• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości

Poranny pożar na Wójtowiczowej (filmik)

Wtorek, 4 października 2011 09:41

RABKA-ZDRÓJ: Przed godziną 5 rano na osiedlu Wójtowiczowa wybuchł pożar. W ogniu stanęły drewniane zabudowania gospodarcze i drewniano-murowany budynek mieszkalny. Z ogniem walczyło 53 strażaków z 3 jednostek zawodowej straży pożarnej i 9 OSP. Ocalała tylko murowana część zabudowań. Akcja gaśnicza już się zakończyła. Budynek był zamieszkały, ale na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał.

Z kroniki policyjnej: kradzieże, wypadki, pijani kierowcy...

Poniedziałek, 3 października 2011 17:45

W miniony weekend na terenie działań komisariatów w Rabce-Zdroju i Mszanie Dolnej doszło do kilku zdarzeń kryminalnych. Niestety, jedno z nich było tragiczne.

Imponujące centrum handlowe powstanie przy ul. Starowiejskiej

Poniedziałek, 3 października 2011 17:24

MSZANA DOLNA: Inwestor, który chce wybudować centrum handlowo-usługowe przy ul. Starowiejskiej, na terenach przy zakładzie gospodarczym, zaprezentował władzom miasta i radnym, jak w przyszłości ma ono wyglądać. Projekt-wizualizacja robi duże wrażenie.

Rozkopana ul. Kościuszki

Poniedziałek, 3 października 2011 14:03

RABKA-ZDRÓJ: Rozpoczęte dziś roboty na ul. Kościuszki w Rabe-Zdroju zaskoczyły nieco mieszkańców. Choć wiedzieli, że wykonawca został już wyłoniony, nie otrzymali informacji, kiedy ruszą roboty. A te wiążą się z utrudnieniami w ruchu i koniecznością objazdów.

Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju z policyjnym certyfikatem bezpieczeństwa

Niedziela, 2 października 2011 08:04

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo". Wśród uhonorowanych był Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju.

Święto Jabola w Folwarku Starej Winiarni

Sobota, 1 października 2011 12:00

MSZANA DOLNA: Kawał dobrej muzyki, zabawne sytuacje i podróż sentymentalną do czasów PRL-u, a dla nie których, do czasów swojej młodości - to wszystko zapewnili swoim gościom organizatorzy "Święta Jabola", które w piątkowy wieczór obchodzono w Folwarku Starej Winiarni.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kasiny Wielkiej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Sobota, 1 października 2011 11:28

W Kasinie Wielkiej odbyła się doniosła uroczystość włączenia miejscowej jednostki OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wziął w niej udział Komendant Główny Straży Pożarnej generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

Mocne zarzuty mieszkańców Raby Wyżnej pod adresem straży miejskiej. Chcą jej likwidacji

Sobota, 1 października 2011 11:12

865 mieszkańców gminy Raba Wyżna podpisało się pod wnioskiem o likwidację Straży Gminnej. Sprawą zajęła się Rada Gminy do której wniosek trafił. Radni zdecydowali, że wniosek przeanalizuje jedna z komisji, która przygotuje też projekt uchwały, który trafi pod obrady najbliższej sesji. Najprawdopodobniej jeszcze w październiku na sesji Rady Gminy odbędzie się głosowanie, które zdecyduje, czy zlikwidować, czy pozostawić straż gminną.

Mszana Dolna: ostra wymiana zdań między posłem a burmistrzem

Piątek, 30 września 2011 18:20

Poszło o niedawną wizytę Radosława Sikorskiego Mszanie Dolnej. Poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Patalita wytknął burmistrzowi Tadeuszowi Filipiakowi, że nie przyszedł, jako gospodarz miasta, na spotkanie z konstytucyjnym ministrem. Burmistrz ripostował, że Sikorski przyjechał do Mszany w roli wiceprzewodniczącego PO, a on, jako burmistrz, na spotkania wyborcze chodzić nie zamierza.

Nowa ulica i park mają patronów

Piątek, 30 września 2011 18:19

MSZANA DOLNA: Odremontowany w tym roku Park Miejski otrzymał dziś imię Rodziny hr. Krasińskich, a nowa ulica na osiedlu Pańskie - Kazimierza Wielkiego.

Kaczyńscy patronami szkoły w Podsarniu

Piątek, 30 września 2011 10:32

Rada Gminy Raba Wyżna nadała dziś Szkole Podstawowej w Podsarniu, na jej wniosek, imię Marii i Lecha Kaczyńskich. To pierwsza placówka oświatowa w regionie upamiętniająca w taki sposób parę prezydencką. Zdaniem inicjatorów, państwo Kaczyńscy będą stanowić dla uczniów wzór do naśladowania.

Ratujmy Ziemię - cykl działań ekologicznych w SP nr 3 w Kasince Małej

Czwartek, 29 września 2011 12:28

Wrzesień jest miesiącem, który w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej upłynął pod znakiem ekologii.

Wandal w Rabce-Zdroju

Czwartek, 29 września 2011 10:20

Pod osłoną nocy nieznany sprawca obrzucił woreczkami z farbą dom mieszkalny należący do mieszkańca Rabki. Zniszczeniu uległa elewacja budynku. Powody, z jakich doszło do tego incydentu, nie są na razie znane. Sprawę badają policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Straty oszacowano na 2000 zł.

Jubileusz par małżeńskich w Rabce-Zdroju: Jest wam czego zazdrościć

Środa, 28 września 2011 20:47

37 par małżeńskich z gminy Rabka-Zdrój zostało zaproszonych dziś do restauracji Zdrojowa z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego, który w tym roku obchodzą. Na uroczystym obiedzie, połączonym z wręczeniem medali i dyplomów, podjął ich Urząd Miejski.

Podwójne święto Uniwersytetu III Wieku w Rabce-Zdroju

Wtorek, 27 września 2011 21:01

Słuchacze Rabczańskiego Uniwersytetu III Wieku, w towarzystwie zaproszonych gości, świętowali dziś w restauracji Zdrojowa w Rabce-Zdroju podwójnie: uroczyście inaugurując kolejny rok akademicki i obchodząc jubileusz pięciolecia działalności.

Reklama