• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości

Święto Zmarłych - zmiana w organizacji ruchu na terenie Mszany Dolnej

Wtorek, 25 października 2011 19:37

W związku z odbywającymi się nabożeństwami w dniu 1 listopada br. (Wszystkich Świetych) na cmentarzu parafialnym w Mszanie Dolnej w godzinach 12.00-18.00 zostanie zamknięta ul. Matejki oraz ul. Cmentarna.

Uwaga kibice wybierający się na mecz do Limanowej!

Wtorek, 25 października 2011 19:33

W związku z mającym się odbyć w dniu 26 października o godz. 13:30 w Limanowej meczem piłki nożnej pomiędzy drużynami Limanovia i Wisła Kraków, na terenie miasta należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym - informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Limanowej.

Papieski medal dla Witolda Zalewskiego

Wtorek, 25 października 2011 19:31

Witold Zalewski, organista Katedry Królewskiej na Wawelu, a od 2004 r. dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Rabce-Zdroju, został wyróżniony Medalem Pro Ecclesia et Pontifice. Laureat otrzymał odznaczenie to z rąk kard. Stanisława Dziwisza w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Medal Pro Ecclesiae et Pontifice jest przyznawany ludziom świeckim, którzy zasłużyli się dla życia Kościoła i Papieża.

Drugi list p. Jarosława Dudka ws. rabczańskich kortów: "Wypowiedzi pani burmistrz są szokujące"

Poniedziałek, 24 października 2011 21:59

Pozwolę sobie na kilka zdań komentarza odnośnie artykułu "Spór o korty tenisowe w Rabce-Zdroju. Piękne, ale czy dobrze zrobione?". Szokujące są wypowiedzi Pani Przybyło, zrzucające poniekąd winę na tenisistów. Sabotażem można nazwać wpuszczenie na kort nieprofesjonalnej firmy, która nie wiedziała, co robi. Kto ich tam wpuścił? - pisze w kolejnym liście do redakcji Gorce24.pl pan Jarosław Dudek. Poprzedni raz zabrał głos w artykule pt. "List ws. kortów w Rabce-Zdroju: Nie pozostaje mi nic innego jak załamać się".

Płatne parkingi wchodzą do Rabki-Zdroju. W środę decyzja o miejscach i cenach

Poniedziałek, 24 października 2011 21:14

Coś, co do tej pory było w Rabce-Zdroju czymś zupełnie nieznanym, niebawem będzie już szarą i przykrą rzeczywistością. W środę Rada Miejska wprowadza na wniosek burmistrz Ewy Przybyło płatne strefy parkowania.

Nocny wypadek w Mszanie Górnej. Potrącony 22-latek

Poniedziałek, 24 października 2011 16:08

Około godziny 01:50 w Mszanie Górnej kierujący samochodem marki Volvo 20-letni mieszkaniec gminy Niedźwiedź potrącił 22-letniego mężczyznę. Jak ustaliła policja, 22-latek został nagle wypchnięty z grupy osób, które stały na poboczu awanturując się między sobą i w taki sposób wpadł pod samochód.

Głosujmy na plac zabaw w Skawie!

Poniedziałek, 24 października 2011 15:54

Zwracamy się z prośbą do społeczności internetowej Gorce24 o głosowanie na plac zabaw w Skawie w konkursie NIVEA. Spośród kilku miejscowości z regionu (Łapsze Niżne, Czarny Dunajec, Ochotnica Dolna, Jordanów), które walczyły o wybudowanie placu zabaw tylko my dotarliśmy do finałowej 25. Teraz jednak potrzebujemy wsparcia, bo duże miasta zaczynają nas gwałtownie wyprzedzać w rankingu.

Chodnik do Szpitala Kardiologicznego zalany olejem

Poniedziałek, 24 października 2011 15:48

RABKA-ZDRÓJ: Nieznany kierowca, najprawdopodobniej nieświadomy tego, że ma uszkodzoną miskę olejową, zabrudził olejem cały chodnik-drogę prowadzący od ul. Orkana (koło kwiaciarni) do Szpitala Kardiologicznego.

