejszą ekipą narodową. W 26-osobowej kadrze znaleźli się Mariusz Knowa z Raby Niżnej i Krzysztof Ząbczyński z Kasinki Małej.

MGKS Mszanka na fali. Wygrana po dramatycznym meczu i tie-breaku

Poniedziałek, 28 listopada 2011 19:02

To już siódmy mecz mszańskich siatkarzy na IV ligowych parkietach - jak na beniaminka MGKS Mszanka radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Tylko dwie porażki i aż pięć zwycięstw pozwala drużynie spod Lubogoszcza plasować się na wysokim, czwartym miejscu tabeli małopolskiej IV ligi mężczyzn. Tym razem do Mszany Dolnej zjechała ekipa KS Ryglice, w tabeli zajmująca miejsce siódme.

Niewielka podwyżka podatków w gminie Mszana Dolna

Poniedziałek, 28 listopada 2011 12:09

O 3% wzrosły podatki od nieruchomości i od środków transportowych w gminie Mszana Dolna. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Gminy. Radni mieli wątpliwości, czy podnosić podatki, ale przekonały ich argumenty, że wzrostu podatków nie było od trzech lat i że podwyżka jest minimalna.

Rabczańskie Wieści Pozarządowe - będzie gazeta o organizacjach pozarządowych i społeczeństwie obywatelskim

Poniedziałek, 28 listopada 2011 11:17

Rabczańskie Wieści Pozarządowe (RWP) to nowa gazeta elektroniczna o organizacjach pozarządowych i społeczeństwie obywatelskim z terenu gminy Rabka-Zdrój. Pierwszy numer ukaże się w styczniu 2012 r.

Andrzejki wygrały z ping-pongiem?

Poniedziałek, 28 listopada 2011 11:16

MSZANA DOLNA. Po raz dziesiąty spotkali się przy ping-pongowych stołach amatorzy celuloidowej piłeczki - w nowej Miejskiej Hali w ostatnią sobotę, do rywalizacji przystąpiło 32 chłopców i 3 dziewczyny. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Mimo że ogłoszenia o turnieju dotarły do wszystkich szkół, również w miejscowościach ościennych, były również zamieszczone na stronach internetowych, jubileuszowy - X Otwarty Turniej Tenisa Stołowego zgromadził w tym roku zdecydowanie mniejszą ilość uczestników.

Tetmajerowskie spotkanie

Niedziela, 27 listopada 2011 17:26

W listopadzie br. dzieci z zespołu regionalnego "Zagórzańska Dziatwa" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej wzięły udział w "Wieczornicy Tetmajerowskiej" zorganizowanej przez Gimnazjum nr 2 w Ludźmierzu. Uroczystość poświęcona poecie, Kazimierzowi Przerwie-Tetmajerowi, została połączona z obchodami 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Straż Gminna w Rabie Wyżnej zlikwidowana

Piątek, 25 listopada 2011 12:20

Rada Gminy Raba Wyżna podjęła uchwałę o ostatecznej likwidacji Straży Gminnej. Uchwałę poparło dwunastu radnych, dwóch było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. Mimo iż pierwotnie chodziło o nie wywiązywanie się z obowiązków i uciążliwe kontrole, ostatecznie o rozwiązaniu jednostki zdecydowały względy ekonomiczne.

Porozumienie pomiędzy liceum Romera a nowotarską uczelnią zawarte

Piątek, 25 listopada 2011 11:15

I Liceum Ogólnokształcące im. Romera w Rabce-Zdroju i Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu będą ze sobą współpracować. W czwartek 24 listopada w siedzibie PPWSZ odbyło się oficjalne podpisanie porozumie pomiędzy placówkami.

Atest Instytutu Mechanizacji, Budownictwa i Górnictwa Skalnego dla mszańskiej szkoły

Piątek, 25 listopada 2011 10:22

Zespół Szkół Techniczno-Informatyczych w Mszanie Dolnej jest jedyną techniczną szkołą w Polsce, która posiada atest Instytutu Mechanizacji, Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz firmy HUMANEO współpracującej ze szkołą przy organizacji szkoleń zawodowych. Atest umożliwia szkolenia uczniów jako monterów rusztowań budowlano-montażowych metalowych.

Dyrektorzy szkół z gminy Mszana Dolna: brakuje nam psychologów, logopedów, pedagogów. Sami nie damy rady

Piątek, 25 listopada 2011 09:08

Dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Mszana Dolna skarżą się, że nie mają fachowej pomocy do rozwiązywania problemów wychowawczych z dziećmi. W szkołach brakuje pedagogów, psychologów i logopedów. - Tymczasem dzieci przychodzą do szkoły z coraz większymi problemami, które wynoszą z domów. A my nie jesteśmy omnibusami i nie znamy się na wszystkim - mówią dyrektorzy szkół. Temat ten poruszyli na ostatniej sesji Rady Gminy.

Rabczanie i Majeranki w telewizyjnym szoł

Piątek, 25 listopada 2011 07:20

22 listopada w studiu Telewizji Polskiej nagrany został odcinek specjalny programu "Jaka to melodia" - Turniej Miast, w którym rabczańska publiczność kibicowała zawodnikowi reprezentującemu miasto i promowała naszą gminę.

Policja zapowiada w Andrzejki liczne kontrole kierowców. Będą przede wszystkim badać trzeźwość

Czwartek, 24 listopada 2011 22:12

Zbliżające się Andrzejki będą okazją do organizowania zabaw, podczas których ma miejsce zwiększone spożywanie alkoholu lub środków, które mają podobne jak alkohol działanie. Mając to na uwadze w dniu 26 listopada w g. 22:00 - 6:00, na drogach powiatu limanowskiego będą przeprowadzone intensywne działania policjantów, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, oraz tych, którzy mogą się znajdować pod wpływem środków odurzających - poinformowała limanowska policja.

Reklama