• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości

Po nocnym wypadku w Rabce-Zdroju: budynek dworca jest poważnie uszkodzony

Wtorek, 1 listopada 2011 20:55

Nadzór budowlany wydał zakaz użytkowania części mieszkalnej budynku dworca PKP w Rabce-Zdroju. Dotyczy on tej części, w którą uderzył minionej nocy samochód prowadzony przez 20-letniego Mateusza.

Rabka-Zdrój: samochód roztrzaskał się na ścianie dworca PKP. Młody kierowca nie żyje

Wtorek, 1 listopada 2011 10:28

20-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju, kierowca VW Golfa, zginął w wyniku wypadku do którego doszło koło północy przy dworcu PKP. Kierowca roztrzaskał się samochodem na ścianie budynku. Uderzenie było tak duże, że samochód przebił ceglany mur na wylot.

Plan zagospodarowania przestrzennego Rabki-Zdroju wciąż ważny. Rozprawa przed krakowskim sądem nic nie zmieniła

Poniedziałek, 31 października 2011 18:30

28 października przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Krakowie odbyła się rozprawa w sprawie ważności Planu Zagospodarowania Przestrzennego Rabki-Zdroju. Prokuratura wnioskowała do sądu o jasne stanowisko: czy uchwała ma być wykonywana czy nie? Sąd odrzucił wniosek Prokuratury.

Poświęcenie kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Papieski dar dla nowej świątyni

Poniedziałek, 31 października 2011 17:38

Dzięki wytrwałości ks. Stanisława Parzygnata, dzięki parafianom, ich pracy na budowie i datkom na kościół oraz dzięki władzom kościelnym - w Mszanie Dolnej w ciągu pięciu lat powstał kościół pw. Miłosierdzia Bożego. W niedzielę jego poświęcenia, w obecności parafian i lokalnych władz oraz licznie reprezentowanych organizacji, dokonał osobiście kardynał metropolita krakowski Stanisław Dziwisz.

Dwa weekendowe dni w XVI-wiecznym Kasztelu Folwark Stara Winiarnia obfitowały w muzyczne wydarzenia

Poniedziałek, 31 października 2011 16:46

Najpierw wystąpił jazzowy VEIN Trio ze szwajcarskiej Bazylei, a na drugi dzień wystąpił sympatyczny zespół z Włoch Sugar Pie & The Candymen.

Pięciometrowy Chrystus

Poniedziałek, 31 października 2011 15:02

Wczoraj po południu kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski, poświęcił nowo wybudowany kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Ciekawostką towarzyszącą temu wydarzeniu jest fakt, że na ścianie głównego ołtarza znajduje się najprawdopodobniej największy w Polsce obraz Jezusa Miłosiernego.

Lubomierz: przygotowania do nowego sezonu narciarskiego

Poniedziałek, 31 października 2011 14:58

W ciągu ostatniego pół roku, czyli od zakończenia poprzedniego sezonu zimowego, właściciele wyciągu SKI Lubomierz przeprowadzili szereg robót na terenie stacji, aby od tego sezonu, który pewnie ruszy lada moment, narciarze korzystający z wyciągu w Lubomierzu, byli zadowoleni.

Wygraj bilet na sobotni koncert Mr Pollack

Poniedziałek, 31 października 2011 13:44

MSZANA DOLNA: W najbliższą sobotę 5 listopada o godz. 20 w Folwarku Stara Winiarnia wystąpi wirtuoz gitary rockowej Jacek Polak, który wraz ze swoim bratem Grzegorzem (bębny), tworzy popularny duet pod nazwą Mr Pollack. Z tej okazji wraz z organizatorami ogłaszamy konkurs w którym do wygrania jest bilet na sobotni koncert.

Wieża widokowa na Polczakówce już gotowa

Niedziela, 30 października 2011 16:17

RABKA-ZDRÓJ: Zakończyła się budowa drewnianej, ponad 25-metrowej wieży widokowej, która stanęła na Polczakówce, nieopodal górnej stacji wyciągu narciarskiego. Z najwyższego poziomu wieży można podziwiać panoramy Gorców, Tatr, Beskidu Wyspowego i Babiej Góry. Wieża jest udostępniona do zwiedzania.

Otwarto most na ul. Sądeckiej w Rabce-Zdroju

Sobota, 29 października 2011 21:45

Zgodnie z zapowiedziami most na ulicy Sądeckiej na rzece Raba w Rabce-Zdroju został dziś otwarty dla ruchu samochodowego i pieszego. Wykonawca dotrzymał terminu, dzięki czemu na Święto Zmarłych znikają utrudnienia i ograniczenia w ruchu w tym rejonie miasta - poinformował pod wieczór Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu.

Rabka-Zdrój: ostatnie przygotowania do otwarcia mostu na ul. Sądeckiej

Sobota, 29 października 2011 13:01

Obiekt jest już gotowy, czeka tylko na odbiory. Dziś przed południem odbyła się obowiązkowa próba obciążeniowa. Wypadła pomyślnie. Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu zapewnił, że przejazd przez most zostanie otwarty na Święto Zmarłych, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przejazd przez most może zostać puszczony jeszcze dziś lub jutro.

W Rabce-Zdroju ukazało się nowe czasopismo. Wiadomości będą konkurować z Wieściami

Sobota, 29 października 2011 12:46

Przez lata w Rabce-Zdroju nie było żadnej lokalnej gazety, a teraz są dwie. Dziś ukazał się pierwszy numer "Wiadomości Rabczańskich", które będą konkurencją dla ukazujących się od kilku miesięcy "Wieści Rabczańskich", a które z kolei pół roku temu były... "Wiadomościami Rabczańskimi". Skomplikowane? Nic dziwnego. Niezorientowanym w rabczańskim światku na pewno trudno się w tym wszystkim połapać.

Rabczańscy przedsiębiorcy nagrodzeni

Piątek, 28 października 2011 22:31

Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nagrodziła dyplomami honorowymi trzynastu przedsiębiorców z terenu gminy Rabka-Zdrój za udział w programie Państwowej Inspekcji Pracy pod nazwą "Przestrzeganie prawa pracy w małych zakładach pracy - Dyplom PIP". Uroczystość miała miejsce w Pawilonie "Modrzew" Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Prof. Jana Rudnika podczas XV Sesji Rady Miejskiej.

Młodzież szkolna pamięta o poległych za Ojczyznę

Piątek, 28 października 2011 20:47

Tradycyjnie, od wielu już lat, opiekę nad miejscami pamięci w gminie Mszana Dolna sprawują miejscowe szkoły. Teraz, w okresie, kiedy w sposób szczególny dbamy o groby naszych bliskich, również uczniowie szkół z Kasiny Wielkiej, Kasinki Małej i Olszówki posprzątali mogiły poległych w imię Ojczyzny, złożyli tam wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

Gmina Mszana Dolna: projektanci solarów będą chodzić po domach

Piątek, 28 października 2011 19:12

Urząd Gminy Mszana Dolna poinformował mieszkańców, że projektanci z firmy Solarpol odwiedzą każdego uczestnika Programu "Odnawialne Źródła Energii w Mszanie Dolnej i gminach partnerskich", żeby wykonać projekt instalacji solarnej.

Reklama