Chabówka: zmarł w wieku 32 lat

Niedziela, 23 października 2011 17:10

Dziś rano w budynku mieszkalnym w Chabówce znaleziono zwłoki 32-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna nie miał żadnych widocznych obrażeń. Dlatego policja, która została powiadomiona o śmierci mężczyzny i była na miejscu, podejrzewa, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Mają to potwierdzić wyniki sekcji zwłok, którą zarządził prokurator.

Sąd zawiesił proces ws. odszkodowania za samobójstwo nauczycielki

Niedziela, 23 października 2011 11:58

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zawiesił proces, w którym rodzina nauczycielki z Podobina, która popełniła samobójstwo w 2010 r., domaga się 863 tys. zł zadośćuczynienia za jej śmierć od Urzędu Gminy w Niedźwiedziu. Rozprawę wznowi, gdy zakończy się inny proces, w którym Anna A., była dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie oskarżona jest o mobbing.

List ws. kortów w Rabce-Zdroju: "Nie pozostaje mi nic innego jak załamać się"

Sobota, 22 października 2011 21:18

LIST. Tenis w Rabce w ogóle jest zaniedbywany. Władze miasteczka chyba nie zdają sobie sprawy, jak dobrym narzędziem marketingowym do promocji tego pięknego miejsca, jakim niewątpliwie Rabka jest, mogą być korty. Ponieważ dobro tego miejsca leży mi na sercu zdecydowałem się napisać do redakcji - napisał w liście do Gorce24.pl pan Jarosław Dudek.

Spór o korty tenisowe w Rabce-Zdroju. Piękne, ale czy dobrze zrobione?

Sobota, 22 października 2011 19:11

Środowisko rabczańskich tenisistów ustami Mariana Lewczuka zarzuciło władzom miasta, że przebudowa kortów tenisowych dokonana w ramach rewitalizacji Parku Zdrojowego, to fuszerka, do której doszło z ich winy. Burmistrz Ewa Przybyło ripostuje, że zarzuty jej adwersarzy wynikają z rozżalenia faktem, że od dłuższego czasu muszą tułać się po okolicznych kortach i nie mogą korzystać z rabczańskiego obiektu. Przekonuje też, że działania tenisistów można uznać za... sabotaż.

Pink Floyd nadal przyciąga, tym razem do Folwarku Stara Winiarnia

Sobota, 22 października 2011 11:20

Przyciąga widzów, o czym świadczy ponad dwustu fanów, którzy w piątkowy wieczór szczelnie wypełnili niewielką salę koncertową Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej. Okazją był koncert zespołu Another Pink Floyd ze Skawiny, która w oryginale wykonuje utwory legendarnej angielskiej grupy.

Raba Wyżna: Mieszkańcy narzekają na Straż Gminną, radni poważnie biorą pod uwagę jej likwidację

Piątek, 21 października 2011 18:56

Sporo krytycznych słów i niewiele dobrych na temat Straży Gminnej padło podczas posiedzenia wspólnego komisji Rady Gminy Raba Wyżna. Komisja zdecydowała, ze będzie rekomendować Radzie Gminy likwidację jednostki. Tak jak do tej pory dalej być nie może - uznali radni.

Kolejne dobre występy naszych rugbystów w reprezentacji kraju!

Piątek, 21 października 2011 15:05

Ostatecznie trzech zawodników z gminy Mszana Dolna, występujących w klubie młodzieżowym RC Gorce Raba Niżna, wyjechało do Gdyni na Turniej CROSS BORDER NATIONS, gdzie w dniach 12-16 października reprezentacja Polski juniorów miała okazję rywalizować z Litwą, Szwecją i Szwajcarią. Byli to: Krzysztof Ząbczyński i Jarosław Michalak z Kasinki Małej oraz Mariusz Knowa z Raby Niżnej.

Reklama