• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości

Tragedia w Mszanie Dolnej: nie żyje 23-letnia kobieta, jej babcia jest w szpitalu

Poniedziałek, 17 października 2011 14:20

23-letnia kobieta zmarła, a jej 78- letnia babcia została przewieziona do limanowskiego szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej przyczyną śmierci młodej kobiety było zatrucie czadem z piecyka gazowego. Do tragedii doszło tej nocy w Mszanie Dolnej.

Wieża widokowa na Polczakówce prawie gotowa

Niedziela, 16 października 2011 17:27

Dobiega końca budowa wieży widokowej na Polczakówce w Rabce-Zdroju. Wykonawcy pozostało tylko wykonanie zadaszenia nad platformą widokową i zagospodarowanie terenu wokół wieży.

Słaby występ strażaków na zawodach powiatowych

Niedziela, 16 października 2011 17:15

Drużyna męska dorosła OSP Chabówka zajęła dziesiąte (przedostatnie), a OSP Raba Wyżna jedenaste (ostatnie) miejsce na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, rozegranych w Czarnym Dunajcu. Wygrała OSP Krościenko-Kąty. W rywalizacji seniorskich drużyn kobiecych OSP Podsarnie (gmina Raba Wyżna) zajęło co prawda trzecie miejsce, ale na trzy startujące drużyny. wystartowały trzy zespoły.

Mszana Dolna: ograniczenia w dostępie do wody

Niedziela, 16 października 2011 13:26

Osiedlowa Spółka Wodna przy ul. J. Marka 12 w Mszanie Dolnej informuje odbiorców wody, że nastąpi ograniczenie w możliwości używania wody w dniach od 17.10.2011 od godz. 8.00 (poniedziałek) do 18.10.2011 do godz. 20.00 (wtorek) z powodu płukania sieci wodociągowej oraz zbiornika wyrównawczego.

IV Konkurs Poetycki o Ojcu Świętym Janie Pawle II

Piątek, 14 października 2011 17:29

Stowarzyszenie regionalne Sieniawianie zaprasza do udziału w konkursie poetyckim "Ojca Świętego Imię nigdy nie zaginie:". Cele konkursu: zainteresowanie Osobą Ojca Świętego Jana Pawła II, zagłębienie poczucia tożsamości religijnej, przypomnienie nauk Ojca Świętego, uczczenie i utrwalanie pamięci o Papieżu Janie Pawle II, promowanie twórczości poetyckiej, integracja twórców ludowych i doskonalenie języka polskiego i gwary góralskiej.

Ślubowanie pierwszoklasistów w Romerze

Piątek, 14 października 2011 16:59

W Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romera w Rabce-Zdroju odbyła się dziś uroczystość ślubowania pierwszoklasistów połączona z obchodami Święta Edukacji.

Mszana Dolna: poświęcenia nowego kościoła dokona kardynał Dziwisz

Piątek, 14 października 2011 16:08

30 października nowo powstałą świątynię pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej pobłogosławi Metropolita Krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Uroczysta msza święta rozpocznie się o godzinie 16. w nowym kościele. Tego dnia kościół zostanie na dobre otwarty dla wiernych.

Prywatyzacja Uzdrowiska Rabka SA nabiera rozgłosu w mediach

Piątek, 14 października 2011 15:21

Zaraz po tym, jak - jako pierwsi - poinformowaliśmy o ogłoszeniu prywatyzacji Uzdrowiska Rabka SA, tematem zajęły się małopolskie media: Telewizja Kraków, Gazeta Krakowska i Dziennik Polski.

Mszana Dolna: burmistrz kontra ustępujący poseł - sporu ciąg dalszy. Tym razem o przejście dla pieszych na ul. Orkana

Czwartek, 13 października 2011 20:05

Na ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Tadeusz Filipiak i poseł Tadeusz Patalita starli się o wizytę w Mszanie Dolnej Radosława Sikorskiego, wiceprzewodniczącego PO i Ministra Spraw Zagranicznych. Nie minął miesiąc, a pojawiły się kolejne wzajemne oskarżenia. Tym razem panowie spierają się o przejście dla pieszych na ulicy Orkana.

Konkurs: do wygrania podwójny bilet na koncert ANOTHER - Pink Floyd Tribute To...

Czwartek, 13 października 2011 18:56

Zespół wystąpi w piątek 21 października w Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej (godz. 20) i zagra największe przeboje legendarnej grupy Pink Floyd. Ich koncert to trzy godziny muzyki na żywo. Warto tam być. Dla Czytelnika, który jako pierwszy odpowie na pytanie: z jakiego kraju pochodzi zespół Pink Floyd - mamy podwójny bilet na koncert. Na odpowiedź czekamy pod adresem e-mail: kontakt@gorce24.pl. Kto pierwszy, ten lepszy.

Budowa mostu na Rabie wchodzi w decydującą fazę

Czwartek, 13 października 2011 17:44

Za nieco ponad dwa tygodnie most na ulicy Sądeckiej w Rabce-Zdroju będzie otwarty dla ruchu samochodowego. Taką deklarację złożył przedstawiciel wykonawcy, przedsiębiorstwa ESBUD, z którym rozmawialiśmy na terenie budowy. Na całkowite zakończenie prac trzeba będzie jeszcze poczekać, bo choć most będzie przejezdny, do zrobienia pozostaną prace wykończeniowe i rozbiórka mostu tymczasowego.

Kasinka Mała: od 6 lat brud z ulicy zalewa mu działkę, a urzędnicy nic nie robią

Środa, 12 października 2011 22:45

Żeby wygrać z urzędnikami trzeba mieć dużo cierpliwości, uporu i wiary w to, że ma się rację. Po 6 latach walki z urzędniczą machiną pan Antoni Szlaga, przedsiębiorca z Kasinki Małej, jest blisko wygranej jak nigdy dotąd. Jest szansa, że doprowadzi swoją sprawę do szczęśliwego finału, ale ile stracił przez te wszystkie lata nerwów, pieniędzy i czasu, żeby udowodnić urzędnikom głupie postępowanie - wie tylko on sam.

Młodzi Niemcy z wizytą w Rabce-Zdroju

Środa, 12 października 2011 16:28

Licealiści I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera gościli od początku października grupę młodzieży z Markgräfler Gymnasium z miejscowości Müllheim w Niemczech. Młodzieży niemieckiej towarzyszyło dwóch opiekunów - nauczycieli. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach programu Schüleraustausch/Wymiana Szkolna", a współfinansowane było przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (Deutsch - Polnisches Jugendwerk).

Burmistrz Ewa Przybyło odpowiada Stowarzyszeniu Lokomotywa w sprawie kina Śnieżka. Jest ultimatum

Środa, 12 października 2011 15:31

Do najbliższego poniedziałku 17 października Stowarzyszenie Lokomotywa ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji, czy podpisuje umowę na dzierżawę budynku kina Śnieżka na warunkach, jakie proponuje miasto. Takie ultimatum postawili radni Komisji Edukacji i Kultury. W odpowiedzi na tekst Marty Skrockiej pt. "Dlaczego w kinie Śnieżka jeszcze nic się nie dzieje?" polemikę podjęła burmistrz Ewa Przybyło.

Pies do poszukiwania narkotyków w rabczańskim liceum

Środa, 12 października 2011 09:19

Licealiści z "Romera" mieli niecodziennych gości. Odwiedzili ich funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Zakopanem. Celem ich wizyty była pogadanka na temat zagrożeń ze strony narkotyków, a towarzyszył im pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu tych niedozwolonych środków. Zaprezentowano też pokaz jego umiejętności.

Reklama