• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości

Kasinka Mała: Trzy uroczystości w jednym dniu

Piątek, 21 października 2011 12:58

Uczniowie, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej obchodzili 17 listopada wielki dzień, bowiem w szkole tej odbywały się trzy podniosłe uroczystości. Pierwsza to święto szkoły i 33 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Druga tyczyła się klasy I, której to członkowie zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Trzecia uroczystość to święto wszystkich nauczycieli, czyli Dzień Edukacji Narodowej.

Bus potrącił kobietę w Rokicinach

Piątek, 21 października 2011 12:40

W Rokicinach Podhalańskich na drodze nr 7 nieznany kierujący pojazdem typu BUS, jadąc w kierunku Chyżnego potrącił pieszą, mieszkankę Raby Wyżnej, po czym uciekł z miejsca wypadku. Kobieta została zabrana do szpitala w Nowym Targu. Sprawcy poszukuje policja.

Informacja na temat komunikacji w Święto Zmarłych w Rabce-Zdroju

Piątek, 21 października 2011 10:39

Komunikat Straży Miejskiej i Komisariatu Policji w Rabce -Zdroju dotyczący komunikacji samochodowej na terenie miasta w dniu 1 listopada - Święto Zmarłych.

Gwardia Kasztelańska z pokazem w Łostówce

Czwartek, 20 października 2011 20:18

Wizytą w Szkole Podstawowej w Łostówce Gwardia Kasztelańska zainaugurowała występy w placówkach edukacyjnych gminy Mszana Dolna. Członkowie grupy zaproponowali uczniom niezwykłą lekcję historii.

Mszana Dolna: Kolejne zmodernizowane systemy ciepłownicze

Czwartek, 20 października 2011 17:39

Kolejne cztery budynki użyteczności publicznej w Mszanie Dolnej mają już zmodernizowane systemy ciepłownicze. Kolektory słoneczne, systemy C. O. oraz nowe grzejniki zostały zamontowane w Domu Pomocy Społecznej, Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych.

Pomodlą się za zmarłych członków Grupy Podhalańskiej GOPR

Czwartek, 20 października 2011 17:36

Jak co roku, 29 października o godz. 11, ratownicy GOPR spotkają się na Czole Turbacza, pod tablicą "Pamięci Ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR", aby zapalić znicze i pomodlić się za dusze zmarłych członków grupy.

Most w Rabce na ul. Sądeckiej będzie gotowy na Wszystkich Świętych

Środa, 19 października 2011 16:33

Na Wszystkich Świętych most na ulicy Sądeckiej w Rabce-Zdroju na rzece Raba będzie przejezdny - poinformował Powiatowy Zarząd Dróg. Na obiekcie dobiegają końca roboty zasadnicze. Jeśli nie będzie gwałtownego załamania pogody, w połowie przyszłego tygodnia na moście wylany zostanie asfalt, a pod koniec tygodnia odbędzie się próbne obciążenie. Po 1 listopada do wykonania pozostaną już tylko prace wykończeniowo-porządkowe i rozbiórka tymczasowej przeprawy - poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu.

W czwartek pierwsza decyzja ws. likwidacji Straży Gminnej w Rabie Wyżnej

Środa, 19 października 2011 16:15

O godz. 9 rano w sali obrad Urzędu Gminy w Rabie Wyżnej zbierają się jutro (20 października) radni kilku komisji Rady Gminy, aby podjąć decyzję w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Domagają się tego mieszkańcy gminy. Ponad ośmiuset podpisało się pod wnioskiem w tej sprawie do Rady Gminy. Stanowisko, jakie wypracują w czwartek radni, będzie poddane pod ostateczne głosowanie na sesji Rady Gminy 27 października.

Co z planem zagospodarowania przestrzennego w Rabce-Zdroju?

Środa, 19 października 2011 13:18

Nadal nie wiadomo. Postanowienie o unieważnieniu planu nadal jest nieprawomocne, co oznacza, że plan cały czas jest ważny i na jego podstawie wydawane są wypisy, które służą do starania się o pozwolenie na budowę w starostwie powiatowym. Urząd Miejski złożył odwołanie - kasację od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale - jak mówi burmistrz Ewa Przybyło - kasacja nie została wysłana przez krakowski sąd do Warszawy. Dlaczego?

Królewska cierpliwość nagrodzona - Kazimierz Wielki ma swoją ulicę w Mszanie Dolnej

Środa, 19 października 2011 12:35

Długo czekał na swoją ulicę w Mszanie Dolnej król Kazimierz Wielki - że temu władcy zawdzięczamy powstanie naszego miasteczka wiedzą chyba wszyscy mszaniacy, ale na upamiętnienie tego historycznego faktu brakowało pomysłu od wielu lat.

Raba Wyżna: Straż Gminna może wejść ci do domu i sprawdzić czym palisz w piecu

Środa, 19 października 2011 11:34

Urząd Gminy w Rabie Wyżnej ostrzega mieszkańców przed paleniem szkodliwych śmieci w domowych piecach. Urzędnicy informują, że Straż Gminna może sprawdzić, czy właściciel posesji nie pozbywa się odpadów w sposób niezgodny z prawem. Jeśli istnieje obawa, że w gospodarstwie spalane są odpady w piecu domowym, wójt ma prawo wydać decyzję o kontroli podejrzanej posesji.

Są pierwsze informacje o przyczynie tragedii w Mszanie Dolnej

Wtorek, 18 października 2011 12:57

Prawdopodobnie niesprawny przewód kominowy był przyczyną wczorajszej tragedii w Mszanie Dolnej, gdzie z powodu zaczadzenia zginęła 23-letnia kobieta, a stan jej babci jest bardzo ciężki - poinformował portal Limanowa.in.

Rabka-Zdrój: transit potrącił pieszego

Wtorek, 18 października 2011 12:39

17 października około o godz. 3 nad ranem na drodze nr 7 w Rabce-Zdroju, mieszkaniec Czarnego Dunajca kierujący samochodem marki Ford Transit potrącił idącego jezdnią mieszkańca Raby Wyżnej, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała w postaci złamania miednicy. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności wypadku - poinformował dziś rano rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Lokomotywa przejmuje kino Śnieżka. Jest porozumienie z Urzędem Miejskim

Poniedziałek, 17 października 2011 20:43

RABKA-ZDRÓJ: Po półrocznych negocjacjach na linii Urząd Miejski - Stowarzyszenie Lokomotywa, dziś po południu doszło do kompromisu, który ma zostać sfinalizowany 2 listopada podpisaniem umowy 9-letniej dzierżawy kina Śnieżka.

Odkryj Beskid Wyspowy - w liczbach i ciekawostkach

Poniedziałek, 17 października 2011 17:31

W Mszanie Dolnej odbyło się spotkanie - Forum Gmin Beskidu Wyspowego - podsumowujące tegoroczny cykl akcji pod nazwą "Odkryj Beskid Wyspowy". Edycja była oczywiście niezwykle udana i szeroko chwalona. Wzięło w niej udział 12 tysięcy turystów, którzy zdobyli 12 szczytów Beskidu Wyspowego.

Reklama