• Gorczański Portal Informacyjny
  • Piątek, 14 czerwca 2024
  • Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Reklama
Wiadomości

Rusza projekt pt. Odnawialne Źródła Energii w Mszanie Dolnej - miliony na kolektory

Poniedziałek, 19 września 2011 13:57

W dniu 13 września odbyło się spotkanie z Dyrektorem Biura Szwajcarsko-Polskiego Program Współpracy Heinz Kaufmann w Biurze Ambasady Szwajcarii w sprawie Projektu: Odnawialne Źródła Energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich.

Prokuratura oskarżą ją o mobbing, a wójt daje jej stannowisko w urzędzie gminy

Poniedziałek, 19 września 2011 12:48

Była dyrektor Zespołu Szkół w Podobinie, oskarżona przez prokuraturę o mobbing w wyniku którego jedna z nauczycielek popełniła samobójstwo, została zatrudniona w Urzędzie Gminy Niedźwiedź na stanowisku koordynatora projektu edukacyjnego "Z radością do szkoły".

Co dalej z kinem Śnieżka? Decyzja wkrótce

Piątek, 16 września 2011 16:52

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju ponownie stanęła sprawa wydzierżawienia budynku kina Śnieżka rabczańskiemu stowarzyszeniu Lokomotywa. Strony od pół roku nie mogą dojść w tej sprawie do porozumienia. Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Górnicka-Orzeł powiedziała, że należy w krótkim czasie doprowadzić do podpisania umowy, albo unieważnić uchwałę wyrażającą wolę przekazania miejskiego obiektu Lokomotywie i ogłosić przetarg na sprzedaż budynku.

Ławnicy sądowi wybrani

Piątek, 16 września 2011 16:28

Pracownik Teatru Lalek „Rabcio” Teresa Borowska-Gacek ze Skomielnej Białej, pracownik Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju Danuta Majchrowicz ze Skawy i emerytowana rabczańska nauczycielka Magdalena Sychta z Rabki-Zdroju - to osoby wybrane przez Radę Miejską na ławników Sądu Rejonowego w Nowym Targu, jako przedstawiciele Miasta i Gminy Rabka-Zdrój.

Pozew przeciwko Urzędowi Gminy w Niedźwiedziu za samobójstwo nauczycielki. Była dyrektor oskarżona o mobbing

Czwartek, 15 września 2011 13:46

Do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu wpłynął pozew rodziny nauczycielki z Podobina, która popełniła samobójstwo w 2010 r. W uzasadnieniu pozwu wskazano, że kobieta targnęła się na życie pod wpływem szykan ze strony dyrektorki szkoły - informuje Lucyna Franczak z Biura Prasowego SO. Niemal równocześnie do sądu w Limanowej wpłynął akt oskarżenia przeciwko byłej dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie.

Rewitalizacja centrum Mszany Dolnej - powstaje Rynek

Czwartek, 15 września 2011 13:13

Około dwa miesiące temu rewitalizacja Mszany Dolnej przeniosła się do centrum. Obecnie widać już zarys przyszłego Rynku, który jest tu odtwarzany. Zostało utwardzone podłoże, trwa wykładanie placu kostką. Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z postępów w realizacji tej inwestycji oraz z innych prac rewitalizacyjnych w mieście m.in. z przebudowy parku.

Lekkie opóźnienie w przebudowie Parku Zdrojowego

Czwartek, 15 września 2011 11:29

Około dwa tygodnie, wedle szacunków burmistrz Ewy Przybyło, mogą wynieść opóźnienia w oddaniu do użytku Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju. Wpływ na to miały - zdaniem burmistrz - lipcowe, ulewne deszcze, które wstrzymywały i uniemożliwiały prace. Oficjalny termin zakończenia inwestycji to koniec września. Jednocześnie trwają prace nad opracowaniem regulaminu korzystania z parku - poinformował magistrat.

Rabczanie pomogą 6-miesięcznej Alicji z Warszawy

Czwartek, 15 września 2011 10:21

W najbliższą niedzielę 18 września w godz. 11-21 w rabczańskiej Księgarnio Kawiarni przy ul. Podhalańskiej 21 A odbędzie się charytatywny kiermasz rzeczy używanych, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc półrocznej Alicji Włodarczyk z Warszawy. Pieniądze potrzebne są na kosztowną operację serduszka niemowlęcia.

Przewoźnik zrezygnował z wożenia dzieci do szkoły

Środa, 14 września 2011 15:00

Zaledwie po tygodniu pracy - przewoźnik ze Spytkowic, który wygrał przetarg na dowóz dzieci z Zarytego do gimnazjum w Rabce-Zdroju i z Rdzawki do miejscowego gimnazjum (dla dzieci, które miały do szkoły ponad 3 km) - zrezygnował ze świadczenia usług i wypowiedział Urzędowi Miejskiemu umowę.

Gorce z lotu ptaka i ich skrzydlaci mieszkańcy, czyli góry i ptaszki w rabczańskim MOK-u

Środa, 14 września 2011 14:24

Od dziś do 14 października, codziennie od poniedziałku do piątku w g. 8-16, w galerii "Pod Aniołem" Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju można oglądać wystawę zdjęć pt. "Gorce z lotu ptaka", przygotowaną przez Gorczański Park Narodowy. Patronem medialnym wystawy jest portal Gorce24.pl.

Lucjan Kapera pozostaje na stanowisku dyrektora szkoły w Chabówce

Środa, 14 września 2011 13:11

Lucjan Kapera będzie dyrektorem Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Chabówce przez kolejnych pięć lat. Taką decyzję podjęła burmistrz miasta i gminy Rabka-Zdrój Ewa Przybyło.

Ruszyła budowa mostu na granicy Raby Niżnej i Mszany Dolnej

Środa, 14 września 2011 12:43

Na czas przebudowy starego mostu na rzece Raba, położonego w ciągu drogi krajowej 28, wykonano most tymczasowy, którym prowadzi teraz przejazd. Jednocześnie trwa rozbiórka starego mostu. Inwestycja obejmuje demontaż istniejącego mostu i budowę w jego miejscu całkowicie nowego obiektu.

Nowy asfalt na ul. Starowiejskiej jeszcze w tym tygodniu (Nowe! Zmiana terminu)

Wtorek, 13 września 2011 15:00

Dobiega końca przebudowa ulicy Starowiejskiej w Mszanie Dolnej. Wczoraj informowaliśmy, że w tym tygodniu ma rozpocząć się asfaltowanie. Tymczasem dziś (14 września), Urząd Miejski poinformował, że ze względu na awarię techniczną automatyki rozścielacza początek asfaltowania firma Limdrog przesunęła na dni 21-22 września.

Kobieta, która dźgnęła nożem konkubenta, wyszła na wolność

Wtorek, 13 września 2011 13:18

Zarzut uszkodzenia ciała usłyszała 61-letnia rabczanka, która w nocy z niedzieli na poniedziałek, będąc w stanie nietrzeźwym, ugodziła swojego konkubenta nożem w brzuch. Obrażenia okazały się na szczęście niegroźne. 39-letni mężczyzna nadal przebywa w szpitalu, ale obrażenia jakie odniósł, nie zagrażają jego życiu.

Wypadek rabczańskiego busa na "Zakopiance"

Poniedziałek, 12 września 2011 21:47

Dwanaście osób zostało rannych wypadku do którego doszło na "Zakopiance" w Krzyszkowicach koło Myślenic. W wypadku uczestniczył bus wożący pasażerów na trasie Rabka-Zdrój - Kraków.

Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama